Jak zamknąć konto w BNP Paribas?

Jak zamknąć konto w BNP Paribas?

author
Dorota Grycko
01 listopada 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Kategoria

Chciałbyś zamknąc konto, lecz nie wiesz w jaki sposób możesz tego dokonać? Poniżej opisaliśmy metody składania wypowiedzeń rachunków osobistych, niezależnie od powodów. Sprawdź, jak można zamknąć konto w Banku BNP Paribas.

Spis treści:

  1. Zamknięcie konta w BNP Paribas przez Internet
  2. Jak zamknąć konto w placówce BNP Paribas?
  3. Jak zamknąć konto listownie w BNP Paribas?
  4. Jak napisać wypowiedzenie rachunku w BNP Paribas?
  5. Ile trwa zamknięcie konta w BNP Paribas?
  6. Zamknięcie konta w BNP Paribas - najważniejsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Zamknięcie konta w BNP Paribas przez Internet

Istnieje wiele dogodnych sposobów zamykania konta w banku BNP Paribas. Konto zamkniemy zarówno bez wychodzenia z domu, jak i sposobami bardziej tradycyjnymi – na przykład odwiedzając placówkę banku lub wysyłając wypowiedzenie listownie.

Aby zamknąć konto przez Internet, musimy zalogować się do bankowości internetowej, a następnie wykonać kolejno operacje:

  1. Wchodzimy w zakładkę “Wnioski”.
  2. Następnie przechodzimy do “Zamknięcie rachunków” i “Zamknięcie rachunku celowego lub głównego”.
  3. Wybieramy rachunek bankowy, który chcemy zamknąć.
  4. Zaznaczamy, że rachunek powiązany z naszym kontem jest aktywny.
  5. Potwierdzamy swą decyzję.

Zamykając konto przez Internet, zostaniemy przeprowadzeni automatycznie przez wszystkie kroki, które należy podjąć. Po złożeniu dyspozycji otrzymamy jeszcze telefon z banku – będziemy musieli wysłuchać pracownika, który przekaże nam informacje dotyczące dalszych etapów realizacji zamknięcia konta. Od dnia złożenia dyspozycji zamknięcia konta w serwisie transakcyjnym liczony jest miesiąc wypowiedzenia.

Przed zamknięciem konta bankowego należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

  1. Należy upewnić się, że nie posiadamy innych produktów BNP Paribas, które wymagają posiadania konta i gwarantują promocyjne warunki.
  2. Powinniśmy zamknąć wszystkie produkty powiązane z kontem bankowym (rachunki bankowe, pożyczki np. pożyczki na dowód, lokaty oszczędnościowe i produkty inwestycyjne).
  3. Musimy spłacić wszystkie karty debetowe i kredytowe powiązane z rachunkiem bankowym w BNP Paribas (jeśli tego nie zrobimy, bank nie zgodzi się na rozwiązanie umowy).
  4. Należy wypłacić wszystkie oszczędności zgromadzone na rachunku bankowym.
  5. Jeśli mamy jakiekolwiek zaległości, musimy je uregulować.

Jak zamknąć konto w placówce BNP Paribas?

Jeżeli chcemy zamknąć konto w placówce BNP Paribas, wystarczy, że udamy się osobiście do któregokolwiek z oddziałów.

Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i wszystkie karty bankowe, jeśli posiadamy. W banku przedstawiona będzie nam oferta, która będzie miała na celu przekonać nas, abyśmy zrezygnowali z zamykania konta. Poproszeni możemy być też o podanie powodu rezygnacji z rachunku bankowego.

Podpis, który złożymy na wniosku o zamknięcie konta, musi być zgodny ze wzorem podpisu, który bank posiada. Pamiętajmy, że może być dużo interesantów, co może oznaczać kolejkę. Usługi internetowe BNP Paribas zostaną także zlikwidowane razem z zamknięciem konta.

Dowód zamknięcia konta 

Należy dopilnować wydania nam dokumentu – dyspozycji o zamknięciu konta, jak również kserokopii. Odebrany z banku druk zaświadczenia o zamknięciu konta powinno się przechowywać w podobny sposób, jak inne dokumenty. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku błędnego wprowadzenia danych czy zwykłej nieuwagi pracownika, bank będzie nadal naliczał opłaty, bo konto nie zostanie zamknięte. Może mieć to oczywisty wpływ na naszą historię kredytową – będzie rosło zadłużenie.

Jak zamknąć konto listownie w BNP Paribas?

Zamknięcie konta w oddziale banku BNP Paribas zapewne będzie wiązało się z wysłuchaniem oferty, która będzie miała zachęcić nas do pozostawienia aktywnego rachunku bankowego. Jeżeli nie chcemy załatwiać tej sprawy bezpośrednio, możemy wysłać wypowiedzenie listem. W BNP Paribas wypowiedzenie możemy wysyłać nie tylko na adres korespondencyjny banku, ale także na adres naszej placówki.

