Ile kosztuje fotobudka?

Ile kosztuje fotobudka?

author
Sandra Tessmer
11 lipca 2019

Fotobudka stała się w ostatnim czasie jedną z najpopularniejszych atrakcji na imprezach i uroczystościach. Sprawdziliśmy, jak wyglądają ceny fotobudek oraz jak wybrać najlepszą ofertę.

Fotobudka – ile to kosztuje?

Fotobudki nie są niczym nowym… w Stanach Zjednoczonych. To tam, już od nawet nie kilku lat, ale od kilku dekad, można je spotkać na prawie każdym kroku i to nie tylko przy okazji przyjęć okolicznościowych, takich, jak na przykład wesela. A głównymi korzyściami z nich płynącymi są: świetna zabawa i wyjątkowe pamiątki weselne, w postaci bardzo ciekawych zdjęć.

Ile kosztuje fotobudka?

Ceny za wynajem fotobudki kształtują się różnie, w zależności od firmy, miejscowości i elementów wliczonych w cenę wynajęcia. Koszty fotobudki rozliczane są najczęściej pakietami: stała opłata za wynajęcie plus dodatkowe opłaty za kolejne godziny.

Lublin

W cenie: 

 1. obsługa operatora i animatora;
 2. nielimitowane wydruki zdjęć;
 3.  personalizacja odbitek – wybranie opcji kolorowej lub czarno-białej, ustalenie ilości i rozmieszczenia zdjęć na wydruku;
 4. umieszczenie logo lub napisu;
 5. płyta DVD ze wszystkimi zdjęciami wykonanymi na imprezie;
 6. dostępną przez min. 6 miesięcy galerię internetową zabezpieczoną hasłem;
 7. kufer pełen rekwizytów: kapeluszy, okularów, boa, itp;
 8. tło w kolorze białym lub czarnym.

Warszawa

W cenie:

 1. nieograniczona liczba zdjęć;
 2. imprezowe gadżety;
 3. wybór filtra zdjęć;
 4. opieka animatora;
 5. galeria internetowa na hasło;
 6. możliwość wyboru własnego tekstu pod zdjęciem;
 7. dojazd na terenie Warszawy i okolic;
 8. pendrive ze wszystkimi zdjęciami z imprezy;
 9. możliwość publikacji zdjęć na bieżąco na FB.

Kraków

W cenie:

 1.  dowóz i montaż kabiny;
 2. obsługa;
 3. nielimitowana ilość zdjęć;
 4. śmieszne gadżety;
 5. wybór dowolnego layuotu wydruku;
 6. zdjęcia kolorowe lub czarno-białe;
 7. CD ze wszystkimi zdjęciami;
 8. galeria zdjęć online.

Gdańsk

W cenie:

 1.  nielimitowana ilość zdjęć;
 2.  odbitki w 15 sek;
 3.  super imprezowe gadżety;
 4.  profesjonalne tła fotograficzne do wyboru;
 5.  kopia wszystkich zdjęć do pobrania z chmury;
 6.  prywatna galeria zdjęć online na 1 rok (możliwością pobierania zdjęć i zamawiania odbitek);
 7.  personalizacja stopki zdjęć – indywidualny tekst pod zdjęciami lub Wasza grafika;
 8.  obsługa i pomoc asystenta.

Co ciekawe, w podanych przykładach jedynie firma z Gdańska oferuje odbitki w 15 sekund. O wiele bardziej popularnym rozwiązaniem jest późniejsze przesyłanie zdjęć do chmury lub zgrywanie ich na płytę CD. Otrzymywanie gotowych odbitek, które najczęściej są w postaci trzech niewielkich zdjęć jest bardziej niepowtarzalne i tworzy ciekawą pamiątkę.

Poznań

W cenie:

 1. nielimitowana ilość wykonanych i wydrukowanych zdjęć;
 2. gadżety, które pobudzą kreatywność;
 3. tło do wyboru;
 4.  obsługa asystenta, który będzie cały czas czuwał przy fotobudce.

Jak widać z powyższego zestawienia, najwięcej za fotobudkę zapłacimy w Warszawie, ponieważ godzina robienia zjdęć będzie kosztowała nas aż 850 zł. Podana firma nie ma możliwości wykupieni pakietu, więc każda następna godzina będzie kosztowała tyle samo.

Najbardziej opłacalna będzie oferta dla mieszkańców Krakowa, którzy za 2 godziny zapłacą 700 zł, a każda następna godzina wyniesie ich kolejne 200 zł. Większość firm w swojej ofercie posiada również tła i zabawne gadżety, które urozmaicą robienie zdjęć.

Jak wybrać fotobudkę?

Wraz ze wzrostem popularności tej atrakcji, jaką jest fotobudka, zwiększyła się też liczba firm oferujących fotobudkę na wynajęcie. Warto jest więc przejrzeć jak największą liczbą ofert, aby znaleźć fotobudkę, która spełnia nasze oczekiwania, a koszty jej wynajęcia odpowiadają kwocie z zaplanowanego budżetu, przeznaczonego na ten cel. Kolejne etapy wyboru najlepszej fotobudki na wesele to po pierwsze zapoznanie się z „portfolio”, czyli dokładne przyjrzenie się, na stronie firmy wynajmującej fotobudkę, robionym przez nią zdjęciom: ostrości, nasyceniu barw itp.

