Ile kosztuje usunięcie ósemek?

Ile kosztuje usunięcie ósemek?

author
Sandra Tessmer
26 maja 2019

Zęby mądrości, zwane również ósemkami, potrafią stanowić spory problem zarówno dla dentystów, jak i dla pacjentów. Często powodują ból innych zębów lub uniemożliwiają wyprostowanie wady zgryzu. Sprawdziliśmy, ile kosztuje usunięcie ósemki.

Ile kosztuje usunięcie ósemki?

Ósemki są pozostałością po naszych dawnych przodkach, ponieważ w przeszłości służyły one człowiekowi do skuteczniejszego rozdrabniania pokarmów. Wykształcały się najczęściej pomiędzy 17. a 25. rokiem życia, jednak dziś potrafią przysporzyć wielu problemów. 

Za usunięcie prawidłowo rosnących ósemek zapłacimy od 250 do 350 zł. Problem zaczyna się, jeśli ósemka ukryta jest w dziąśle, a mimo to wymaga jej usunięcia.

Tańsze, ponieważ łatwiejsze w wykonaniu i mniej inwazyjne jest usunięcie zatrzymanej ósemki górnej. Za taki zabieg zapłacimy od 300 do 600 zł. Drożej wyjdzie nam usunięcie zębów dolnych, ponieważ za usunięcie jednego zęba możemy zapłacić od 450 zł do nawet 800 zł.

W najgorszej sytuacji są osoby, u których dodatkowo doszło do przemieszczenia zęba. Jest to sytuacja niebezpieczna, ponieważ ósemka powoduje ucisk na pozostałych zębach, a dodatkowo taki pacjent musi przygotować się na koszt od 800 zł do 1000 zł za usunięcie jednego zęba.

Dodatkowe koszty

Decydując się na prywatne usunięcie ósemek, powinniśmy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Stomatolog, u którego wykonywany będzie zabieg, może policzyć dodatkowo cenę za znieczulenie, które kosztuje od 20 do 50 złotych.

Może się okazać, że do usunięcia zębów mogą być potrzebne specjalne zdjęcia RTG, najlepiej pantomograficzne, na których stomatolog zobaczy dokładny obraz całej jamy ustnej i na ich podstawie będzie mógł wybrać najlepszą dla nas metodę ekstrakcji. Za zdjęcie zapłacimy od 30 do 80 złotych.

Refundacja ekstrakcji

Ze względu na ograniczoną przestrzeń w jamie ustnej, często zęby mądrości powodują wiele trudności przy ich wyrzynaniu się. Zdarza się, że mogą one wyrżnąć się tylko częściowo lub wcale, a przy tym powodować nadmierny nacisk i stłoczenia okolicznych zębów, co w konsekwencji może okazać się powodem wady zgryzu.

Ze względu na powszechność problemów z wyrzynaniem się ósemek, zabieg ich usunięcia jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wiele osób jednak decyduje się na zabieg prywatnie, ponieważ na refundowany zabieg możemy czekać nawet do kilku miesięcy.

Podsumowanie

Zęby mądrości to bardzo często utrapienie ich posiadaczy. Rzadko kiedy zdarza się, żeby wyrosły w sposób prawidłowy i nie zostały szybko zainfekowane przez próchnicę, szczególnie ze względu na ich trudność w myciu. Wielu dentystów proponuje profilaktyczne wyrwanie ósemek podczas poważniejszych zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Abdul alkakbar
Abdul alkakbar
2019-12-31 21:59:40

Idę wyrwać kłyka bo mnie boli łeb od tej jeb.. ósemki to jest straszne wyrwie ten szajs i się za pije na amen

Podobne artykuły

Ukraińcy kupują coraz więcej mieszkań
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
11 lipca 2019

Ukraińcy kupują coraz więcej mieszkań

Pożyczki bez zaświadczeń Lidzbark Warmiński
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
06 października 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Lidzbark Warmiński

Rekordowe zarobki komorników
Wpisy
autor wpisu
Kordian_Spychalski
01 sierpnia 2014

Rekordowe zarobki komorników

Nowa kampania promująca od Banku Pocztowego i MoneyGram
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
09 czerwca 2019

Nowa kampania promująca od Banku Pocztowego i MoneyGram

Bank Pekao w Bytomiu
Oddziały
author
Patryk Byczek
06 lipca 2019

Bank Pekao w Bytomiu

Porównaj