ING Bank Śląski zrewolucjonizował ofertę skierowaną o przedsiębiorcach korzystających z ich usług. Na uzyskanie środków, z których firmy mogą finansować mniejsze działalności, pozwala wprowadzone ING Finansowanie Faktur.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 05.07.2018
Udostępnij:

Cały proces finansowania może zostać przeprowadzony online, dzięki czemu przedsiębiorcy nie tracą czasu w urzędach i może on zostać poświęcony biznesowi. Wszelkie koszta usługi są możliwe do wyliczenia za pomocą dostępnego na stronie ING kalkulatora.


 

ING Finansowanie Faktur
 

Usługa została wprowadzona przez ING Commercial Finance. Aby korzystać z mechanizmu, przedsiębiorcy muszą wypełnić formularz dostępny na stronie www.finansowaniefaktur.pl. Dane firmy zostaną uzupełnione automatycznie, na podstawie podanego numeru NIP. Następnie należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę jednej złotówki oraz dołączyć plik faktury – pisze w komunikacie ING Bank Śląski.

Po tych czynnościach ING Commercial Finance przedstawi przygotowaną ofertę prowizji, w ramach odkupienia podstawionej wierzytelności. Jeżeli kontrahent zaakceptuje cenę i potwierdzi fakturę, Klient otrzyma na konto kwotę faktury, która zostanie wcześniej pomniejszona o zaakceptowaną prowizję – można wyczytać dalej w komunikacie.

Faktoring, jako rozwiązanie wspomagające płynność finansową przedsiębiorstwa i usprawniające duże transakcje, jest najczęściej skierowane do większych firm. Małe firmy, mające nieregularne potrzeby finansowe, w swojej działalności korzystają z innych form zapewnienia płynności. Do tego oczekują szybkich i łatwych rozwiązań, z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów kontaktu, bez stałych opłat i prowizji. Mam nadzieję, że nowa usługa ING Finansowanie Faktur spełni oczekiwania naszych klientów.”– mówił prezes ING Commercial Finance, Tomasz Mazurkiewicz.

ING Bank ŚląskiPod koniec ubiegłego roku ING Bank Śląskiego dysponował 7 134 000 kont Klientów instytucji. Wypracowany zysk netto na koniec czwartego kwartału wynosił 366 800 000 złotych. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


 

Komentarze