Ile pieniędzy pożyczamy swojej rodzinie?

Ile pieniędzy pożyczamy swojej rodzinie?

author
Aneta Jankowska
15 lutego 2019

Od 250 do 450 zł – dokładnie tyle pożycza swojej rodzinie rocznie statystyczny Polak. Z badania przeprowadzonego przez Censuswide na zlecenie PayPal dowiadujemy się również, że on sam pożycza od nich nie więcej niż 50 zł. Co ciekawe, zdarza mu się, że nigdy nie oddaje swojego długu. Czego jeszcze dowiadujemy się z badania?

Pożyczki Polaków

Z pożyczaniem wśród Polaków bywa różnie. Niektórzy z nas chętnie decydują się na zobowiązania finansowe, a inni mniej. Badanie, które przeanalizowało nasze zwyczaje finansowe przeprowadziła firma Censuswide na zlecenie PayPal. Analitycy sprawdzili, w jaki sposób ludzie przesyłają oraz pożyczają sobie pieniądze na niektórych rynkach, gdzie udostępniono bezpłatnie usługę P2P w ramach PayPal.

Z badania dowiadujemy się, że rocznie statystyczny Polak pożycza rodzinie lub znajomym od 250 do maksymalnie 450 zł. Co ciekawe, z drugiej strony on sam się u nich zadłuża. Zwykle jest to kwota nie wyższa niż 50 zł.

Sprawdź: jak wyjść z długów?

Przeciętny Kowalski miewa jednak i większe zaległości. Zdarzają się sytuacje, w których jest winny swoim bliskim dość wysokie sumy pieniędzy. Czasem zaległe kwoty sięgaja nawet 4500 zł.

O pożyczkę najczęściej prosi nas rodzina i znajomi, a jak wiadomo “z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”. Popularne powiedzenie potwierdzają wyniki badania.

15,3% Polaków ma trudności z odzyskiwaniem należności od znajomych lub rodziny” – czytamy w komunikacie.

Najczęściej takie problemy pojawiają się przy okazji oddawania należności za wspólne inicjatywy, przy składkach na prezenty dla znajomych, płaceniu za wspólne wakacje lub kupowaniu biletów teatralnych lub na koncerty.

Najlepsze pożyczki na dowód

Dlaczego zwlekamy z oddaniem długu?

Zwykle taki stan rzeczy argumentujemy na przykład brakiem gotówki przy sobie, utrudnionym dostępem do bankomatu lub zwyczajnym zapominalstwem.

Dzięki płatnościom P2P w ramach PayPal, polscy użytkownicy mogą bezpłatnie przesyłać środki w złotówkach na terenie Polski oraz w euro i koronach szwedzkich w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (pod warunkiem, że nie występuje konwersja walutowa). W 2018 roku wartość płatności P2P w ramach PayPal wzrosła o 49% do ok. 139 mld USD” – czytamy w informacji prasowej.

O PayPal

PayPal to globalny system usług finansowych i operator otwartej platformy płatności cyfrowych z 267 mln aktywnych użytkowników kont.

PayPal oferuje usługi płatnicze umożliwiające przedsiębiorcom i konsumentom posiadającym adres e-mail wysyłanie oraz odbieranie płatności przez Internet. PayPal działa na zasadzie cyfrowego portfela, w kótrym klienci mogą płacić przy użyciu karty kredytowej lub salda konta PayPal, które można zasilać przelewami z konta bankowego lub innego konta PayPal.

PayPal obecny jest w 190 krajach, z których 23 dysponuje lokalnymi serwisami internetowymi. W systemie można płacić już w 25 walutach.


Źródło: ISBnews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

SKOK Chmielewskiego Lublin
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
28 kwietnia 2021

SKOK Chmielewskiego Lublin

Rocznica wdrożenia platformy Automarket.pl od PKO BP
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
08 lipca 2021

Rocznica wdrożenia platformy Automarket.pl od PKO BP

Kredyt konsolidacyjny Ostrów Wielkopolski
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
15 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Ostrów Wielkopolski

Credit Agricole w Nowym Sączu
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 lipca 2019

Credit Agricole w Nowym Sączu

Credit Agricole w Opocznie
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 lipca 2019

Credit Agricole w Opocznie

thumbnail
Aktualności
author
Patryk Byczek
24 września 2021

Alior Mobile dostępne na najnowszych smartfonach Huawei

Porównaj