„Porozmawiajmy o pieniądzach” – gra edukacyjna od ING Banku Śląskiego

„Porozmawiajmy o pieniądzach” – gra edukacyjna od ING Banku Śląskiego

author
Patryk Byczek
01 czerwca 2020

ING Bank Śląski w najnowszym komunikacie prasowym poinformował o powstaniu gry edukacyjnej skierowanej zarówno do dzieci, jak i rodziców, zatytułowanej „Porozmawiajmy o pieniądzach”. Gra, której celem jest mądre przyjemne edukowanie finansowe dzieci pojawiła się w aktualnościach prasowych w związku z Dniem Dziecka.

Grę edukacyjno-dydaktyczną pod tytułem „Porozmawiajmy o pieniądzach” przygotowano w ramach Think Forward Initiative. Rozrywka polega na uczeniu i oswajaniu dzieci z podstawnymi mechanizmami zarządzania, którym jest między innymi budżet domowy. Dołączenie do świata finansów nie jest sprawą prostą, lecz im wcześniej dziecko zacznie uczyć się i nauczy się przedsiębiorczości, tym łatwiej będzie mu przychodzić zarządzanie i gospodarowanie pieniędzmi w przyszłości. To właśnie dlatego, za pośrednictwem gry, dzieci w bardzo przyjemny i łatwy sposób mogą dowiedzieć się więcej o takich kwestiach, jak:

– oszczędzanie,
– pożyczanie,
– rozróżnianie potrzeb,
– rozsądne wydawanie,
– zarabianie.

Rodzina, zaraz obok szkoły, jest jednym z najważniejszych i priorytetowych źródeł wiedzy o ekonomii. 90% uczniów twierdzi, że to właśnie osoby najbliższe, a zwłaszcza rodzice, są pierwszym i najważniejszym źródłem informacji na temat wiedzy o finansach. Jak powszechnie wiadomo, rozmowy o finansach z najmłodszymi nie należą do prostych. Właśnie dlatego ING Bank Śląski wyszedł na przeciw zarówno rodzicom, jak i dzieciom, tworząc zabawę mającą na celu przybliżyć podstawowe zagadnienia ekonomiczne oraz pozwalającą zrozumieć czym jest zarządzanie portfelem, oszczędnościami i wydatkami. Gra zachęca rodziców do wykorzystywania wolnego czasu z dziecki na praktyczną rozrywkę rozwijającą nowe umiejętności oraz wiedzę przedsiębiorczą.

źródło grafiki: spolecznosc.ing.pl

Grę w formie pliku PDF rodzice i dzieci mogą pobrać ze strony ING: https://spolecznosc.ing.pl/-/Blog/Gra-dla-dzieci-i-rodziców-naucz-dziecko-o-co-chodzi-w-zarabianiu/ba-p/25163.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/520024/porozmawiajmy-o-pieniadzach-gra-edukacyjna-dla-dzieci-i-rodzicow-na-spolecznosci-ing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Millennium dopłaca do odsetek od kredytów obrotowych
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
08 września 2020

Bank Millennium dopłaca do odsetek od kredytów obrotowych

Już 7 Banków w Mieszkaniu dla Młodych
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
17 stycznia 2014

Już 7 Banków w Mieszkaniu dla Młodych

Patriotyzm zakupowy Polaków
Blog
author
Aneta Jankowska
17 listopada 2017

Patriotyzm zakupowy Polaków

Bank Pekao w Żorach
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 lipca 2019

Bank Pekao w Żorach

Mieszkanie Plus w Gdyni
Ekonomia
autor wpisu
Marek_Rutkowski
18 lipca 2017

Mieszkanie Plus w Gdyni

Porównaj