Jak zmienić limit w mBank?

Jak zmienić limit w mBank?

author
Dominika Byczek
29 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Jesteś w sklepie i nie możesz zapłacić kartą za zakup lodówki? A może wykonujesz przelew w aplikacji mobilnej lub serwisie transakcyjnym na kwotę kilka tysięcy złotych i spotykasz się z blokadą? Najprawdopodobniej masz ustawiony niski limit dzienny (limit przelewów i płatności kartą). Sprawdź, jak zmienić limit miesięczny w mBanku.

Spis treści:

 1. Jak zmienić limit przelewów w mBanku?
 2. Jak zmienić limit przelewów w serwisie transakcyjnym mBanku?
 3. Jak zmienić limit przelewu w aplikacji mobilnej mBanku?
 4. Jak zmienić limit płatności kartą w mBanku?
 5. Co to jest limit w mBanku?
 6. Jak zmienić limit płatności BLIK w mBanku?
 7. Jak zmienić limit wypłaty gotówki mBank?
Zwiń spis treści

Jak zmienić limit przelewów w mBanku?

Poniżej podajemy instrukcję zmiany limitów w serwisie transakcyjnym, przez mLinię oraz osobiście. To jedyne opcje oferowane przez mBank. Niestety nie ma możliwości zmiany limitu przelewu w aplikacji mobilnej (aplikacji mBank).

Jak zwiększyć limit przelewów mBank – krok po kroku

Dzienny limit kwotowy i dzienny limit liczby przelewów jednorazowych zmienimy:

1) w serwisie transakcyjnym

 • Logujemy się do serwisu transakcyjnego.
 • Klikamy ikonę ustawień (koło zębate).
 • Wchodzimy w zakładkę “Limity i autoryzacje”.
 • Wprowadzamy oczekiwane limity.
 • Zatwierdzamy zmianę hasłem SMS.

2) telefonicznie

Dzwonimy na mLinię i prosimy konsultanta o zmianę limitu.

3) osobiście

Należy udać się do dowolnego oddziału mBanku w godzinach otwarcia placówki.

Limit przelewów obejmuje także płatności kartą, w tym płatności zbliżeniowe wykonywane telefonem czy zegarkiem. W ramach zmiany limitów możemy także ustanowić limit tymczasowy. Zmiana limitu tymczasowego możliwa jest w serwisie transakcyjnym i obowiązuje jedynie do północy danego dnia. W serwisie oraz poprzez aplikację możliwa jest także tymczasowa blokada karty.

Jesteś niezadowolony z usług świadczonych przez bank? Sprawdź, jak złożyć reklamację w mBanku.

Jak zmienić limit przelewów w serwisie transakcyjnym mBanku?

Aby zmienić limit przelewów, musimy:

1. Zalogować się do swojego konta w mBanku (na stronie https://online.mbank.pl/pl/Login).

2. Wybrać ikonkę “Ustawienia” – jest to koło zębate widoczne w prawym górnym rogu okna.

3. Wybrać pole “Limity i autoryzacje” – znajdziemy ją w sekcji “Bezpieczeństwo”.

4. Ustawić wybrany limit – limit przelewów w serwisie transakcyjnym, limit przelewów na urządzeniach mobilnych lub limit usługi BLIK. Zmiana limitu może wymagać zatwierdzenia z aplikacji mobilnej.

Jak zmienić limit przelewu w aplikacji mobilnej mBanku?

Nie ma możliwości, aby ustanowić nowe limity przelewów za pośrednictwem aplikacji mobilnej mBanku. Jeżeli jednak jesteśmy poza domem, a pilnie potrzebujemy ustawić nowe limity przelewów, możemy wykorzystać telefon komórkowy do zatelefonowania na mLinię. Opcja dzwonienia może być też dostępna na innych posiadanych przez nas urządzeniach mobilnych, np.: smartwatchu czy tablecie z kartą SIM.

Z poziomu aplikacji mBank zmienimy limity płatności kartą

Jedyne, co możemy zrobić z poziomu aplikacji mobilnej w kwestii zmiany limitów, to zmiana limitu płatności kartą. Jak wykonać zmianę limitu z aplikacji mBanku?