Choć zgodnie z polskim prawem konsument powinien być od razu poinformowany o cenie brutto produktu czy usługi, to nie wszyscy tego prawa przestrzegają; zanim więc zdecydujemy się na wynajęcie konkretnego modelu, upewnijmy się, czy podana kwota jest ceną netto, czy brutto i jaki w związku z tym będzie faktyczny koszt wynajęcia fotobudki.

Następną, bardzo ważną kwestią jest obsługa – warto zwrócić uwagę na to, czy dana firma oferująca wynajęcie budki zapewnia też na miejscu, pomoc asystenta; to osoba, która w razie potrzeby wytłumaczy gościom zasadę działania fotobudki, osoby nieśmiałe zachęci do zrobienia sobie zdjęć, wymieni tła i dopilnuje aby gadżety i rekwizyty nie były porozrzucane dookoła fotobudki

Później dobrze upewnić się czy firma oferująca wynajem fotobudki zapewnia tła do robienia zdjęć, a jeśli tak, to czy ma takie, które będą korespondowały z tematyką imprezy. Warto jest też wiedzieć, czy w koszt wynajęcia fotobudki wliczone są gadżety do robienia zdjęć, jeśli nie, będziemy musieli je dodatkowo kupić lub przygotować sami.

Gadżety do fotobudki

Jeśli firma, w której wynajmujemy fotobudkę nie oferuje gadżetów do robienia zdjęć lub jeżeli fotobudkę przygotowujemy samodzielnie, o takie rekwizyty powinniśmy zatroszczyć się sami. Czy można z nich zrezygnować? W teorii tak, jednak dobrze jest je mieć, ponieważ to one są gwarantem tego, że takie zdjęcia będą się odróżniały od tych, robionych przez fotografa, a przecież jest to jednym z celów ustawienia fotobudki.

Mamy dwa sposoby nabycia ciekawych gadżetów do robienia zdjęć. Gadżety do  fotobudki możemy kupić w sklepie z akcesoriami na przyjęcia lub ponownie – przygotować je samodzielnie. A wcale nie jest to trudne i nie wymaga wielkich umiejętności plastycznych. Do wykonania wielu z nich wystarczą nam przedmioty, które mamy w domu.

Najchętniej wykorzystywanymi gadżetami, w trakcie robienia zdjęć w fotobudce są: kolorowe okulary, lizaki, wąsy, usta i okulary na patyczkach, boa z piór, szale, różnobarwne peruki, anielskie skrzydła, diabelskie rogi, kartki ze śmiesznymi napisami. Najbardziej popularne kartki z napisami dla gości, jakie można zobaczyć w gotowych sklepach to między innymi: „Więcej wina proszę”, „Nie znam tych ludzi”, „Tancerz wieczoru”, „Ukradliśmy koperty. Jesteśmy w Vegas”, „Jestem niezłym gościem”, itd.. Można również pokusić się o przygotowanie z kartonów dużych „ramek” do zdjęć.

Podsumowanie

Fotobudka jest jednym z coraz bardziej popularnych trendów imprezowych. Szczególnie, jeśli chodzi o organizowanie wesel. Tworzenie ciekawych, często zabawnych grupowych zdjęć może być świetnym sposobem na zintegrowanie gości, którzy słabo się znają lub po prostu na dobrą zabawę podczas imprezy.

Zanim zdecydujemy się na konkretną firmą, warto zrobić dokładny rekonesans ofert, które pojawiają się na rynku. Z roku na rok jest ich coraz więcej ze względu na niegasnącą popularność fotobudek, jednak każda firma oferuje innego rodzaju usługi w różnych cenach. Dlatego właśnie czasem lepiej zdecydować się na droższą firmę, która wykona usługę w lepszej jakości niż decydować się na fotobudkę po kosztach i czerpać mniej przyjemności z zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

nico
nico
2020-05-26 10:06:51

Everybodysmile fotobudka w Krakowie ma bardzo dobre ceny, polecam jak ktos szuka

remiza na wesele dla bi3dnych
remiza na wesele dla bi3dnych
2020-02-21 14:02:11

Ogólnie na bogatsze imprezy, na wesela w restauracji i dobrym lokalu lub pałacyku, na pewno w remizach takiego cuda dłuuugo nie zobaczymy(bo tam za biednie). Zabawa fajna, dobry dodatek.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Lubaczów
Oddziały
author
Patryk Byczek
26 października 2020

Kasa Stefczyka Lubaczów

Czyszczenie BIKu
Porady BIK
autor wpisu
Maciej_Stanko
23 marca 2013

Czyszczenie BIKu

Ranking kredytów konsolidacyjnych lipiec 2021
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
01 lipca 2021

Ranking kredytów konsolidacyjnych lipiec 2021

Trzynastki dla emerytów będą co roku
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
27 grudnia 2019

Trzynastki dla emerytów będą co roku

Pożyczki bez zaświadczeń Pruszcz Gdański
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
12 sierpnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Pruszcz Gdański

BNP Paribas partnerem konkursu Bizneswoman Roku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
27 czerwca 2020

BNP Paribas partnerem konkursu Bizneswoman Roku

Porównaj