ING Bank Śląski opinie
ing logo

ING Bank Śląski opinie

Ocena klientów

4,25

Na podstawie 122 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

99 osoby

Negatywne opinie

23 osoby

Opinie o ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce, którego ofertę bardzo często można zobaczyć w telewizji i Internecie. Główną twarzą niemalże każdej reklamy instytucji jest bardzo znany polski aktor – Marek Kondrat. ING Bank Śląski jest czwartym bankiem na rynku pod względem wielkości aktywów. ING jest bankiem komercyjnym, z siedzibą zlokalizowaną w Katowicach. Instytucja kieruje swoją ofertę zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucji oraz firm.

Klienci ING Banku Śląskiego korzystając z oferty firmy mają do dyspozycji, między innymi: kredyty, lokaty, ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne czy limity odnawialne. ING Bank Śląski ma na tyle rozbudowaną ofertę, że każdy Klient znajdzie w niej produkt lub usługę dopasowaną do siebie.

ING Bank Śląski – podstawowe dane

Nazwa banku:ING Bank Śląski
Data powstania:11 kwietnia 1988
Siedziba banku:Katowice
Rodzaj banku:bank uniwersalny
Prezes banku:Brunon Bartkiewicz
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000005459
NIP:6340135475

Najważniejsze informacje dla Klientów

ING Bank Śląski sesje Elixir

ING Bank Śląski kod SWIFT

ING Bank Śląski kontakt

Na co narzekają Klienci ING Banku Śląskiego?

Klienci, na co dzień korzystający z usług i produktów ING Banku Śląskiego, w Internecie zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze są jednak korzystne dla banku. Klienci starają się dzielić również tymi negatywnymi aspektami współpracy. Klienci ING Banku Śląskiego narzekają na:

 • mnóstwo papierowych dokumentów podczas wnioskowania o produkty,
 • często o wiele lepsze warunki dla nowych, niż obecnych Klientów,
 • długi czas oczekiwania na połączenie z infolinią,
 • infolinię, która w pewnych godzinach jest niedostępna,
 • godziny sesji przelewów, które nie są przestrzegane,
 • prowizja za wypłaty gotówki z bankomatów,
 • mała liczba dostępnych wzorów kart płatniczych,
 • zbyt częste, niechciane połączenia od konsultantów,
 • część oferty nie jest dostępna przez Internet,
 • mała liczba stanowisk w oddziałach.

Z czego są zadowoleni Klienci ING Banku Śląskiego?

Z drugiej strony Klienci instytucji dzielą się z innymi także pozytywnymi aspektami współpracy z ING Bankiem Śląskim. Na wielu płaszczyznach Klienci instytucji bardzo ją doceniają. Klienci ING Banku Śląskiego są zadowoleni z:

 • bardzo prostej bankowości internetowej,
 • bankowości mobilnej, która obsługuje niemalże całą ofertę,
 • bardzo bogatej oferty produktów i usług,
 • doświadczonych i pomocnych pracowników w oddziałach,
 • wielu możliwości płatności mobilnych,
 • wysokiego procentu przyznawalności kredytów,
 • promocji na start,
 • oddziałów dopasowanych do potrzeb Klientów,
 • bankowości mobilnej pozawalącej załatwić wiele spraw,
 • doświadczonych konsultantów na infolinii.

Wymagania do kredytów i pożyczek w ING Banku Śląskim

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Adres siedziby ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski

ul. Sokolska 34

40-086 Katowice

ING Bank Śląski - najważniejsze informacje

Historia ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski, czwarty bank działający na terytorium pod względem wielkości aktywów, powstał w 1988 roku, jako Bank Śląski, w efekcie wyodrębnienia z NBP. W 1991 roku z banku państwowego przekształcono go w spółkę akcyjną, której akcje trafiły na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych w 1994 roku.

Następnie w 2001 roku doszło do połączenia Banku Śląskiego z ING Bankiem N.V. Oddział w Warszawie, w związku z czym do teraz instytucja używa nazwy ING Bank Śląski. W 2017 roku ING Bank Śląski przejął Bieszczadzką SKOK w Sanoku.