1. Logujemy się do aplikacji i wybieramy na dole opcję “Produkty”.

2. Wybieramy na górze menu “Karty” oraz wybieramy odpowiednią kartę, dla której chcemy zmienić limit.

3. Wybieramy opcję “Zmień limity” (zlokalizowana jest pod zdjęciem karty).

4. Ustawiamy odpowiednie limity (osobno dla zakupów, dla wypłaty gotówki oraz dla płatności w sieci).

Jak zmienić limit płatności kartą w mBanku?

Limit płatności kartą można zmienić w serwisie transakcyjnym oraz poprzez mLinię, ale można to uczynić również za pomocą aplikacji mobilnej. W tym celu należy najpierw zalogować się do aplikacji, a następnie:

1. Wybrać opcję “Produkty” z paska menu znajdującego się na górze ekranu.

2. Przejść do zakładki “Karty“, gdzie znajduje się lista wszystkich naszych kart płatniczych.

Wybierając konkretną kartę, uzyskujemy dostęp do różnych opcji, takich jak zmiana limitu płatności kartą, blokada karty, przegląd historii transakcji oraz więcej zaawansowanych ustawień, w tym subskrypcje, transakcje kartą zapisaną u sprzedawcy, zmiana kodu PIN czy ogólne ustawienia karty. Jeśli naszym celem jest modyfikacja limitów transakcji kartą, wybieramy opcję “Zmień limity”, a następnie zostajemy zaprezentowani z różnymi opcjami dostosowania.

Możemy określić limity dla poszczególnych rodzajów transakcji, takich jak Zakupy, Gotówka (wypłaty z bankomatu) oraz Transakcje internetowe (zakupy online). Zmiany limitów w aplikacji wymagają zatwierdzenia kodem PIN.

Co to jest limit w mBanku?

Limit to określona kwota środków, która jest dostępna lub dozwolona do wykorzystania na danym koncie. Limity mają zazwyczaj kilka różnych zastosowań i mogą być związane z różnymi aspektami bankowości, w zależności od rodzaju konta lub produktu. W mBanku możemy ustawić różne limity dla:

 • płatności kartą,
 • przelewów,
 • wypłaty gotówki z bankomatów,
 • płatności BLIK.

Dla wszystkich ze wskazanych powyżej limitów możemy ustanawiać inne kwoty graniczne – zarówno minimalne, jak i maksymalne. Warto pamiętać jednak, że z poziomu aplikacji mobilnej możemy zmienić tylko pierwszy z limitów, czyli limit płatności kartą. W celu zmiany pozostałych limitów musimy skorzystać z serwisu transakcyjnego lub infolinii bankowej. Możemy również udać się osobiście do oddziału banku.

Dzienny limit przelewów w mBanku

Dzienny limit przelewów w mBanku to maksymalna kwota, jaką możesz przelać z Twojego konta bankowego mBanku w ciągu jednego dnia kalendarzowego. Co ważne – liczy się dzień kalendarzowy, a nie odstęp 24 godzin od poprzedniej transakcji. Dzienny limit przelewów można zmienić z poziomu serwisu transakcyjnego online. Należy:

 1. Zalogować się do serwisu.
 2. Kliknąć opcję “Ustawienia” (prawy górny róg).
 3. Wybrać opcję “Limity i autoryzacje” (znajdziemy ją w kategorii bezpieczeństwo).
 4. Zmodyfikować wybrany limit przelewów.

Jak zmienić limit płatności BLIK w mBanku?

Limity płatności poprzez przelew BLIK zmienimy w serwisie transakcyjnym albo telefonicznie, kontaktując się z mLinią. Możemy ustawić limit dostępnej liczby transakcji BLIK oraz dzienny limit płatności BLIK.

Sprawdź także, jak płacić BLIKiem w mBanku?

Jak zmienić limit wypłaty gotówki mBank?

Limit wypłaty z bankomatu również można zmienić jedynie korzystając ze wskazanych wyżej dostępnych opcji – nie z poziomu aplikacji mobilnej. Najwygodniej limit wypłaty gotówki zmienimy z poziomu serwisu transakcyjnego. Aby to zrobić:

1. W menu wybieramy opcję “Produkty”, a następnie “Karty”.

2. Wybieramy kartę, dla której chcemy zmienić limit i ustawiamy go dla wartości “Gotówka”.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Domyślny limit przelewów w mBanku to 1000 zł. Limit ten możemy jednak zmienić – zarówno w górę, jak i w dół. Maksymalnie limit możemy zwiększyć do 20 000 zł.

