Ile zarabia chirurg?

Ile zarabia chirurg?

author
Sandra Tessmer
10 grudnia 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.
Kategoria

Praca chirurga jest jednym z najbardziej stresujących zawodów wśród lekarzy. Wymaga niebywałej precyzji i umiejętności radzenia sobie ze stresem. Sprawdziliśmy, ile zarabia się w tym zawodzie.

Ile zarabia chirurg?

Chirurg to specjalista, który większości kojarzy się z ogromną precyzją i ponoszeniem wielkiej odpowiedzialności. Praca chirurga to jeden z tych zawodów który wymaga największej wiedzy oraz sprawności rąk, od którego zależy zdrowie i życie pacjenta.

Ile zarabia chirurg w Polsce?

Powszechnie uważa się, że chirurgia jest najlepiej opłacaną profesją lekarską. Jest w tym sporo racji, jednak warto wziąć pod uwagę, że stawki chirurgów mogą się sporo różnić w zależności od doświadczenia oraz miejsca, w jakim dany lekarz obył praktykę. Dlatego właśnie różnica pomiędzy najwyższą stawką, a najniższą może być naprawdę kolosalna.

Portal wynagrodzenia.pl przeprowadził badania na grupie 137 chirurgów ogólnych. Dzięki temu ustalono, że średnie pensje w tym zawodzie wyglądają w następujący sposób. Średnia pensja osób na tym stanowisku wynosi 4472 złotych brutto. Średnia pensja osób zarabiających najwięcej to więcej niż 6480 złotych brutto, z kolei osób zarabiających najmniej – mniej niż 3600 złotych brutto.

Nie da się ukryć, że specjalizacja ta wymaga lat przygotowań, ogromnej precyzji, praktyki, stażu pracy oraz zdobycia wielu niezbędnych umiejętności, w związku z tym jest to nierzadko jedna z najlepiej opłacanych specjalności. Zarobki mogą wynosić nawet ok. 30 tys. złotych miesięcznie.

Kim jest chirurg i czym się zajmuje?

Mogloby się wydawać, że to czym zajmuje się chirurg jest sprawą oczywistą, a jego zadania to przeproadzanie operacji i zabiegów chirurgicznych. Zadanie chirurga nie kończy się jednak na samej operacji. Jego zadania sięgają też opieki pooperacyjnej i przeoperacyjnej. Przygotowuje pacjenta przez operacją i zajmuje się kontrolowaniem jego stanu po zabiegu.

Same operacje chirurg ogólny przeprowadza je zarówno na tkankach miękkich, jak i twardych. Zakres działań obejmuje m.in. jamę brzuszną, kręgosłup, kończyny, klatkę piersiową, czaszkę czy układ naczyniowy.

Same zajmowanie się operacjami nie jest jedynym zajęciem chirurgów. W ich zawodzie często zdarza im się wycinać zmiany skórne, pobierać materiały do badań, usuwać ciała obce czy czyścić rany. Okazuje się zatem, że praca chirurga to nie tylko wielkie i poważne oparacje, ale też małe, mniej znaczące zabiegi.

Jak zostać chirurgiem?

Jeśli naszym marzeniem jest rozpoczęcie kariery chirurga to przygotowania do podjęcia tej drogi powinny zacząć się o wiele wcześniej. Rekrutacja na studia medyczne jest trudna i wymaga wybitnych wyników na egzaminie maturalnym, co jest skutkiem ciężkiej pracy już w liceum.

Pierwszy etap do zostania chirurgiem to 6 letnie studia ogólne, które nie kończą się ukończoną specjalizacją. Kiedy ten etap będziemy mieli za sobą, należy odbyć staż, a dopiero później mamy możliwość rozpoczęcia specjalizacji, która może trwać nawet ponad 6 lat. Okazuje się zatem, że cała droga do zostania chirurgiem może potrwać nawet 12 lat. W czasie trwania specjalizacji przyszły chirurg musi przebyć obowiązkowe staże oraz kursy. W przypadku tej specjalizacji występują takie kursy, jak między innymi:

Natomiast jeśli chodzi o staże, który musi odbyć lekarz, są to między innymi:

Aby przejść do kolejnej części, konieczne jest uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu z poprzedniej.

Predyspozycje do objęcia stanowiska chirurga

Każdy zawód ma swój spis dech i umiejetności które powinni posiadać kandydaci. Identycznie sytuacja ma się w przypadku chirurgów, których zawód wymaga bardzo dużej odpowiedzialności, jest trudny i wymaga wybitnie sprawnych rąk.

Oprócz tego potrzebna będzie precyzja i dokładność. Często potrzebna jest także siła fizyczna i odporność na bardzo duży stres. Ważne jest również, aby dana osoba cały czas poszerzała swoje umiejętności. Niemożliwe jest, aby na jakimś etapie swojej pracy zatrzymać się w rozwoju. Należy również umieć podejmować szybkie decyzje i nie może być mu straszne proszenie o pomoc, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Podsumowanie

Praca chirurga nie należy do najłatwiejszych. Jest bardzo stresująca i wymaga wybitnej precyzji w operowaniu. Osoby, które chcą zacząć pracę w tym zawodzie muszą przygotować się do długiej drogi do zostania profesjonalistą.

Trzeba jednak pamiętać, że osoby które przebędą tę długą drogę do wymarzonego zawodu, mogą liczyć na bardzo przyzwoite zarobki

author
Sandra Tessmer
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Anonim
Anonim
2021-05-25 02:46:02

Znajomy jest chirurgiem. Mówi, że ma 15,000 na rękę

2020-07-02 18:50:20

kasjer w Lidlu po dwóch latach zarabia 4600 brutto, wiec śmiechem na sali są wyciągnięte tutaj dane statystyczne:)

Podobne artykuły

Santander Bank Polska w Kutnie

Santander Bank Polska jest drugim największym bankiem detalicznym w Polsce pod względem posiadanych aktywów. Jeden z oddziałów bankowych mieści się w Kutnie. Sprawdzamy godziny otwarcia, ofertę placówki oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
02 czerwca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Korzystał z karty nieżyjącego od kilku lat dziadka

Jeleniogórska policja poinformowała wczoraj o zatrzymaniu mężczyzny, który posługiwał się kartami zmarłego przed laty dziadka oraz nieżyjącego od zaledwie kilku miesięcy ojca. Łączni z kart skorzystał 28 razy – za każdym razem w celu wypłacenia gotówki. Ukradzione 8 tysięcy złotych może go kosztować 10 lat więzienia.

author
Dominika Byczek
29 listopada 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Sklepy internetowe ze sporym zadłużeniem

BIG InfoMonitor i BIK podały do informacji, że zadłużenie sklepów internetowych w Polsce wyniosło 107 000 000 złotych pod koniec ubiegłego roku. Jest to trzeci najwyższy wynik zadłużenia w branży handlowej. 

author
Patryk Byczek
28 lutego 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Popyt na kredyty mieszkaniowe na koniec 2019 roku

Końcówka 2019 roku okazała się być bardzo owocna pod względem liczby nowych wniosków o przyznanie kredytu mieszkaniowego. Banki miały co robić, wszak w samym tylko grudniu 2019 zawitało do nich ponad 30 tysięcy klientów chętnych zaciągnąć kredyt mieszkaniowy. Jaki wynik pokazał indeks popytu na kredyty mieszkaniowe?

author
Halszka Gronek
15 stycznia 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

15 mld zł na gwarancje kredytowe dla firm w Pekao

Bank Pekao poinformował w komunikacie o wprowadzeniu do swojej oferty kolejnych gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego na zobowiązania kredytowe dla firm. Pekao udostępnia Portfelową Linię Gwarancyjną z Funduszu Gwarancji Płynnościowych, dzięki której średnie i dużym przedsiębiorstwa będą mogły otrzymać dodatkowe zabezpieczenia kredytów obrotowych.

author
Patryk Byczek
15 kwietnia 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Polacy dorabiają na potęgę

O hucznie obchodzonym sylwestrze i bogatej kolacji wigilijnej zapomnieliśmy już dawno. Jednak nasze portfele nadal odczuwają skutki zabawy sylwestrowej czy zakupionych prezentów. 

author
Aneta Jankowska
31 stycznia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Porównaj