Ile kosztuje dostawa z TESCO?

Ile kosztuje dostawa z TESCO?

author
Sandra Tessmer
11 lipca 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.
Kategoria

Zakupy online w sklepach spożywczych cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają zaoszczędzić czas i uniknąć niepotrzebnego stresu. Sprawdziliśmy, ile zapłacimy za dowód zakupów w sieci TESCO.

Ile kosztuje dostawa z TESCO?

Od jakiegoś czasu sieć TESCO oferuje możliwość zrobienia zakupów online, które później kurier dowiezie prosto pod nasze drzwi, a nawet pomoże wnieść je do domu. Jest to opcja, z której chętnie korzysta coraz więcej osób. Pozwoli zaoszczędzić czas, który normalnie spędzilibyśmy na zakupach.

Dostawa z TESCO – ile kosztuje?

TESCO nie jest jedyną siecią, która oferuje dowóz towaru do domu. Do sklepów oferujących dowóz należą również Piotr i Paweł, Alma oraz Auchan. Najtańsza z nich jest Alma, gdzie za zakupy nie zapłacimy nic. Ile jednak kosztuje dowóz w sieci TESCO?

Koszt dostawy wynosi od 11,49 zł do 23,49 zł i zależy od terminu i miasta dostawy. Natomiast usługa „Zamów i odbierz”, czyli możliwość zamówienia zakupów i odebrania ich osobiście, jest darmowa. Koszty dostawy dla danego miasta i poszczególnych terminów pokazane są w sekcji „Zarezerwuj termin dostawy” na stronie e-zakupów TESCO.

Dostawa dostępna jest w dwugodzinnych przedziałach czasowych od godz. 8.00 do 22.00, 7 dni w tygodniu. Każdy przedział czasowy ma swoją maksymalną ilość dostaw, dlatego termin warto zarezerwować już przed rozpoczęciem zakupów. Zamówienie można złożyć maksymalnie z 3-tygodniowym wyprzedzeniem.

Dlaczego warto robić zakupy online?

Zakupy online pozwalają nam zaoszczędzić przede wszystkim czas. Są jednak inne aspekty, które sprawiają, że zakupy online są bardzo opłacalne. Przede wszystkim jest to jednak kwestia czasu. Nie każdy ma możliwość na spokojnie udać się do marketu, chodzić między regałami w poszukiwaniu produktów a później jeszcze stać dłuższą chwilę w kolejce do kasy.

Zakupy internetowe trwają nie dłużej niż godzinę a zakupienie produktu, o którym zapomnieliśmy, nie wymaga podróży na drugi koniec sklepu. Młode mamy spokojnie zrobią całe zakupy podczas dziecięcej drzemki. Można również skorzystać z opcji „ostatnio zakupione”, „ulubione” bądź „lista zakupów” i znacznie przyspieszyć proces kupowania.

Drogą kwestią jest stres. Bardzo dużo osób, szczególnie po wprowadzeniu obowiązkowych niedziel bez handlu zachowuje się jakby towaru miało zaraz zabraknąć. Sprawia to niestety, że zakupy mogą być męczące i frustrujące. Zakupy przez internet pozwalają uniknąć konfrontacji z innymi ludźmi, humorami i niejednokrotnie przepychankami. Dodatkowo uda nam się uniknąć ewentualnego stania w korkach i podróży w przepełnionym autobusie.

Trzecią kwestią są pieniądze. Wydawać by się mogło, że skoro płacimy za dowóz to nasze zakupy będą droższe. Okazuje się, że niekoniecznie. Będąc osobiście w markecie często kupujemy produkty spoza listy ponieważ nachodzi nas na nie ochota lub uważamy, że mogą się przydać. Dzięki zakupom online – taka pokusa mija. 

Zakupy online pozwalają oszczędzić również siły, szczególnie w przypadku kobiet. Bez względu na wagę – nasze zakupy zostaną dostarczone pod nasze drzwi. Nawet jeśli mieszkamy na dwunastym piętrze. 

Podsumowanie

Zakupy przez internet i dostawy produktów spożywczych stają się coraz popularniejsze, a klienci mogą liczyć nawet na darmowy przewóz. TESCO nie oferuje takiej opcji, jednak dla wielu zwolenników sieci, jest to bardzo dobry sposób na robienie zakupów.

author
Sandra Tessmer
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

2019-12-12 20:24:37

Jest mi przykro ,że mieszkam w małej miejscowości 25 km. od Opola ,jestem niepełnosprawna ,nic nie zrobię tylko leżeć nie ma pomocy.

Podobne artykuły

Średni wiek sprzedawanego auta to prawie 12 lat

Firma AAA Auto, która zajmuje się sprzedażą samochodów używanych na terenie Środkowej i Wschodniej Europy opublikowała dane, które pokazują, że najstarsze samochody są sprzedawane w naszym kraju.

author
Patryk Byczek
25 stycznia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

ING zaprasza – czwarta edycja projektu Artysta Zawodowiec

Już w poniedziałek 30 marca rozpoczną się zajęcia on-line w ramach projektu Artysta Zawodowiec. Fundacja Sztuki Polskiej ING zaprasza do udziału w wykładach studentki oraz studentów kierunków artystycznych.

author
Dominika Byczek
28 marca 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Minipożyczka.pl – darmowa pożyczka do 2000 zł

Minipożyczka.pl to nowa firma, która oferuje darmową pierwszą pożyczkę. Nowi Klienci maksymalnie otrzymają do 2000 zł, a pieniądze są dostępne bez zaświadczeń o dochodach.

author
Patryk Byczek
07 września 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Zadłużony jak polski emeryt

Dane Krajowego Rejestru Długów pokazują, że polscy emeryci stają się coraz bardziej zadłużeni. Ich łączne obciążenia wynoszą ponad 3 mld zł. W ciągu roku dług ten wzrósł o prawie 350 mln zł. 

author
Aneta Jankowska
29 lipca 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Poręczyciel – najważniejsze informacje

Czasami zdarza się tak, iż bank odmówi udzielenia kredytu konsumentowi o zbyt niskiej zdolności kredytowej. W takiej sytuacji warto pomyśleć o pomocy poręczyciela kredytu. Kim on jest? Jakie pełni funkcje? Kto może zostać poręczycielem i jakie należy spełnić warunki? O tym wszystkim przeczytać można w naszym dzisiejszym artykule.

author
Halszka Gronek
18 stycznia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Jak działa karta obciążeniowa?

W dzisiejszym szybkim tempie życia, płatności bezgotówkowe stają się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Obok tradycyjnych kart kredytowych, coraz częściej możemy spotkać się z kartami obciążeniowymi. Jest to popularne narzędzie finansowe, które pozwala nam płacić za zakupy i usługi bez konieczności posiadania gotówki. Sprawdźmy czym dokładnie jest karta obciążeniowa, a także jak działa taka forma płatności.

author
Julia Wierciło
04 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.
Porównaj