Ile kosztuje Samsung Galaxy Fold?

Ile kosztuje Samsung Galaxy Fold?

author
Dominika Sobieraj
09 września 2019

Innowacyjny składany w pół Samsung Galaxy Fold z ekranem dotykowym doczekał się już swojej premiery w Korei. Kiedy możemy spodziewać się europejskiej premiery smartfona i na jakim poziomie będzie kształtowała się jego cena? Sprawdzamy.

Samsung Galaxy Fold

Samsung twierdzi, że wraz z wyprodukowaniem nowego flagowca zmienił “nie tylko kształt telefonu, ale także oblicze przyszłości”. W istocie telefon przybrał innowacyjny kształt składanego na pół smartfona z ekranem dotykowym. Smartfon będzie jednak propozycją jedynie dla najbogatszych.

Ile ma kosztować Samsung Galaxy Fold?

Najnowszy Samsunga Galaxy Fold na rynku amerykańskim został wyceniony na kwotę 2000 dolarów. W przeliczeniu na złotówki jest to niemalże 8000 zł.

Okazuje się jednak, że cena smartfona w Europie może być jeszcze wyższa. Wstępnie wycenia się go na kwotę równą jak w Stanach, z tym że w przełożeniu… na euro, którego kurs jest znacznie wyższy. Samsung Galaxy Fold w Europie może więc kosztować nawet 9000 zł.

Cena najnowszego Samsunga może więc przekroczyć cenę najdroższego dotychczas smartfona: iPhone’a XS Max. Czy Samsung Galaxy Fold stanie się najdroższym smartfonem dostępnym na rynku? 

O rewolucyjnym składanym wyświetlaczu Samsung pisze na swojej stronie:

"

Zachwycający 7,3-calowy ekran Dynamic AMOLED. Zrobiony z rewolucyjnego, polimerowego materiału, który zapewnia elastyczność ekranu. Jest to jednocześnie największy ekran, jaki wprowadziliśmy do telefonów Galaxy

Płynne składanie i rozkładanie innowacyjnego Samsunga umożliwia ukryty w środku ekranu mechanizm. Zdaniem Samsunga jest to “inżynieryjne arcydzieło, inspirowane precyzją mechanizmów zegarkowych”.

Samsung Galaxy Fold zamyka się tak, jak książka. Urządzenie zostało przetestowane przez producentów do 200 000 zgięć.

Samsung Galaxy Fold – kolory

Nowy model dostępny jest w dwóch tradycyjnych i dwóch bardzo futurystycznych kolorach. Do wyboru mamy łącznie 4 kolory obudowy:

  1. srebrny,
  2. czarny,
  3. żarówiasty zielony,
  4. neonowy niebieski.

Nie jest jednak pewne, czy wszystkie kolory tego modelu będą dostępne w Polsce i czy będą je dystrybuować wszyscy operatorzy.

Do telefonu w danym kolorze można również dobrać określone kolory zawiasów. Kolejno:

  • do srebrnej obudowy można dobrać tylko srebrny zawias,
  • do czarnej obudowy można dobrać tylko czarny zawias,
  • do zielonej obudowy można dobrać zielony lub srebrny zawias,
  • do niebieskiej obudowy można dobrać srebrny lub zielony zawias.

Po złożeniu telefon przypomina dawne telefony z klapką, z tą jednak różnicą, że na zewnętrznym wyświetlaczu, poza sprawdzeniem godziny, możemy korzystać również ze wszystkich standardowych funkcji smartfona.

“Złożony Galaxy Fold umożliwia Ci łatwe korzystanie z aplikacji za pomoca jednej ręki oraz wygodnie mieści się w torbie lub w kieszeni” – informuje Samsung.

Telefon został również doskonale przystosowany do wielozadaniowości. Jednocześnie na rozłożonym ekranie można korzystać z nawet trzech aplikacji.

"

Galaxy Fold wprowadza innowację w spójności sprzętu i oprogramowania w składanych urządzeniach. Używaj jednocześnie nawet do trzech aplikacji – możesz oglądać filmy, grać i nawet pisać wiadomości – wszystko naraz

– wskazano na stronie dedykowanej Samsungowi Galaxy Fold.

Nowy flagowiec Samsunga oferuje także sześć profesjonalnych obiektywów umożliwiających robienie wspaniałej jakości zdjęć oraz filmów. “Ekran Inifity Flex Display może posłużyć jako gigantyczny podgląd kadru” – zaznacza Samsung.

Samsung Galaxy Fold – dostępność. Zapisy na smartfon

Samsung Galaxy Fold nie jest jeszcze dostępny w Polsce. Na polskiej stronie Samsunga (https://www.samsung.com/pl/smartphones/galaxy-fold/) można zarejestrować się w celu zapisania się na newsletter informujących o pierwszych dostępnych egzemplarzach telefonu.

W formularzu należy wybrać preferowany kolor obudowy oraz zawiasu i kliknąć “zarejestruj się”. W formularzu podajemy jedyne swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz datę urodzenia.

Samsung skontaktuje się z nami w momencie, kiedy sprzęt w wybranym przez nas kolorze będzie już dostępny w polskiej sprzedaży. Zapisanie się na newsletter nie zobowiązuje do zakupu telefonu. 

Aby dokończyć zapisywanie się na newsletter, wystarczy wejść na swoją elektroniczną skrzynkę odbiorczą i potwierdzić rejestrację.


Źródło cytowanych treści i zamieszczonych zdjęć:

https://www.samsung.com/pl/smartphones/galaxy-fold/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Korzyści z dobrego scoringu BIK
Porady BIK
author
Patryk Byczek
07 lutego 2023

Korzyści z dobrego scoringu BIK

Polska traci 7 mld zł przez brak aktywności fizycznej
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
30 sierpnia 2019

Polska traci 7 mld zł przez brak aktywności fizycznej

Jak działa Służba Ochrony Państwa?
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
20 stycznia 2018

Jak działa Służba Ochrony Państwa?

Długi alimentacyjne przekroczyły 11 mld zł
Wpisy
author
Patryk Byczek
27 marca 2018

Długi alimentacyjne przekroczyły 11 mld zł

Podatek od nieruchomości 2020 – opóźniony przez koronawirusa
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
18 marca 2020

Podatek od nieruchomości 2020 – opóźniony przez koronawirusa

Ostrzeżenie UOKiK i Komisji Nadzoru Finansowego
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
28 marca 2013

Ostrzeżenie UOKiK i Komisji Nadzoru Finansowego

Porównaj