Ekonomiści mBanku z nowym serwisem prognozowym

Ekonomiści mBanku z nowym serwisem prognozowym

author
25 czerwca 2020

Nowy serwis ekonomistów mBanku jest całkowicie autonomiczną stroną, na której można znaleźć analizy gospodarcze. Strona nie jest dołączona do oficjalnego serwisu mBanku – strona ekonomistów jest osobnym miejscem, gdzie publikuje się różnego rodzaju prognozy oraz opinie.

Obecnie wszelkie komentarze nie będą wysyłane w formie plików PDF, w których tak zwane „ścianami suchego tekstu” były mało czytelne.

Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. W wysyłaniu „PDF” nie ma nic złego… ale też nic dobrego, nie można o tym powiedzieć. W latach 20. XXI wieku twierdzenie, że najważniejsza jest treść, a forma jej przekazania nie powinna mieć znaczenia to duży błąd. Odbiorca ma przesyt informacji, musi selekcjonować. Nie ma czasu, więc wybiera tę, która przykuje jego uwagę. A na tym polu, oprócz treści, potężne znaczenie ma już forma. Zwycięzca bierze wszystko

– mówił cytowany w komunikacie Marcin Mazurek, główny ekonomista mBanku

Nowym serwisie ekonomistów mBanku, który można znaleźć pod adresem: makroekonomia.mbank.pl, codziennie można znaleźć poranne przeglądy najpoważniejszych wydarzeń, cykliczne raporty oraz komentarze do wskaźników gospodarczych. Na stronie nie zabraknie również publikacji różnego rodzaju rekomendacji i prognoz. Warto także dodać, że nowoczesna forma serwisu umożliwia na odsyłanie czytelników do wartościowych miejsc w Internecie, zamieszczenie ciekawego filmu, czy nawet odesłanie do ważnego wpisu na Twitterze. Nowa strona ekonomistów mBanku jest całkowicie inną jakością w przekazywaniu poglądów.

Osobny serwis daje ekonomistom możliwość dostosowywania formy przekazu do jego treści. Nie są już uwiązani tabelą ze standardowymi: jak skomentujemy to co się wydarzyło wczoraj, co przewidujemy na dziś a co na jutro? – wyjaśnia Piotr Rutkowski. Nasi ekonomiści, znani na Tweeterze jako @mBank_Research, udowodnili, że potrafią zainteresować szerokie grono odbiorców makroekonomią, bawiąc się przy tym formą prezentacji informacji. Zgromadzili 14 tys. obserwujących – w tym przedsiębiorców, dziennikarzy czy polityków. Taki serwis jest potrzebny.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Rutkowski, zastępca rzecznika prasowego w mBanku.

mBank

mBank jest bankiem uniwersalnym założonym w 1986 roku. Swoją ofertę kieruje do Klientów detalicznych, inwestycyjnych, MŚP, korporacji oraz bankowości indywidualnej. Akcje banku widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku. mBank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja wypracowała w trzecim kwartale bieżącego roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 285 300 000 złotych. Od 2007 roku działa na polskim, czeskim i słowackim rynku. Prezesem zarządu mBanku jest aktualnie Cezary Stypułkowski.


źródło: https://pl.media.mbank.pl/100861-makroekonomiambankpl-nowy-serwis-ekonomistow-mbanku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Gorlice
Oddziały
author
02 lipca 2021

Santander Consumer Bank Gorlice

Kredyt gotówkowy Jelenia Góra
Kredyty miasta
author
24 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Jelenia Góra

Zasady odpowiedzialnej bankowości ONZ z Grupą Santander
Bez kategorii
author
24 września 2019

Zasady odpowiedzialnej bankowości ONZ z Grupą Santander

Jak działa „Paczucha” w Inpost?
Poradnik
author
23 grudnia 2017

Jak działa „Paczucha” w Inpost?