Ile kosztuje dostawa z TESCO?

Ile kosztuje dostawa z TESCO?

author
Sandra Tessmer
11 lipca 2019

Zakupy online w sklepach spożywczych cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają zaoszczędzić czas i uniknąć niepotrzebnego stresu. Sprawdziliśmy, ile zapłacimy za dowód zakupów w sieci TESCO.

Ile kosztuje dostawa z TESCO?

Od jakiegoś czasu sieć TESCO oferuje możliwość zrobienia zakupów online, które później kurier dowiezie prosto pod nasze drzwi, a nawet pomoże wnieść je do domu. Jest to opcja, z której chętnie korzysta coraz więcej osób. Pozwoli zaoszczędzić czas, który normalnie spędzilibyśmy na zakupach.

Dostawa z TESCO – ile kosztuje?

TESCO nie jest jedyną siecią, która oferuje dowóz towaru do domu. Do sklepów oferujących dowóz należą również Piotr i Paweł, Alma oraz Auchan. Najtańsza z nich jest Alma, gdzie za zakupy nie zapłacimy nic. Ile jednak kosztuje dowóz w sieci TESCO?

Koszt dostawy wynosi od 11,49 zł do 23,49 zł i zależy od terminu i miasta dostawy. Natomiast usługa „Zamów i odbierz”, czyli możliwość zamówienia zakupów i odebrania ich osobiście, jest darmowa. Koszty dostawy dla danego miasta i poszczególnych terminów pokazane są w sekcji „Zarezerwuj termin dostawy” na stronie e-zakupów TESCO.

Dostawa dostępna jest w dwugodzinnych przedziałach czasowych od godz. 8.00 do 22.00, 7 dni w tygodniu. Każdy przedział czasowy ma swoją maksymalną ilość dostaw, dlatego termin warto zarezerwować już przed rozpoczęciem zakupów. Zamówienie można złożyć maksymalnie z 3-tygodniowym wyprzedzeniem.

Dlaczego warto robić zakupy online?

Zakupy online pozwalają nam zaoszczędzić przede wszystkim czas. Są jednak inne aspekty, które sprawiają, że zakupy online są bardzo opłacalne. Przede wszystkim jest to jednak kwestia czasu. Nie każdy ma możliwość na spokojnie udać się do marketu, chodzić między regałami w poszukiwaniu produktów a później jeszcze stać dłuższą chwilę w kolejce do kasy.

Zakupy internetowe trwają nie dłużej niż godzinę a zakupienie produktu, o którym zapomnieliśmy, nie wymaga podróży na drugi koniec sklepu. Młode mamy spokojnie zrobią całe zakupy podczas dziecięcej drzemki. Można również skorzystać z opcji „ostatnio zakupione”, „ulubione” bądź „lista zakupów” i znacznie przyspieszyć proces kupowania.

Drogą kwestią jest stres. Bardzo dużo osób, szczególnie po wprowadzeniu obowiązkowych niedziel bez handlu zachowuje się jakby towaru miało zaraz zabraknąć. Sprawia to niestety, że zakupy mogą być męczące i frustrujące. Zakupy przez internet pozwalają uniknąć konfrontacji z innymi ludźmi, humorami i niejednokrotnie przepychankami. Dodatkowo uda nam się uniknąć ewentualnego stania w korkach i podróży w przepełnionym autobusie.

Trzecią kwestią są pieniądze. Wydawać by się mogło, że skoro płacimy za dowóz to nasze zakupy będą droższe. Okazuje się, że niekoniecznie. Będąc osobiście w markecie często kupujemy produkty spoza listy ponieważ nachodzi nas na nie ochota lub uważamy, że mogą się przydać. Dzięki zakupom online – taka pokusa mija. 

Zakupy online pozwalają oszczędzić również siły, szczególnie w przypadku kobiet. Bez względu na wagę – nasze zakupy zostaną dostarczone pod nasze drzwi. Nawet jeśli mieszkamy na dwunastym piętrze. 

Podsumowanie

Zakupy przez internet i dostawy produktów spożywczych stają się coraz popularniejsze, a klienci mogą liczyć nawet na darmowy przewóz. TESCO nie oferuje takiej opcji, jednak dla wielu zwolenników sieci, jest to bardzo dobry sposób na robienie zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

2019-12-12 20:24:37

Jest mi przykro ,że mieszkam w małej miejscowości 25 km. od Opola ,jestem niepełnosprawna ,nic nie zrobię tylko leżeć nie ma pomocy.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski w Nowym Targu
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Nowym Targu

Kasa Stefczyka Łowicz
Oddziały
author
Patryk Byczek
28 października 2020

Kasa Stefczyka Łowicz

Tytuł Etycznej Firmy 2018 dla PKO BP
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 marca 2019

Tytuł Etycznej Firmy 2018 dla PKO BP

Alior Bank w Myszkowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
07 lipca 2019

Alior Bank w Myszkowie

Międzynarodowe prawo jazdy – jak uzyskać?
Poradnik
author
Halszka Gronek
06 lipca 2018

Międzynarodowe prawo jazdy – jak uzyskać?

Porównaj