Biuro paszportowe w Grudziądzu

Biuro paszportowe w Grudziądzu

author
11 lipca 2022

Gdzie można wyrobić paszport w Grudziądzu?

Biuro paszportowe w Grudziądzu znajduje się przy ulicy Małomłyńskiej 1. W naszym poradniku wskazujemy godziny urzędowania biura, dane kontaktowe oraz informacje o wniosku. Sprawdź najważniejsze informacje, jak wyrobić paszport w Grudziądzu.

Wniosek o paszport Grudziądz – ważne zmiany

27 marca 2022 miały wejść w życie przepisy znoszące konieczność wypełniania papierowego wniosku o paszport w Grudziądzu. Dzięki wprowadzonym zmianom, wniosek o paszport ma być generowany na miejscu przez urzędnika w formie elektronicznej. Jak to będzie wyglądało w praktyce?

Pracownik biura paszportowego sam wypełnia potrzebne dane w naszej obecności, a my jedynie składamy elektroniczny podpis na specjalnym urządzeniu do podpisu cyfrowego. Wszystko za sprawą Rejestru Dokumentów Paszportowych. Ustawa wejdzie jednak w życie w późniejszym terminie.

W związku z tym w biurach paszportowych nadal wymagany jest papierowy wniosek o paszport. Nie można go pobrać z Internetu. Wniosek paszportowy dostępny jest tylko w biurach paszportowych. Poniżej znajdziecie wzór z omówieniem:

Wniosek o paszport – wzór

Paszport Grudziądz - adres, telefon

Wniosek o paszport można złożyć w dowolnym biurze paszportowym w Polsce, między innymi w Grudziądzu. Nie ma znaczenia nasze miejsce zameldowanie lub zamieszkania.

Co ciekawe, zwrot „biuro paszportowe” jest nazwą potoczną, w tym przypadku oficjalna nazwa to „Punkt paszportowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy”. Organem, który wydaje paszporty, jest wojewoda.


Adres biura paszportowego w Grudziądzu:

ul. Małomłyńska 1
86-300 Grudziądz


Kontakt:

Telefon: 56/45-14-436


Mapa dojazdu:

Biuro paszportowe Grudziądz - godziny otwarcia

Poniedziałek: 7:30-14:45
Wtorek: 8:00-15:45
Środa: 8:00-14:45
Czwartek: 7:30-14:45
Piątek: 8:00-14:45
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

Jak otrzymać paszport w Grudziądzu?

Wydawanie paszportów wymaga osobistej wizyty w oddziale. Nie ma możliwości zdalnego zawnioskowania o paszport. Zawsze konieczna jest przynajmniej dwukrotna wizyta w biurze paszportowym. Warto dobrze przygotować się do wizyty w biurze paszportowym w Grudziądzu – unikniemy marnowania czasu i niepotrzebnych nerwów.

Co jest potrzebne do złożenia wniosku o paszport w Grudziądzu?

 1. Wniosek o paszport.
 2. Zdjęcie do paszportu – sprawdź, jak powinno wyglądać.
 3. Dowód osobisty.
 4. Potwierdzenie uiszczenia opłaty paszportowej.
 5. Dotychczasowy paszport (jeżeli oczywiście posiadamy).

Sprawdź najlepsze wakacyjne oferty:

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Sprawdź najlepsze oferty:

Kredyt online – wypłata nawet w 1 dzień

Pożyczki bez BIK – wypłata nawet w 15 minut

Pożyczki na dowód – minimum formalność

Spis treści:

 1. Paszport Grudziądz - adres, telefon
 2. Biuro paszportowe Grudziądz - godziny otwarcia
 3. Jak otrzymać paszport w Grudziądzu?
 4. Sprawdź najlepsze wakacyjne oferty:
 5. Wymagane dokumenty
 6. Jak wygląda składanie wniosku paszportowego w Grudziądzu
 7. Ile się czeka na otrzymanie paszportu w Grudziądzu?
 8. Jak sprawdzić, czy paszport jest gotowy do odbioru
 9. Jak odebrać paszport w urzędzie paszportowym w Grudziądzu
 10. Ile kosztuje wyrobienie paszportu w Grudziądzu?
 11. Gdzie można zrobić zdjęcie paszportowe w Grudziądzu
Zwiń spis treści

Zdjęcie grudziądzkiego biura paszportowego z Google Maps:

Jak wyrobić paszport w Grudziądzu – poradnik krok po kroku


Krok 1 – robimy zdjęcie do paszportu

Zdjęcia do paszportu powinno być zrobione w przeciągu ostatnich 6 miesięcy. Sprawdź pozostałe wymogi zdjęcia paszportowego.


Krok 2 – uiszczamy opłatę paszportową

Opłata jest niezależna od punktu paszportowego i wynosi:

140 zł – paszport biometryczny dla osoby dorosłej

30 zł – paszport tymczasowy dla osoby dorosłej

30 zł – paszport biometryczny dla osoby do 13. roku życia

70 zł – paszport biometryczny dla osoby od 13. roku życia

420 zł – paszport biometryczny dla osoby dorosłej w przypadku zgubienia/utraty dotychczasowego paszportu.

Dokładną stawkę opłaty paszportowej oraz aktualne zniżki znajdziecie na stronie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Grudziądzu.

Co bardzo ważne – opłatę należy uiścić jeszcze przed złożeniem wniosku o paszport. Potwierdzenie wniesienia opłaty paszportowej stanowi bowiem obligatoryjną część wniosku paszportowego.

Jeżeli wniosek o paszport składamy w biurze w Grudziądzu – opłatę paszportową powinniśmy uiścić na konto Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Numer konta znajdziecie na stronie internetowej Urzędu:

https://www.bip.bydgoszcz.uw.gov.pl/pl/paszport-obywatelstwo/biura-i-punkty-paszportowe lub bezpośrednio w grudziądzkim punkcie paszportowym.

Prawidłowy tytuł wpłaty: „Opłata paszportowa + imię i nazwisko”.


Krok 3 – fizyczne złożenie wniosku o paszport

Udajemy się do biura paszportowego w Grudziądzu i podając konieczne dane urzędnikowi, ten wypełnia wniosek elektroniczny. Nie ma więc możliwości samodzielnego złożenia wniosku o paszport przez Internet.

Bardzo ważna informacja: wniosku nie możemy pobrać wcześniej z Internetu. Musimy go wypełnić wraz z urzędnikiem na miejscu.

Sprawdź, jak wygląda wniosek o paszport.

Wymagane dokumenty

Do wniosku załączamy:

– dwie fotografie,

– potwierdzenie uiszczenia opłaty paszportowej.

Składając wniosek paszportowy, musimy również wziąć ze sobą ważny, dotychczasowy paszport, dowód osobisty oraz dokument uprawniający do ulgi paszportowej.

 

Jak wygląda składanie wniosku paszportowego w Grudziądzu

Wyrobienie paszportu w Grudziądzu może być niestety czasochłonne, zwłaszcza w okresie przed wakacjami. W urzędzie potrafią zrobić się kolejki. Podobnie jak w innych biurach paszportowych, najpierw pobieramy bilecik, a kiedy pojawi się nasz numer – udajemy się do wskazanego stanowiska.

Na bilecie znajdziemy informacje o liczbie osób przed nami w kolejce. W odpowiednim czasie kierujemy się do stanowiska urzędnika. Tam urzędnik wygeneruje cyfrowy wniosek, który wypełni podanymi przez nas danymi, a następnie poprosi nas o złożenie elektronicznego podpisu. Samo złożenie wniosku powinno zająć od kilku do kilkunastu minut.

W czasie składania wniosku za pomocą specjalnego urządzenia pobierane są także odciski palców (lewy i prawy palec wskazujący).

Ile się czeka na otrzymanie paszportu w Grudziądzu?

Dokument jest gotowy do odebrania po 30 dniach od złożenia wniosku. Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że paszport może być gotowy znacznie szybciej, jednak zależy to od ilości wniosków złożonych w danym dniu.

Realnie paszport otrzymamy po 3-4 tygodniach. Pamiętajmy, że w każdym momencie możemy sprawdzić, czy dokument jest gotowy, korzystając z rządowej strony:

https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy


Czy są duże kolejki do biura paszportowego w Grudziądzu?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od tego, kiedy złożyliśmy wniosek. W Grudziądzu najczęściej wnioski składane są przed wakacjami oraz feriami zimowymi.

Jak sprawdzić, czy paszport jest gotowy do odbioru

Niezależnie od miejsca złożenia wniosku o paszport, gotowość jego odbioru możemy sprawdzić przez Internet:

1. Aby sprawdzić, czy paszport jest gotowy do odebrania, wystarczy skorzystać z rządowej strony: https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy

2. Wpisujemy numer naszej sprawy – znajdziemy go pod kodem kreskowym na potwierdzeniu złożenia wniosku o paszport.

3. Jeżeli paszport nie jest gotowy, otrzymamy następujący komunikat:


4. Jeżeli paszport będzie gotowy, otrzymamy natomiast taki komunikat:

Jak odebrać paszport w urzędzie paszportowym w Grudziądzu

Odebranie paszportu jest już zwykłą formalnością – raczej nie będziemy stać w długiej kolejce – bez względu na to, czy paszport będziemy wyrabiać zimą czy latem. Wystarczy, że pobierzemy numerek i udamy się bezpośrednio do pomieszczenia, w którym wydawane są paszporty. W momencie odbioru dokumentu ponownie zostawiamy swoje odciski palców w celu ich weryfikacji.

