Google One już w Polsce. Znamy ceny poszczególnych pakietów subskrypcyjnych. Sprawdź, ile kosztuje Google One.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 10.01.2019
Udostępnij:

Google One to nowy sposób opłat zastosowany przez giganta. Zmiany taryfowe są zdecydowanie na korzyść użytkownika. Za tę samą ilość danych zapłacimy teraz nawet dwa razy mniej niż przed kilkoma dniami. Usługa jest już dostępna dla większości użytkowników.

Google One to rozszerzona wersja pakietu Dysku Google. Dotychczas dla chmury danych przewidziany był tylko dostęp do Dysku. Google One zapewnia także dostęp do dodatkowych usług. W ramach wykupionego pakietu danych w chmurze można przechowywać nie tylko pliki z Dysku Google, ale także dane Gmail oraz obrazy ze Zdjęć Google w oryginalnej jakości.

SUBSKRYPCJE GOOGLE ONE – RODZAJE

W ramach darmowego pakietu Google oferuje chmurę o pojemności 15 GB. Najniższy płatny pakiet ma 100 GB i przyjdzie nam za niego zapłacić 8,99 zł miesięcznie. Cena może być obniżona o prawie 20 zł, jeżeli zdecydujemy się od razu na wykupienie subskrypcji rocznej.

Ponadto wraz z pierwszym płatnym pakietem otrzymujemy dostęp do dodatkowych bonusów oferowanych przez Google. Pierwszym jest bezpłatna pomoc od ekspertów produktów firmy Google. Kolejnym gratisem jest możliwość włączenia opcji rodzinnej (więcej o tym poniżej).

Nieco wyższa, ale jeszcze znośna dla budżetu przeciętnego Polaka, może być druga płatna opcja oferowana przez Google: 200 GB za 13,99 zł miesięcznie. Przy wykupieniu pakietu rocznego można zaoszczędzić już prawie 30 zł.

Kolejna pojemność wirtualnej chmury oferowana przez Google to aż 2 TB. Nie ma żadnego pakietu pomiędzy. Koszt takiej subskrypcji to 46,99 zł miesięcznie. Przy płatności rocznej otrzymujemy dwa miesiące korzystania za darmo. Dodatkowe usługi są w przypadku obu tych pakietów takie same, jak przy pierwszym płatnym pakiecie.

Jeszcze większe pakiety oferują 10 i 20 TB pojemności chmury Google. Ceny takich subskrypcji sięgają odpowiednio 469,99 zł i 939,99 zł miesięcznie. Dla największych pojemności nie przewidziano żadnych zniżek wynikających z płatności z góry za 12 miesięcy. Dostępne są natomiast wszystkie dodatkowe usługi.

Największą oferowaną przez Google One pojemnością jest 30 TB. Koszt takiego pakietu to aż 1399,99 zł miesięcznie. To opcja dla najzamożniejszych Polaków. Przy niej także nie przewidziano zniżek za płatność z góry.

GOOGLE ONE – PAKIET DLA RODZINY 

Przy wszystkich płatnych subskrypcjach Google zapewnia „opcję dodania rodziny”. Polega ona na możliwości dodania do pakietu do pięciu spokrewnionych osób.


Źródło cen i grafik:

https://one.google.com/about

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 5 / 5, łącznie 1 ocen
Komentarze