Ile kosztuje Motorola RAZR w Polsce?

Ile kosztuje Motorola RAZR w Polsce?

author
Dominika Sobieraj
23 listopada 2019

Nowoczesny smartfon zapakowany w formę starego telefon z klapką – tak w kilku słowach można opisać to, czym jest rewolucyjna Motorola Razr. Ile przyjdzie nam zapłacić za ten sprzęt i czy będzie on w ogóle dostępny w Polsce? Sprawdzamy.

Rozmowy o Motoroli Razr nie ucichły do dziś od momentu jej premiery. Nie powinno to jednak dziwić – na światowym rynku smartfonów technologia, w którą wyposażony jest sprzęt, to wciąż nowość. Przed Motorolą tylko Samsung zdecydował się na wypuszczenie smartfona dotykowego ze składanym ekranem.

Motorola Razr tańsza od Samsunga?

Wypuszczanie na rynek zupełnie rewolucyjnych sprzętów niesie za sobą przywilej dyktowania cen. Samsung wywindował cenę składanego smartfona do 2000 dolarów (około 8800 zł). Motorola chce jednak stanowić konkurencję dla flagowca – cena modelu Razr ma wynosić około 6000-7000 zł.

Cena ustalona dla Ameryki ma być niższa niż w Europie – obecnie mówi się o stu dolarach różnicy (około 400 zł w przeliczeniu na polską walutę). Polska cena może więc zbliżyć się do 6500 zł, a – według szacunków ekspertów – nawet 7000 zł.

Motorola Razr będzie w Polsce

Mamy już jednak pewność, że Motorola będzie dostępna w Polsce. Najprawdopodobniej jednak osoby, które będą chciały nabyć ten model, będą musiały zrobić to za pośrednictwem sieci Orange.

Technologia pozwalająca na składanie ekranu dotykowego nie jest jeszcze zbyt popularna, ale kolejni producenci zapewniają, że wprowadzą na rynek smartfony o takich właściwościach.

W ostatnich tygodniach sprzęt wykonany w takiej technologii opatentowało także Huawei. Tego typu telefon zapowiada również Xiaomi znane z konkurencyjnych cen. Być może dopiero ten producent przyniesie na polski rynek niższe ceny składanych smartfonów – póki co jednak nie możemy liczyć na to, że za taki sprzęt zapłacimy mniej niż 6000 zł.

Motorola Razr – nowa linia starego telefonu

Pierwsza Motorola Razr wyszła na rynek już w 2004 roku. Obecnie wchodząca na rynek linia jest jednak zupełnie odnowiona – sprzęt wygląda jak stary telefon z klapką, ale na zewnątrz i wewnątrz posiada dwa wyświetlacze dotykowe.

Niewielki wyświetlacz zewnętrzny pozwala na wykonywanie podstawowych czynności – odbieranie połączeń, sprawdzanie godziny i daty, czytanie wiadomości, a nawet robienie selfie (ekran ten posiada osobny aparat).

System składania i rozkładania telefonu możliwy jest dzięki umieszczeniu w środku telefonu przesuwnych płytek i licznych zawiasów. Po rozłożeniu żadne mechanizmy nie są widoczne.


Źródło informacji i zdjęć zamieszczonych w artykule:

https://www.motorola.com/pl/products/razr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Władze banku BGŻ BNP Paribas
Banki
author
Patryk Byczek
21 kwietnia 2018

Władze banku BGŻ BNP Paribas

Maleją zatory płatnicze i długi polskich firm
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
19 listopada 2019

Maleją zatory płatnicze i długi polskich firm

Promocja: „Korzyści dla Ciebie 2019” w Credit Agricole
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
28 marca 2019

Promocja: „Korzyści dla Ciebie 2019” w Credit Agricole

PKO rozdaje 2000 zł za pomysł na biznes
Wpisy
author
Patryk Byczek
01 marca 2018

PKO rozdaje 2000 zł za pomysł na biznes

Kongres Impact fintech’17
Wpisy
author
Aneta Jankowska
23 października 2017

Kongres Impact fintech’17

Porównaj