 

Ważna informacja – jeżeli chcemy odebrać swój paszport, musimy wziąć ze sobą dowód osobisty oraz dotychczasowy paszport.

Gdzie można wyrobić paszport w Grudziądzu?

Punkt Paszportowy w Grudziądzu mieści się przy ul. Małomłyńskiej 1. Przyjmowanie wniosków odbywa się w pokoju 16, natomiast wydawanie paszportów w pokoju 15.

Pełen adres:

Punkt Paszportowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Grudziądzu

ul. Małomłyńska 1

86-300 Grudziądz

Ile kosztuje wyrobienie paszportu w Grudziądzu?

Kwota, jaką należy uiścić za wyrobienie paszportu jest wszędzie taka sama. Oznacza to, że za paszport w Grudziądzu zapłacimy tyle samo, co w każdym innym mieście. Paszport dla osób, którym nie przysługuje żadna ulga kosztuje 140 zł. W kwestii zniżek wyróżnić można dwie – 50% oraz 75%.


Do 50% zniżki upoważnieni są:

– uczniowie,

– studenci,

– emeryci/renciści oraz ich współmałżonkowie pozostający na ich wyłącznym utrzymaniu,

– osoby niepełnosprawne oraz ich współmałżonkowie pozostający na ich wyłącznym utrzymaniu,

– kombatanci,

– osoby przebywające w zakładach opiekuńczych i domach pomocy społecznej,

– korzystający z pomocy społecznej w formie zasiłków stałych,

– rodzice i małżonkowie rodziców rodzin wielodzietnych w rozumieniu ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny posiadającym ważną ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny.


Ulga w wysokości 75% przysługuje z kolei dorosłym dzieciom rodzin wielodzietnych w rozumieniu ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny legitymującym się ważną Kartą Dużej Rodziny. Osoby upoważnione zapłacą więc wyłącznie 35 zł.


Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach nie jest pobierana żadna opłata za wydanie paszportu. Z darmowego wydania dokumentu skorzystać mogą:

– osoby, które ukończyły 70 lat,

– osoby przebywające w domach opieki społecznej lub zakładach opiekuńczych lub korzystające z pomocy społecznej w formie zasiłków stałych, jeżeli muszą wyjechać za granicę z powodu poddania się operacji,

– żołnierze wyznaczeni do pełnienia służby poza granicami państwa, z wyjątkiem żołnierzy zawodowych,

– osoby, które wnioskują o wymianę paszportu ze względu na wadę techniczną w dotychczasowym dokumencie.

Gdzie można zrobić zdjęcie paszportowe w Grudziądzu

Zdjęcie paszportowe najlepiej wykonać pod okiem profesjonalnego fotografa lub specjalnej fotobudce. Poniżej widnieją przykładowe adresy punktów w Grudziądzu, gdzie możemy wykonać fotografię paszportową.

Fotobudki Foto Express:

1) ul. Waryńskiego 4

86-300 Grudziądz


2) ul. Ratuszowa 1

86-300 Grudziądz


Fotograf:

1)Foto Centrum

ul. Mickiewicza 27

86-302 Grudziądz


2)Foto-Mad Fotograf Grudziądz

ul. Generała Sikorskiego 1

86-302 Grudziądz


3)Foto-Arkadia

ul. Toruńska 28

86-300 Grudziądz

Źródła:

https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20061431027/U/D20061027Lj.pdf

https://www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski/cudzoziemcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

iGen – pokolenie smartfona
Blog
author
12 lutego 2018

iGen – pokolenie smartfona

Polacy masowo zamykają lokaty
Wpisy
author
08 czerwca 2017

Polacy masowo zamykają lokaty

Tytuł Friendly Workplace dla Getin Noble Bank
Bez kategorii
author
27 kwietnia 2021

Tytuł Friendly Workplace dla Getin Noble Bank

Kierowcy niechętnie płacą kartą za mandaty
Wpisy
author
26 lutego 2018

Kierowcy niechętnie płacą kartą za mandaty

Credit Agricole w Ostrzeszowie
Oddziały
author
24 lipca 2019

Credit Agricole w Ostrzeszowie

Inspektorat ZUS w Hrubieszowie
Oddziały
author
05 lipca 2019

Inspektorat ZUS w Hrubieszowie