Główny adres do wysyłki wypowiedzenia rachunku:

BGŻ BNP Paribas S.A.
ul. Kasprzaka 10/16
01-211 Warszawa

Wypowiedzenie musimy sporządzić na standardowej białej kartce formacie A4. Na czas transportu powinniśmy dobrze zabezpieczyć pismo, ponieważ zawiera ono wrażliwe dane osobowe, dlatego najlepiej umieścić je w kopercie wyściełanej od środka folią bąbelkową. Dokument najlepiej wysłać listem poleconym z potwierdzeniem nadania, aby mieć pewność, że nie dostanie się on w niepowołane ręce.

Jak napisać wypowiedzenie rachunku w BNP Paribas?

BNP Paribas nie udostępnia nigdzie na stronie oficjalnego wzoru wypowiedzenia, dlatego w przypadku rozwiązywania umowy rachunku drogą listowną musimy stworzyć wypowiedzenie we własnym zakresie.

Wypowiedzenie musi zawierać:

– imię i nazwisko posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer PESEL posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer rachunku, na które mają być przelane środki z zamykanego rachunku,
– określenie trybu, w jakim umowa ma być rozwiązana (z reguły jest to tryb miesięczny).

Pamiętajmy, żeby podpisać wypowiedzenie takim samym podpisem, który znajduje się w bazie podpisów banku BNP Paribas. Jeżeli natomiast będziemy rozwiązywać umowę w oddziale banku, nie musimy przygotowywać żadnego pisma, ponieważ doradca bankowy udostępni nam wszystko na miejscu.

Wypowiedzenie może wyglądać na przykład tak: 

Ile trwa zamknięcie konta w BNP Paribas?

Standardowy okres wypowiedzenia umowy w BNP Paribas trwa 30 dni. Trzeba jednak pamiętać, że w każdej umowie mogą być zapisane inne warunki, dlatego przed złożeniem wypowiedzenia, należy przeczytać umowę.

W niektórych sytuacjach możemy także ubiegać się o natychmiastowe rozwiązanie umowy (w związku ze zmianą regulaminu, tabeli prowizji i opłat lub tabeli oprocentowania) lub skrócenie okresu wypowiedzenia (w przypadku spełnienia określonych warunków)

Okres wypowiedzenia rozpoczyna się od dnia złożenia dyspozycji w banku. Co ważne, zamknięcie konta w banku przez osobę fizyczną jest całkowicie bezpłatne.

Zamknięcie konta w BNP Paribas - najważniejsze pytania i odpowiedzi

Okres wypowiedzenia trwa standardowo miesiąc. Liczony jest od dnia złożenia dyspozycji zamknięcia rachunku.

Zamknięcie konta przez osobę fizyczną w BNP Paribas nic nie kosztuje.

Zamknąć konto w BNP Paribas możemy:

  • internetowo,
  • listownie,
  • odwiedzając stacjonarną placówkę.

Niestety nie, bank BNP Paribas umożliwia zamknięcia konta przez Internet, listownie lub odwiedzając stacjonarną placówkę banku.

  1. Logujemy się do bankowości internetowej.
  2. Wchodzimy w zakładkę “Wnioski”.
  3. Następnie przechodzimy do “Zamknięcie rachunków” i “Zamknięcie rachunku celowego lub głównego”.
  4. Wybieramy rachunek bankowy, który chcemy zamknąć.
  5. Zaznaczamy, że rachunek powiązany z naszym kontem jest aktywny.
  6. Potwierdzamy swą decyzję.
author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Credit Agricole w Sokołowie Podlaskim

Credit Agricole jest jednym z największych banków uniwersalnych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Sokołowie Podlaskim – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Patryk Byczek
03 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Analitycy banku Santander o trendach na rynku opakowań

Polacy coraz chętniej sięgają po ekologiczne rozwiązania. Z drugiej jednak strony zauważalnie częściej kupujemy pakowane produkty gotowe i dostępne na wynos, a dodatkowo liczniej korzystamy ze sklepów online, zgadzając nie na przesyłkę paczki w niepotrzebnym opakowaniu. Jaka jest przyszłość polskiego rynku opakowań? Jakie regulacje szykuje Unia?

author
Halszka Gronek
14 października 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Kredyt online w Citi Handlowy

Citi Handlowy to kolejny bank, który daje możliwość otrzymania kredytu bez wychodzenia z domu. Maksymalnie pożyczymy 120 000 zł na okres 7 lat.

author
Patryk Byczek
29 czerwca 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Zamościu

PKO BP to największy bank w Polsce. Sprawdź placówki i oddziały w Zamościu – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
31 lipca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

PKO BP w Kłobucku

PKO BP jest największym bankiem w Polsce. Sprawdzamy placówki i oddziały w Kłobucku – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
18 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Kogo banki uważają za konkurencję?

Już niebawem w życie wchodzi dyrektywa PSD2, która znacząco zmieni strukturę rynku finansowego na świecie. Firma doradcza KPMG we współpracy ze Związkiem Banków Polskich przygotowała raport, w którym pokazuje, kto jest i kto będzie największą konkurencją dla banków po wejściu dyrektywy w życie.

author
Dominika Byczek
12 marca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj