Najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej Euro Banku wprowadza rewolucyjne dla Klientów zmiany. Klienci obsługujący swoje rachunki za pomocą smartfonów mogą teraz korzystać z mobilnej autoryzacji. Jest to alternatywa tokenów, czy haseł GSM, która jeszcze bardziej uprości wykonywanie transakcji online.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 01.10.2018
Udostępnij:

Eurobank w komunikacie podał, że nowa nakładka na aplikację będzie stopniowo udostępniana Użytkownikom smartfonów z systemem iOS oraz Android.

Wdrażanie rozwiązania

Eurobank nie jest jedyną instytucją, która wdrożyła do swojej oferty autoryzację mobilną. Pionierem jest mBank, który udostępnił tę funkcję dwa lata temu. Ponadto, autoryzacja mobilna jest również dostępna w:
 

ING Banku Śląskim
Banku Zachodnim WBK
Banku Millennium
Getin Banku.

Następny w kolejce stoi także największy bank w Polsce. Autoryzacja mobilna w PKO BP ma pojawić się w najbliższej przyszłości.


 

Jak to działa

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że autoryzacja mobilna nie wykorzystuje haseł przesyłanych wiadomością SMS, czy tokenów GSM. W momencie, gdy Klient wykona przelew, na telefonie pojawi się powiadomienie z aplikacji mobilnej Euro Banku. Należy wówczas odebrać powiadomienie i wpisać kod PIN

Warto pamietać, że każde powiadomienie ma swoją ważność, która wynosi 5 minut.

Klienci banku mogą na chwilę obecną korzystać z nowej oraz starszej wersji aplikacji. Ta pierwsza, od kiedy wprowadzono do niej płatności mobilne HCE oraz możliwość zbliżeniowych wypłat z bankomatów, staje się coraz bardziej popularna. Starsza generacja w najbliższej przyszłości ma zostać dezaktywowana.
 

Eurobank
 

Eurobank jest instytucją komercyjną, która powstała w 2003 roku, kierującą usługi do Klientów fizycznych. Specjalizacją banku są karty kredytowe, kredyty hipoteczne oraz konsumpcyjne. Eurobank zamknął poprzedni rok z zyskiem netto na poziomie ponad 103 000 000 złotych, a aktywa banku wyniosły ponad 14 000 000 złotych. W 2017 roku Klienci dysponowali 1 463 172 kontami. 
 

Komentarze