Jak zamknąć konto w Raiffeisen Polbanku?

Jak zamknąć konto w Raiffeisen Polbanku?

author
Dominika Sobieraj
10 września 2018
Każdy Klient może zamknąć konto bankowe, jeżeli nie chce już z niego korzystać - niezależnie od tego, jakie ma ku temu powody. Sprawdzamy, w jaki sposób można zamknąć rachunek bankowy w Raiffeisen Polbanku. 

Spis treści:
1. Raiffeisen Polbank – zamknięcie konta w oddziale. 
2. Raiffeisen Polbank – zamknięcie konta przez telefon.

3. Raiffeisen Polbank – zamknięcie konta listownie. 
3. Wzór wypowiedzenia umowy – Raiffeisen Polbank.

W Raiffeisen Polbanku konto można zamknąć tylko na dwa podstawowe sposoby – poprzez osobiste udanie się do placówki bankowej, wysłanie wypowiedzenia albo drogą telefoniczną. Niestety w tym banku nie zamkniemy konta przez Internet. 

ZAMKNIĘCIE KONTA W ODDZIALE

Najprostszą metodą zamknięcia konta w Raiffeisen Polbanku będzie udanie się prosto do dowolnie wybranej placówki tego banku. Tam będziemy mogli skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który pomoże w dopełnieniu wszystkich formalności na miejscu. 

Czy trzeba przynieść wypowiedzenie ze sobą?

Wypowiedzenie możemy przygotować samodzielnie w domu i przynieść je ze sobą (wydrukowane i wypisane własnoręcznie). Przyniesienie wniosku ze sobą na pewno wpłynie korzystnie na czas trwania procesu rezygnacji z rachunku bankowego. Jeżeli jednak nie mamy możliwości samodzielnego wydrukowania dokumentu, pracownik banku udostępni nam druk do wypełnienia na miejscu.

Do którego oddziału się udać?

Credit Agricole przyjmuje wnioski o rozwiązanie umowy konta bankowego we wszystkich oddziałach, a zatem możemy wybrać dowolną placówkę.

Co ze sobą zabrać?

Do banku musimy właściwie zabrać ze sobą jedynie dowód osobisty, który pomoże doradcy finansowemu w zweryfikowaniu naszych danych personalnych i tego, czy jesteśmy właścicielami konta, z którego chcemy zrezygnować.

ZAMKNIĘCIE KONTA PRZEZ TELEFON

Klienci, którzy nie chcą wychodzić z domu w celu likwidacji rachunku, mogą skorzystać z opcji telefonicznej. Wystarczy skontaktować się z Centrum Telefonicznym i po poprawnym przejściu procesu werfikacji wskazać, który rachunek chcemy zlikwidować.

Konta nie zamkniemy jednak na zwykłej infolinii, a na specjalnych numerach uruchomionych z myślą o tych Klientach, którzy chcą zamknąć konto. Możemy się na nią dodzwonić na dwa sposoby: zostać przełączonym przez konsultanta zwykłej infolinii w trakcie trwania rozmowy albo zadzwonić bezpośrednio na numer dedykowany tym, którzy chcą zamknąć konto. 

Infolinia – zamykanie rachunków w Raiffeisen Polbank
numer infolinii: 800 222 822
numer stacjonarny: 22 548 99 50

godziny otwarcia: 9:00-17:00

dni otwarcia: poniedziałek-piątek

Poza godzinami otwarcia możemy zostawić na infolinii wiadomość głosową i konsultanci odpowiedzą na nią wtedy, kiedy będą dostępni. 

ZAMKNIĘCIE KONTA LISTOWNIE

Wizyta w banku wiąże się często z koniecznością wysłuchania propozycji, które miałyby zachęcić nas do utrzymania umowy rachunku. Osoby, które nie mają na to ochoty, mogą wysłać wypowiedzenie drogą listowną. W Raiffeisen Polbanku pismo można wysłać jedynie na adres korespondencyjny. 

Adres do wysyłki wypowiedzenia rachunku:

Raiffeisen Polbank

ul. Grzybowska 78

00-844 Warszawa

Wypowiedzenie musimy wydrukować na białej kartce w formacie A4. Pismo na czas transportu powinno być odpowiednio zabezpieczone, dlatego najlepiej włożyć je do sztywnej koperty wyłożonej od środka folią bąbelkową. Dokument powinniśmy wysłać takim sposobem, który najlepiej ochroni nasze dane osobowe – listem poleconym. Można w kopercie zawrzeć prośbę o wysłanie bezpłatnego potwierdzenia zamknięcia konta. Zostanie ono doręczone na nasz adres korespondencyjny.

RAIFFEISEN POLBANK – WZÓR WYPOWIEDZENIA

Raiffeisen Polbank udostępnia gotowy do wydruku wzór dyspozycji rozwiązania umowy dotyczącej konta. Jest on dostępny pod adresem: https://raiffeisenpolbank.com/doclib/Dyspozycja-rowiazania-umowy.pdf

W piśmie należy wskazać dane osobowe, które pozwolą jednoznacznie zidentyfikować posiadacza rachunku bankowego. W jednym druku możemy zrezygnować nawet z pięciu różnych kont oraz z dwu kart (maksymalnie tyle okienek do wypełnienia przewidziano). 

Z umowy można zrezygnować w tradycyjny sposób z miesięcznym okresem wypowiedzenia albo w trybie natychmiastowym lub ze wskazaniem innego konkretnego dnia. Trzeba sprecyzować to od razu we wniosku. W dyspozycji rozwiązania umowy dotyczącej konta musimy także zawrzeć dane rachunku, na które będą miały być wysłane pieniądze z likwidowanego konta.

Wypowiedzenie w Raiffeisen Polbanku wygląda następująco: 

Pod wypowiedzeniem musimy złożyć odręczny podpis, który będzie zgodny z podpisem zapisanym w bazie Raiffeisen Polbanku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Somoninie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
09 października 2019

PKO BP w Somoninie

Rośnie zadłużenie branży budowlanej
Wpisy
author
Aneta Jankowska
21 sierpnia 2018

Rośnie zadłużenie branży budowlanej

Repolonizacja mBanku – kto przejmie instytucję?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
29 września 2019

Repolonizacja mBanku – kto przejmie instytucję?

Podatek od wygranej – ile wynosi?
Poradnik
autor wpisu
Dorota Cholewicka
22 lipca 2022

Podatek od wygranej – ile wynosi?

Credit Agricole w Wieliczce
Oddziały
author
Patryk Byczek
19 lipca 2019

Credit Agricole w Wieliczce

Ile kosztuje srebro?
Ile kosztuje
author
Dominika Sobieraj
03 marca 2022

Ile kosztuje srebro?

Porównaj