Firma Sthaler przedstawiła płatność Fingopay. Wykorzystując biometrię układu naczyń krwionośnych,  będziemy mogli zapłacić za towar w sklepie przy pomocy palca. Czy ta metoda płatności przyjmie się w Polsce?

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 09.10.2017
Udostępnij:

"Nasza firma będzie współpracować blisko z firmą Hitachi w Polsce we wprowadzaniu tego rozwiązania do Polski od 4 kwartału tego roku. Już teraz możemy potwierdzić ogromne zainteresowanie ze strony sieci handlowych i firm zajmujących się handlem detalicznym w Polsce." – mówi Simon Binns, Commercial Director w firmie Sthaler.

Zarząd firmy Sthaler w ciągu kilku najbliższych tygodni ogłosi liczne nowe wdrożenia w sieciach sklepów spożywczych, sklepach z odzieżą i na stadionach. Czy Fingopay wyprze płatności przy pomocy kart i smartfonów?


źródło grafiki: http://www.sthaler.com/#biometric-fingopay

DZIAŁANIE FINGOPAY

Dzięki technologii finger vein opatentowanej przez japońskie Hitachi Klienci będą mogli logować się w oddziałach, wypłacać pieniądze w bankomatach oraz płacić w sklepach. Każdy człowiek ma różny układ naczyń krwionośnych, w związku z czym nie ma tu miejsca na jakiekolwiek pomyłki. Należy nadmienić, że palcem, w którym krew już nie krąży (odciętym lub martwym), nie będzie można płacić.

Jak zacząć płacić Fingopay?

Aby móc posługiwać się Fingopay, należy zarejestrować swój wzorzec biometryczny w centralnej bazie przy pomocy czytnika – można to zrobić przy okazji transkacji kartą płatniczą MasterCard lub Visa. Układ krwionośny konkretnego palca zostanie przpisany do konkretnej karty płatniczej. Podczas robienia zakupów, zarejestrowany palec wystarczy przyłożyć do specjalnego czytnika. Jeżeli zostanie on zweryfikowany pozytywnie, rachunek danej karty zostanie obciążony płatnością. W tym momencie plastikowa karta i aplikacje mobilne nie są już nam potrzebne. Środek płatniczy mamy przy sobie w każdym momencie życia.
 

         Jak zacząć płacić za pomocą Fingopay?

1. Przypisujemy wzorzec biometryczny (odcisk palca) do karty płatniczej MasterCard lub Visa.

2. Dokonujemy płatności za pomocą palca.

3. Otrzymujemy wiadomość potwierdzającą transakcję na adres e-mail. 

Pomysł świetny, a czy realizacja możliwa?Sam zamysł płatności Fingopay jest czymś rewelacyjnym. Każda osoba chciałaby mieć swój indywidualny środek płatniczy zawsze przy sobie, ale czy na pewno? Gdyby tak było, ta metoda byłaby już dostępna. Zbudowanie sieci akceptacji będzie tu największym problemem. W jaki sposób można przekonać właścicieli sklepów do zainwestowania w specjalne czytniki biometryczne, skoro nie wiadomo, czy znajdą się chętni Klienci, żeby z nich skorzystać? Aktualnie organizacje płatnicze bardziej koncetrują się na rozwoju i udoskonalaniu płatności mobilnych, lecz nie jest powiedziane, że przyszłość nie należy do biometrii.
 


źródło grafiki: http://www.sthaler.com/#biometric-fingopay

Komentarze