Eurobank wprowadza mobilne autoryzacje

Eurobank wprowadza mobilne autoryzacje

author
Patryk Byczek
01 października 2018
Najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej Euro Banku wprowadza rewolucyjne dla Klientów zmiany. Klienci obsługujący swoje rachunki za pomocą smartfonów mogą teraz korzystać z mobilnej autoryzacji. Jest to alternatywa tokenów, czy haseł GSM, która jeszcze bardziej uprości wykonywanie transakcji online.

Eurobank w komunikacie podał, że nowa nakładka na aplikację będzie stopniowo udostępniana Użytkownikom smartfonów z systemem iOS oraz Android.

Wdrażanie rozwiązania

Eurobank nie jest jedyną instytucją, która wdrożyła do swojej oferty autoryzację mobilną. Pionierem jest mBank, który udostępnił tę funkcję dwa lata temu. Ponadto, autoryzacja mobilna jest również dostępna w:
 

ING Banku Śląskim
Banku Zachodnim WBK
Banku Millennium
Getin Banku.

Następny w kolejce stoi także największy bank w Polsce. Autoryzacja mobilna w PKO BP ma pojawić się w najbliższej przyszłości.


 

Jak to działa

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że autoryzacja mobilna nie wykorzystuje haseł przesyłanych wiadomością SMS, czy tokenów GSM. W momencie, gdy Klient wykona przelew, na telefonie pojawi się powiadomienie z aplikacji mobilnej Euro Banku. Należy wówczas odebrać powiadomienie i wpisać kod PIN

Warto pamietać, że każde powiadomienie ma swoją ważność, która wynosi 5 minut.

Klienci banku mogą na chwilę obecną korzystać z nowej oraz starszej wersji aplikacji. Ta pierwsza, od kiedy wprowadzono do niej płatności mobilne HCE oraz możliwość zbliżeniowych wypłat z bankomatów, staje się coraz bardziej popularna. Starsza generacja w najbliższej przyszłości ma zostać dezaktywowana.
 

Eurobank
 

Eurobank jest instytucją komercyjną, która powstała w 2003 roku, kierującą usługi do Klientów fizycznych. Specjalizacją banku są karty kredytowe, kredyty hipoteczne oraz konsumpcyjne. Eurobank zamknął poprzedni rok z zyskiem netto na poziomie ponad 103 000 000 złotych, a aktywa banku wyniosły ponad 14 000 000 złotych. W 2017 roku Klienci dysponowali 1 463 172 kontami. 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP większy od Deutsche Banku
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
07 czerwca 2019

PKO BP większy od Deutsche Banku

thumbnail
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
09 września 2021

Nowa reklama i slogan Banku Millennium

500+ dla dorosłych dzieci?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
02 marca 2020

500+ dla dorosłych dzieci?

PKO BP w Łowiczu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
04 września 2019

PKO BP w Łowiczu

Porównaj