Przed świętami firmy kurierskie przeżywają prawdziwe oblężenie. InPost wpadł na nowy pomysł i zaproponował swoim klientom sztuczną inteligencję na Facebooku.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 23.12.2017
Udostępnij:

Przywitaj się z botem

Chatbot "Paczucha' jest nowym rozwiązaniem firmy InPost. Chcąc dowiedzieć się więcej o naszej przesyłce, wystarczy odezwać się na Facebooku w wiadomości na Messengerze.

Jak to działa ? 

1. W wyszukiwarce wpisz: "InPost – Paczkomaty, kurier".

2. Za pomocą wiadomości, zadaj pytanie, na które chcesz uzyskać odpowiedź, np. "Jaki jest status przesyłki nr…", "Gdzie jest najbliższy Paczkomat?".

3. Chatbot od razu odpisze na wiadomość.

Jak zapewnia firma, w przyszłości za pośrednictwem tego narzędzia będzie można również nadać przesyłkę w najbliższym paczkomacie.

Zastosowanie sztucznej inteligencji to przełomowa zmiana. Upraszczamy i sprowadzamy korzystanie z usług logistycznych do poziomu okienka w smartfonie zgodnie z filozofią: być jak najbliżej klienta. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, nawet w gorącym okresie przedświątecznym – wyjaśnia Rafał Brzoska, założyciel i Prezes Zarządu Grupy Integer.pl, właściciela marki InPost – Jako pierwsi wprowadziliśmy kilka rozwiązań, które później zostały skopiowane przez konkurencję. Już teraz użytkownicy Paczkomatów i usług kurierskich nie wyobrażają sobie, że moglibyśmy funkcjonować bez BOK działającego na portalu Facebook. Staramy się prowadzić możliwie jak najbardziej otwartą komunikację z naszymi klientami. Wprowadzenie do serwisu sztucznej inteligencji pozwoli na uzyskiwanie w czasie rzeczywistym odpowiedzi na kierowane do nas zapytania – dodaje.

Komentarze