Oferta ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski ma bardzo szeroką ofertę, kierowaną do Klienta o naprawdę różnych potrzebach. Przede wszystkim oczywiście w ofercie banku są konta bankowe – możliwe to założenia nawet przez stronę www albo smartfona. Typów kont w ING Banku Śląskim, a w szczególności typów konta osobistego, jest naprawdę wiele, w tym w ofercie są także konta dla młodych (zarówno w wieku 13-18 lat, jak i 18-26 la).

Równie szeroka jest także oferta kredytowo-pożyczkowa ING Banku Śląskiego. Przede wszystkim bank oferuje bardzo korzystną pożyczkę gotówkową – dostępną zarówno w oddziale, jak i online, z pieniędzmi na dowolny cel. Wśród pożyczek oferowanych przez ten bank są także:

– Pożyczka z konsolidacją,
– Ekopożyczka,
– Pożyczka hipoteczna.

Bank udziela również kredytów hipotecznych – na dom, mieszkanie, remont albo działkę. Ponadto w ING Banku Śląskim często można trafić na różne oferty promocyjne i specjalne, szczególnie dla nowych Klientów. Wszystkie aktualne oferty ING możemy znaleźć zawsze na stronie banku. Klienci indywidualni mogą dowiedzieć się o ofercie także w dowolnej placówce banku. Z ofert i promocji można także skorzystać przy pomocy bankowości internetowej.

Kredyty, pożyczki i konta w ING

1. Kredyty i pożyczki:

– hipoteczny,
– limit kredytowy,
– limit kredytowy przed wypłatą,
– pożyczka gotówkowa,
– pożyczka hipoteczna,
– pożyczka z konsolidacją,
– opcja kredytu gotówkowego.

2. Konta:

– komfort,
– mobi,
– konto walutowe (i przelew walutowy),
– konto direct,
– mobi dla najmłodszych,
– mobi dla młodych.

3. Karty + płatności:

– płatności mobilne,
– płatności zegarkiem,
– karty debetowe,
– karty kredytowe.

4. Inwestycje + oszczędności:

– ekonomiczny serwis ING,
– inwestycyjna lokata terminowa,
– regularne inwestowanie,
– fundusze inwestycyjne,
– konto oszczędnościowe,
– konto funduszowe,
– trener finansowy,
– obligacje skarbowe.

5. Usługi premium:

– karty kredytowe,
– konto premium,
– otwarte konto oszczędnościowe,
– fundusze inwestycyjne,
– inwestycje,
– limit zadłużenia premium,
– pożyczka gotówkowa premium.
– lokata z funduszem premium,
– kredyt hipoteczny.

ING Bank Śląski w liczbach

Z roku na rok liczba placówek i pracowników ING Banku Śląskiego się zwiększa. Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o ING Banku Śląskim:

– rok założenia Banku Śląskiego – 1988 rok,
– rok powstania ING Banku Śląskiego – 2001 rok,
– liczba pracowników – 8135 osób,
– liczba placówek – 330 (III kwartał 2020 roku),
– wysokość aktywów – 141 600 000 złotych (początek 2019 roku),
– zysk za 2019 roku – 1 658 700 000 złotych (netto).

Nasza opinia o ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski to popularny ogólnopolski bank, który w naszej ocenie w pełni zasługuje na uwagę Klientów. Szczególnie warta docenienia jest strona internetowa banku oraz sama aplikacja mobilna – widać, że bank dokłada wszelkich starań, by udostępniać Klientom jak najnowsze narzędzia.

Na dobrą ocenę zasługuje również bogata oferta kredytowa ING Banku Śląskiego. Tak naprawdę kredyt czy pożyczkę w tym banku może znaleźć dla siebie praktycznie każdy.

Bardzo ciekawym produktem jest Ekopożyczka, nieoferowana przez inne banki w Polsce. Ta oferta kierowana jest do osób, które dbają o ekologię – pieniądze z niej mogą być spożytkowane tylko na produkty, które są przyjazne środowisku, np.: hulajnogi, rowery czy panele solarne. W wariancie EKO bank udostępnia także

– Ekokredyt hipoteczny,
– Ekoleasing dla Twojej firmy.