Aby zwiększyć limit przelewów w mBanku, musimy skorzystać z serwisu transakcyjnego online albo infolinii. Limit można też zmienić osobiście – w oddziale banku. Nie zrobimy tego jednak z poziomu aplikacji mobilnej.

Limit przelewów możemy zmienić z poziomu serwisu transakcyjnego online albo poprzez infolinię. Limit przelewów w mBanku zmienimy też osobiście w oddziale banku. Nie ma możliwości zmiany limitu przez aplikację mobilną.

mBank nie zezwala na zmianę limitu przelewów z poziomu telefonu ze względów bezpieczeństwa. Dostęp do aplikacji najczęściej uzyskuje się po odblokowaniu wyłącznie telefonu, a dostęp do serwisu transakcyjnego wymaga dwuetapowej weryfikacji, co znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa Klienta.

W koncie dla dzieci mBank Junior domyślny dzienny limit płatności jest dużo niższy niż w przypadku konta dla dorosłych – wynosi zaledwie 50 zł. Limit ten możemy zmienić w aplikacji lub z poziomu serwisu transakcyjnego.

Tak, można usunąć limit płatności kartą w mBanku, ale jedynie z poziomu serwisu transakcyjnego. Nie jest to możliwe z poziomu aplikacji mobilnej.

W aplikacji mBanku możemy zmienić jedynie limit płatności kartą. Nie zmienimy natomiast z poziomu aplikacji dziennego limitu przelewów czy limitu transakcji BLIK. To możemy zrobić jedynie z poziomu serwisu transakcyjnego.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao wesprze mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa

Bank Pekao poinformował w oficjalnym komunikacie, że Klienci mają już możliwość skorzystania z przygotowanych we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego rozwiązań, które ułatwiają Klientom z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw dostęp do finansowania. Wszystko ma się odbywać w ramach nowo opracowanej umowy z BGK.

author
Patryk Byczek
27 marca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Bank Polska zwiększa limit transakcji bezgotówkowych do 100 zł

Santander Bank Polska wprowadza zmiany w płatnościach bezgotówkowych. Instytucja poszła w ślady Mastercard i Visa, czego efektem jest zwiększenie limitu płatności bezgotówkowych do 100 złotych, bez konieczności podawania kodu PIN. Zmiany wejdą w życie 19 i 20 marca 2020 roku.

author
Patryk Byczek
20 marca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja: „Załóż kartę Citi Simplicity i zdobądź 400 zł 
do Leroy Merlin” w Citi Handlowym

W Citi Handlowym trwa promocja, w której nowi Klienci banku za spełnienie prostych warunków mogą zgarnąć kartę o wartości 400 złotych do sklepów Leroy Merlin. Promocja trwa do 12 grudnia 2019 roku.

author
Patryk Byczek
13 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO Bank Polski sponsorem obchodów 1050 Chrztu Polski

W dniach 14-16 kwietnia odbędą się obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Jednym z wydarzeń centralnych będzie musical „Jesus Christ Superstar”, którego głównym sponsorem jest PKO Bank Polski.

author
Patryk Byczek
14 kwietnia 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Plus Bank opinie

Jesteś Klientem Plus Banku lub zastanawiasz się nad jego ofertą ? Sprawdź opinie Klientów o Plus Banku.

author
Dominika Byczek
14 listopada 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Vodeno Bank – nowy fintechowy bank?

Założyciel Alior Banku – Wojciech Sobieraj – nie próżnuje – ledwie opuścił fotel prezesa Alior Banku, a już zabiera się za nowy projekt, tym razem o dużo większej skali. Pod jego okiem powstaje właśnie nowy bank, który swoim zasięgiem ma objąć wszystkie kraje Unii Europejskiej. Rewolucyjny bank otrzyma nazwę Vodeno.

author
Dominika Byczek
09 marca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj