Pożyczka na wyprawkę szkolną

Pożyczka na wyprawkę szkolną

To, ile kosztuje wyprawka szkolna, wielu rodziców przyprawia obecnie o zawrót głowy. Wydatki na wyprawkę szkolną można pokryć z własnej kieszeni, ale można także skorzystać z pomocy finansowej. Pożyczka na wyprawkę szkolną dla wielu rodziców może być świetnym rozwiązaniem. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie najlepsze oferty.

author
Dominika Byczek
06 sierpnia 2022

Pożyczka na wyprawkę szkolną - ranking

Pożyczka na wyprawkę szkolną i inne cele

Nowy rok szkolny to nowe wydatki. Trzeba kupić wyprawkę szkolną (przybory szkolne, podręczniki i inne artykuły szkolne), a często także nowe ubrania (począwszy od zwykłych codziennych ubrań, a skończywszy na ubraniu na WF oraz mundurkach). Takie zakupy to duże obciążenie dla rodziców, szczególnie w rodzinach wielodzietnych, gdzie wszystkie dzieci są w wieku szkolnym.

Wydatków jest wiele, dlatego też wprowadzono przed laty świadczenie 300+ (tzw. dobry start), które rodzice mogą przeznaczyć właśnie na wyprawkę szkolną. Niestety wielu rodzicom taka kwota nie wystarcza – szczególnie przy takiej inflacji, jaką mamy obecnie.

Pożyczki pozabankowe sposobem na dodatkowe pieniądze

Nic więc dziwnego, że wiele osób wychowujących dzieci w wieku szkolnym decyduje się na pożyczkę na wyprawkę szkolną. Każde dziecko to duże potrzeby finansowe. Wypłatę świadczenia “Dobry start” z budżetu państwa wielu rodziców przeznacza właśnie na wyprawkę, ale pieniądze te i tak są zbyt niskie, by pokryć wszystkie koszty, które musi ponieść rodzic w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.

Pierwsza pożyczka u wielu pożyczkodawców jest często darmowa. Jeżeli wybierzemy pierwszą darmową pożyczkę, to będziemy mogli oddać dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Skorzystamy wtedy z pożyczki na wyprawkę szkolną bez żadnej straty dla naszego domowego budżetu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez zadluzenia.com (@zadluzenia_com)

Jak złożyć wniosek o pożyczki na wyprawkę szkolną?

Złożenie wniosku o pożyczkę na wyprawkę szkolną w dobie Internetu jest naprawdę proste. Przede wszystkim warto zastanowić się, ile pieniędzy z pożyczki na wyprawkę szkolną tak naprawdę potrzebujemy. Trzeba też zwracać uwagę na to, czy otrzymane pieniądze chcemy przeznaczyć tylko na wyprawkę szkolną, czy jednak na coś jeszcze. Inna kwota będzie nam też potrzebna, jeżeli mamy jedno dziecko, a inna w przypadku rodziny wielodzietnej.

Zakup wyprawki, szczególnie w okresie wakacyjnym, jest dużym obciążeniem dla budżetu domowego, dlatego często pożyczka na wyprawkę szkolną obejmuje również inne finansowe potrzeby rodziny.

Jeżeli znamy już potrzebną nam kwotę pożyczki, składamy wniosek online. Żeby złożyć wniosek, nie trzeba obecnie nawet wychodzić z domu. Wszystko zrobimy przez Internet, a tożsamość potwierdzimy przez bankowość elektroniczną.

Pieniądze będą na drugi dzień od daty złożenia wniosku

Wypłata pieniędzy następuje najcześciej jeszcze tego samego dnia, ale ze względu na to, że pożyczkobiorcy mogą mieć konto w innym banku niż pożyczkodawcy, pieniądze wpływają na konto w następnym dniu roboczym. Czas realizacji usługi pożyczkowej jest więc bardzo szybki, a jeszcze szybszy wobec osób, które w danym parabanku brały już wcześniej pożyczkę.

Zarówno w branży bankowej, jak i firmach udzielających pożyczek, pieniądze wypłacane są bardzo szybko. Nie trzeba więc brać pożyczki na raty lub chwilówki dużo wcześniej. Wystarczy złożyć wniosek:

  • do końca sierpnia – jeżeli nasze dziecko jest w wieku szkolnym,
  • do końca września – jeżeli nasze dziecko idzie na studia.

Wyprawka szkolna może być zakupiona tuż po otrzymaniu pieniędzy na konto. Jeżeli po zakupie wszystkich koniecznych rzeczy, zostaną nam nadal wolne środki, możemy przeznaczyć je według uznania.

Pożyczka na wyprawkę szkolną – na co ją przeznaczyć?

Wyprawka szkolna dla każdego rodzica może oznaczać coś innego. Nie wszyscy muszą na przykład kupować podręczniki, bo w wielu przypadkach zapewnia je szkoła, a mundurki nie we wszystkich szkołach są wymagane. Od szkoły zależą także wymagania co do konkretnych artykułów szkolnych. Suma wydatków może być więc różna.

Oferty pożyczek na wyprawkę szkolną są jednak dostosowane do tych kwot. Firmy pożyczkowe zdają sobie sprawę z tego, ile kosztują podręczniki i celowo udostępniają wysokie kwoty pożyczek, uwzględniając również dodatkowe koszty, które ponoszą rodzice.

Pożyczka udzielana jest wszystkim opiekunom prawnym dzieci i młodzieży. Co ważne – oferta dla nowych Klientów może być inna niż dla Klientów stałych. Nowym Klientom firmy często oferują korzystniejsze warunki, np.: mogą korzystać z ofert, gdzie pierwsza pożyczka jest zupełnie za darmo.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak pozbyć się komornika? Sprawdź najlepsze sposoby na komornika

Pozbycie się komornika to marzenie chyba każdej osoby będącej w trakcie egzekucji komorniczej. Dla większości osób komornik to ogromny stres i niepokój – czy dziś zadzwoni, czy znowu przyśle list, może odwiedzi mnie w pracy… W naszym artykule zebraliśmy sposoby, które najczęściej stosuje się po to, by pozbyć się komornika.

author
Dominika Byczek
15 listopada 2022
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Kredyt hipoteczny Przemyśl

Poszukujesz najlepszego kredytu hipotecznego w Przemyślu? Sprawdź nasze propozycje. Wnioskować możemy online lub w oddziale w Przemyślu. Najwyższa kwota kredytu to nawet 90% wartości nieruchomości ze spłatą do 35 lat.  

author
Dorota Grycko
28 lutego 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Idea Bank w Zielonej Górze

Idea Bank to jedna z najpopularniejszych instytucji bankowych dla przedsiębiorców. Poniżej sprawdzisz adres, godziny otwarcia oraz dane kontaktowe punktu w Zielonej Górze.

author
Patryk Byczek
02 stycznia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Jak zastrzec kartę w Deutsche Banku?

Chciałbyś dowiedzieć się w jaki sposób zastrzec kartę w Deutsche Banku? Przejrzyj nasz poradnik.

author
Patryk Byczek
13 października 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Pomiar trzeźwości przez drogówkę – będą zmiany?

Resort zdrowia zaproponował wprowadzenie zmian w sposobie przeprowadzenia kontroli trzeźwości przez drogówkę. Na co polscy kierowcy powinni być przygotowani?

author
Halszka Gronek
27 września 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Najpopularniejsze imiona w Polsce

Ania, Kasia, czy Martyna? Wojtek, Tomek, czy Jakub? Jakie imiona najczęściej noszą Polacy? Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało spis, który wyjaśnia wątpliwości.

author
Aneta Jankowska
02 lutego 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Porównaj