ING Bank Śląski w naszej ocenie jest bankiem, którym zdecydowanie warto się zainteresować. Bardzo ciekawe są także oferty promocyjne banku dla nowych Klientów, więc często można załapać się na dodatkowe korzyści. Martwią nas natomiast niektóre opinie klientów, szczególnie te, w których ING określa się jako “najgorszy bank” i poleca się innym klientom ucieczkę do innego banku.

ING Bank Śląski – co wyróżnia?

1. Grupa ING już od 2011 roku prowadzi międzynarodowe badania, których wyniki publikowane są pod hasłem Finansowego Barometru ING. Grupa skupia się na badaniu zachowań i postaw konsumentów wobec zagadnień finansowych na świecie i w Polsce.

2. ING Bank Śląski posiada prawie 4,5 tysiąca własnych bankomatów (dokładnie 4448). Spośród tej liczby aż 1861 roku bankomatów jest zbliżeniowych, a więc nie musimy wkładać do nich karty, by móc wypłacić pieniądze.

3. Jedną ze spółek zależnych ING jest spółka ING Commercial Finance, która od 1994 roku świadczy kompleksowe usługi faktoringowe, w tym także obsługę transakcji zagranicznych.

4. W ubiegłym roku w badaniu “Monitor satysfakcji Klientów detalicznych banków” realizowanym przez ARC Rynek i Opinia ING Bank Śląski został wyróżniony tytułem “Bank doceniony przez Klientów”.

5. Strategia biznesowa ING Banku Śląskiego realizowana jest z uwzględnieniem potrzeb nie tylko Klientów, ale także pracowników, otoczenia społecznego oraz przede wszystkim ze zwróceniem uwagi na środowisko.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Wielu Klientów wprost pisze “polecam ING Bank Śląski”, więc naszym zdaniem jest to jasna rekomendacja wskazująca na to, że jest to dobry bank.

Tak, ING jest bezpiecznym bankiem z gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Warto założyć konto bankowe w ING, jeżeli szukamy pewnego i dobrego banku. Bank ten oferuje szybkie przelewy, opcję pobierania pieniędzy z każdego bankomatu oraz zbieranie oszczędności na koncie.

Właścicielem ING jest ING Bank NV, który ma 75 % udziałów. Jest to spółka należąca do holenderskiej grupy finansowej ING Groep.

Podstawowy rachunek bankowy (tzw. ROR) zawsze jest darmowy. Takie konto możemy założyć w każdym banku, w tym także w ING.

Zostaw swoją opinię o ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski możesz ocenić w naszym głosowaniu poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół. Twoja ocena może być bardzo cenna dla innych osób! Dzięki Tobie będą wiedziały, czy warto skorzystać z tej oferty. Swoje doświadczenie w kontakcie z tą firmą pożyczkową możesz także opisać w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

emil
emil
2023-03-17 16:59:34

Omijać bank ING szerokim łukiem. Blokują kąta bez powodu. Zaznaczam że nie mam żadnej egzekucji ani nie przeprowadzam upadłości. Bank zablokował mi konta bez żadnego powodu i w żaden sposób mnie o tym nie poinformował. Konta mam zablokowane od dwóch tygodni. W oddziale banku nic nie wiedzą każą dzwonić na infolinię a na infolini to samo. Tylko każą składać reklamacje i na tym się kończy. Więc radzę omijać szerokim łukiem ING.

Zeeke
Zeeke
2023-02-05 18:28:44

Problem z logowaniem mam co kilka miesiecy mieszkajac poza granica polski nie otrzymuje obecnie sms zeby potwierszic swoja torzsamosc ,za kazdym razem trzeba dzwonic do polskiego banku ING nie ma tools free number

Arturr
Arturr
2022-11-29 02:43:21

Na prośbę banku stawiłem się i okazałem swój dowód, bo niby mieli nieaktualne dane i okazało się ze to jakiś pracownik popełnił błąd a miesiąc do mnie wydzwaniali, kpina!!!

Porównaj