W bankowości internetowej Idea Banku, czyli w Idea Cloud, udostępniona została usługa Transakcji Wymiany Walut. Klienci banku posiadający konto w Idea Cloud mogą znaleźć zupełnie nową zakładkę - "Kantor". Wymiany walut poprzez system elektroniczny mogą dokonać zarówno osoby prowadzące firmę, jak i klienci indywidualni. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 06.10.2017
Udostępnij:

"Nasze kwotowania są bardzo zbliżone do aktualnego kursu na rynku międzybankowym, a prezentowane spready minimalne." – mówi na temat nowej usługi Monika Chwiedziewicz, dyrektor zarządzająca, odpowiedzialna m.in. za rozwój bankowości transakcyjnej.


źródło grafiki: https://www.ideabank.pl/kantor-internetowy-indywidualni

Kantor oferuje Klientom wymianę aż 10 walut: 


 

OFERTA DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

Szczegóły oferty

Internetowy Kantor Idea Banku oferuje przedsiębiorcom szybkie i bezpieczne transakcje z Klientami i kontrahentami. Klienci biznesowi mogą być pewni, że kurs waluty zostanie dostosowany do aktualnych zmian i sytuacji na arenie międzynarodowej. Idea Bank gwarantuje bezpieczeństwo przeprowadzanych przez Internet transakcji. Przez Internet można: 

– założyć konto walutowe,
– sprawdzić aktualny kurs danej waluty,
– zawrzeć transakcję kupna lub sprzedaży walut. 

Bank gwarantuje całkowicie darmowe dwa pierwsze przelewy europejskie (SEPA/EuroElixir) w miesiącu. 

Zalety KANTORA  


źródło grafiki: https://www.ideabank.pl/kantor-internetowy-indywidualni

Jak skorzystać z KANTORA? 

Aby skorzystać z KANTORA, należy:
– być Klientem Idea Banku,
– mieć dostęp do Bankowości Internetowej Idea Cloud,
– prowadzić konto oszczędnościowo-rozliczeniowe w banku Idea Bank.

Po spełnieniu tych trzech warunków można złożyć wniosek o KANTOR. Jest on dostępny po zalogowaniu się do Idea Cloud w lewym menu w zakładce "Kantor". Można zawnioskować o otwarcie maksymalnie 10 Kont WALUTOWYCH. Generowanie dokumentów potrwa mniej więcej minutę od momentu złożenia wniosku przez Internet. Gotowe umowy trzeba zaakceptować w Centrum Informacji. 

Osoby, które nie mają dostępu do Bankowości Internetowej Idea Cloud, mogą wypełnić prosty internetowy wniosek o KANTOR. W ich przypadku jednocześnie z kontem WALUTOWYM owarte zostanie darmowe konto FIRMA TO JA. Generowanie dokumentów również będzie trwało minutę – po upływie tego czasu umowy będą gotowe do zaakceptowania w Centrum Informacji. 

Jakie są opłaty za korzystanie z KANTORA? 


źródło tabeli: https://www.ideabank.pl/kantor-internetowy-indywidualni​
 

OFERTA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW 

Szczegóły oferty

Internetowy Kantor Idea Banku oferuje swoim Klientom szybka i bezpieczną wymianę walut w każdym miejscu, w którym można uzyskać połączenie z Internetem. Klienci mogą być pewni, że zaproponowany im kurs będzie korzystny, a zaksięgowanie środków na koncie przebiegnie ekspresowo. Idea Bank gwarantuje bezpieczeństwo przeprowadzanych przez Internet transakcji. Przez Internet można: 

– założyć konto walutowe,
– sprawdzić aktualny kurs danej waluty,
– zawrzeć transakcję wymiany walut. 

Bank gwarantuje całkowicie darmowe dwa pierwsze przelewy europejskie (SEPA/EuroElixir) w miesiącu. 

Zalety KANTORA  


źródło grafiki: https://www.ideabank.pl/kantor-internetowy-firma

Jak skorzystać z KANTORA? 

Aby skorzystać z KANTORA, należy:
– być Klientem Idea Banku,
– posiadać dostęp do Bankowości Internetowej Idea Cloud,
– prowadzić rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w banku Idea Bank.

Po spełnieniu tych trzech warunków można złożyć wniosek o KANTOR. Wniosek ten znaleźć można po zalogowaniu się do Idea Cloud w lewym menu w zakładce "Kantor". Można złożyć wniosek o założenie maksymalnie 10 Kont WALUTOWYCH. Generowanie dokumentów potrwa około minuty od złożenia wniosku przez Internet. Gotowe umowy należy zaakceptować w Centrum Informacji. 

Osoby, które nie posiadają jeszcze dostępu do Bankowości Internetowej Idea Cloud, mogą wypełnić online wniosek o KANTOR. W ich przypadku jednocześnie z kontem WALUTOWYM otworzone zostanie darmowe konto IDEALNE. W tym przypadku generowanie również trwa około minutę i po tym czasie umowy będą gotowe do zaakceptowania w Centrum Informacji. 

Jakie są opłaty za korzystanie z KANTORA? 


źródło tabeli: https://www.ideabank.pl/kantor-internetowy-firma

OFERTA DLA OSÓB, KTÓRE NIE SĄ KLIENTAMI IDEA BANKU

Usługa jest także dostępna dla osób, które nie posiadają i nie chcą posiadać konta w Idea Banku. Można aktywować Kantor Walutowy bez zakładania konta w banku. Istnieją 3 możliwości aktywacji Kantora Walutowego:

1. Aktywacja przelewem internetowym
Ta aktywacja jest najszybsza – polega jedynie na przesłaniu do banku przelewu w kwocie 1 grosza z naszego osobistego rachunku prowadzonego w innym banku. Nie może to być konto wspólne, ani firmowe, ponieważ muszą być przypisane do niego nasze dane osobowe. Jeżeli dane podane we wniosku będą zgadzały się z danymi z przelewu, nasz wniosek o aktywację Kantora Walutowego zostanie przyjęty. Aktywacja trwa około kilku godzin. 

2. Aktywacja kurierem 
Kantor Walutowy można aktywować także przy pomocy kuriera, który w ciągu 4-5 dni roboczych dostarczy na nas adres dokumenty z umową dotyczącą aktywacji. Aktywacja trwa zazwyczaj kilka godzin od momentu podpisania umowy. 

3. Aktywacja w oddziale
Kantor Walutowy można aktywować osobiście w oddziałach banku w godzinach ich pracy. 

Aktywacja konta przebiega w trzech krótkich krokach: 

a) dla Klientów Indywidualnych 

źródło: https://wnioski.ideabank.pl/forms/indywidualni_kantor_walutowy/1/1

b) dla przedsiębiorców

źródło: https://wnioski.ideabank.pl/forms/firmowy_kantor_walutowy/1/1
 

Komentarze (2)

Analizowałem kursy walut w wielu kantorach internetowych na przestrzeni ostatnich lat ponieważ wiele razy musiałem korzystać z wymiany walut. Z reguły są one zbliżone, ale najbardziej konkurencyjne miał zazwyczaj http://cinkciarz.pl

ja korzystam z dobrykantorpl , online wymieniam już od roku i jestem zadowolona z obsługi i bardzo dobrego kursu oraz mozliwości negocjacji telefonicznie.