Jeszcze w pierwszym kwartale przyszłego roku ma zostać uruchomiona infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia. Pacjenci decydujący się na wykonanie połączenia będą mogli uzyskać porady medyczne, a na podstawie wskazanych przez dzwoniącego objawów, będzie można wyznaczyć, do jakiego specjalisty powinien udać się pacjent - podała DGP.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 02.10.2018
Udostępnij:

Co najważniejsze dla zainteresowanych – infolinia będzie całkowicie bezpłatna. Ponadto infolinia miałaby być bogata w tak zwane „call center onkologiczne”. Chorzy mogliby, dzwoniąc pod bezpłatny numer NFZ, dowiedzieć się o wolnych terminach wizyt, na które pracownik funduszu mógłby od razu zapisywać.


 

Infolinia od strony technicznej

Należy zaznaczyć, że infolinia działałaby według ustalonych zasad. Pierwszą i najważniejszą z nich byłby czas trwania połączenia. Rozmowa byłaby naprawdę krótka, w związku z czym powinna być bardzo treściwa. Każde pojedyncze połączenie miałoby trwać 60 sekund. Na samym początku infolinia byłaby prowadzona przez wyszkolone w tej dziedzinie osoby z zewnętrznej firmy. Dopiero po określonym czasie i nabyciu doświadczenia, całe przedsięwzięcie przeszłoby w ręce Narodowego Funduszu Zdrowia. Należy dodać, że z call center onkologicznego będą mogli na początku korzystać pacjenci leczący się w województwie dolnośląskim i świętokrzyskim, w ramach pilotażu.

Obecna sytuacja

Informacje, które będą do uzyskania po wykonaniu telefonu na infolinię, są obecnie możliwe do zdobycie podczas wybrania numeru do wojewódzkich oddziałów funduszu lub rzecznika prawa pacjenta.

Narodowy Fundusz Zdrowia

Narodowy Fundusz Zdrowia jest jednostką państwową, która pełni rolę płatnika, który refunduje leki i opłaca świadczenia zdrowotne osobom ubezpieczonym. Prezesem NFZ jest obecnie Andrzej Jacyna.
 

Komentarze