mBank udziela MŚP kredytów płynnościowych z gwarancją BGK

mBank udziela MŚP kredytów płynnościowych z gwarancją BGK

author
Patryk Byczek
03 kwietnia 2020

Pakiet wsparcia oferowany przez mBank dla mikro, małych oraz średnich firm obejmuje szerszy zakres bezpłatnych do końca bieżącego roku gwarancji. Tańsze i łatwiejsze w zdobyciu kredyty mają być pomocą finansową dla przedsiębiorców, dzięki której zobowiązania wynikające z obecnej działalności byłyby mniej uciążliwe w okresie trwania epidemii.

mBank informuje, że zaczął już udzielać kredyty preferencyjne firmom reprezentującym sektor MŚP. Kredyty, które dzięki gwarancjom Banku Gospodarstwa Krajowego są obecnie o wiele łatwiej dostępne. Nowe zasady udzielania gwarancji BKG przewidują między innymi:

– zwiększenie kwoty gwarancji do 80% wartości kredytu,
wydłużenie okresu obowiązywania gwarancji do 39 miesięcy (dla kredytów obrotowych),
rezygnację z pobieranie prowizji za przyznawanie gwarancji do końca roku.

Dodatkowo obniżenie prowizji do 0% działa także na udzielone już kredyty, które zostały objęte gwarancją de minimis. Kredyty objęte gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego to bardzo śmiały krok w celu zwiększenia dostępu polskich firm do finansowania.

Małe i średnie firmy są kluczowym pracodawcą i kołem zamachowym polskiej gospodarki, ale z powodu trwającej epidemii koronawirusa przeżywają dziś trudne chwile. Wprowadzenie do oferty mBanku preferencyjnych kredytów z gwarancjami BGK pomoże im utrzymać ciągłość działalności.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Teodorczyk, dyrektor departamentu klienta firmowego w mBanku.

mBank wspiera przedsiębiorców

Dodatkowo mBank w ostatnich dniach wprowadził do swojej oferty wiele rozwiązań, które również mają na celu wesprzeć przedsiębiorców. Instytucja oferuje między innymi półroczne odroczenie spłaty części raty kredytu, natomiast Klienci mLeasing mogą obniżyć raty leasingowe (przez taki sam okres) o 90%. Bank ponadto rozszerzył ofertę usług świadczonych przez Internet w taki sposób, żeby Klienci biznesowi mogli korzystać z nich bez konieczności wychodzenia z domu. Uruchomiona została także specjalna, darmowa infolinia księgowa dla przedsiębiorstw. mBank umożliwił również przedsiębiorcom z branży e-commerce darmowe korzystanie z Paynow – bramki, która obsługuje płatności online. Jest to obecnie jedyna tego typu darmowa usługa dostępna na rynku.


mBank

mBank jest bankiem uniwersalnym założonym w 1986 roku. Swoją ofertę kieruje do Klientów detalicznych, inwestycyjnych, MŚP, korporacji oraz bankowości indywidualnej. Akcje banku widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku. mBank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja wypracowała w trzecim kwartale bieżącego roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 285 300 000 złotych. Od 2007 roku działa na polskim, czeskim i słowackim rynku. Prezesem zarządu mBanku jest aktualnie Cezary Stypułkowski.


źródło: https://pl.media.mbank.pl/91501-mbank-juz-udziela-firmom-msp-kredytow-plynnosciowych-z-gwarancja-bgk-de-minimis-w-ramach-tarczy-antykryzysowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Lombardy w Rumi
Lombardy
autor wpisu
Marta Janusz
22 marca 2022

Lombardy w Rumi

W marcu dokonano 164,1 mln transakcji w systemie Elixir
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 kwietnia 2019

W marcu dokonano 164,1 mln transakcji w systemie Elixir

Bank Pekao w Chrzanowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
04 lipca 2019

Bank Pekao w Chrzanowie

thumbnail
Aktualności
author
Patryk Byczek
28 września 2021

Grupa BPS zdobyła Złoty Laur Konsumencki

Credit Agricole w Wejherowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 lipca 2019

Credit Agricole w Wejherowie

Asystent Google w ING Mobile
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 marca 2019

Asystent Google w ING Mobile

Porównaj