Karta affinity od Banku Pocztowego i Caritas

Karta affinity od Banku Pocztowego i Caritas

author
Aneta Jankowska
01 kwietnia 2019

Zgodnie z informacjami podanymi przez serwis prnews.pl, Bank Pocztowy zamierza wydać kartę partnerską z Caritasem i Mastercardem. Prezentację karty zaplanowano na 5 kwietnia.

Karta, która pomaga innym

Karta affinity jest takim rodzajem karty płatniczej, którą bank wydaje w porozumieniu z instytucją, czy też organizacją non profit. Celem karty jest wspieranie wspomnianej organizacji.

Z informacji dostępnych w sieci dowiadujemy się, że Bank Pocztowy zamierza wydać taką właśnie kartę we współpracy z Caritasem oraz Mastercardem.

Na portalu prnews.pl czytamy, że Bank Pocztowy informował już o swoich planach w połowie marca, ale wówczas nie precyzował, o jaką instytucję charytatywną chodzi. Niedawno bank wysłał zaproszenia na konferencję prasową, na której zostanie zaprezentowany nowy plastik.

Wszyscy użytkownicy karty będą mogli przy okazji codziennych płatności wspomagać cele charytatywne, które wspiera Caritas.

"

– Podczas konferencji przedstawimy cele i założenie nowego programu pomocowego UratujeCię.pl, będącego ogromnym przedsięwzięciem wykorzystującym dobrodziejstwo nowych technologii oraz zaangażowanie społeczności lokalnych. Wszystko po to, by nieść pomoc na co dzień, nawet przy tak prostej czynności, jak płacenie kartą za codzienne zakupy – czytamy w serwisie prnews.pl treść zaproszenia do redakcji.

W piątek 5 kwietnia Bank Pocztowy zaprezentuje nową kartę, a obecni na konferencji poznają szczegóły projektu.

Bank Pocztowy

Bank Pocztowy jest polskim bankiem detalicznym, który oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych z uzupełniającą ofertą dla mikro i małych przedsiębiorstw. Bank Pocztowy powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.

75% minus 10 akcji Banku posiada Poczta Polska S.A., a 25% plus 10 – PKO BP S.ASieć placówek Banku liczy około 4 700 miejsc (zarówno placówki Poczty Polskiej, jak i Banku Pocztowego).

Bank Pocztowy specjalizuje się w prostych produktach bankowych oferowanych w polskich złotych dla klientów detalicznych (w tym osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą), a także klientów instytucjonalnych. Co więcej, prowadzi także działalność w segmencie rozliczeniowym i skarbowym.

Caritas

Caritas Polska to instytucja charytatywna Konferencji Episkopatu Polski, która została wznowiona 10 października 1990 roku. Początki katolickiej organizacji, która działa na całym świecie sięgają 1926 roku, wówczas powstała Caritas Catholica.

Caritas działa w oparciu o ustawę z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła katolickiego, a od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego. Caritas Polska koordynuje pracę 44 diecezjalnych i archidiecezjalnych Caritas w Polsce.

Jak czytamy na oficjalnej stronie organizacji charytatywnej, początki działalności Caritas w Polsce, to głównie dystrybucja darów materialnych otrzymywanych z zagranicy w trakcie stanu wojennego. Z czasem organizacja zajęła się udzielaniem pomocy charytatywnej dzięki środkom pozyskiwanym od ludzi dobrej woli i instytucji oraz tworzeniem placówek opiekuńczych i wychowawczych.


Źródła:  https://prnews.pl/bank-pocztowy-wyda-karte-partnerska-caritasem-mastercardem-442053, https://www.cashless.pl/5598-bank-pocztowy-karta-caritas, https://caritas.pl/o-nas/, https://www.pocztowy.pl/o-nas/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Czy poręczenie ma wpływ na zdolność kredytową?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
26 stycznia 2019

Czy poręczenie ma wpływ na zdolność kredytową?

Fundusz Gwarancji Płynnościowych – jak skorzystać?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
12 kwietnia 2020

Fundusz Gwarancji Płynnościowych – jak skorzystać?

Coca-Cola nowym sponsorem polskich piłkarzy
Wpisy
author
Aneta Jankowska
03 lutego 2018

Coca-Cola nowym sponsorem polskich piłkarzy

Bank Spółdzielczy w Jędrzejowie sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
02 października 2019

Bank Spółdzielczy w Jędrzejowie sesje przychodzące i wychodzące

Promocja: „Polecam PKO Bank Polski – edycja III” w PKO BP
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
13 października 2021

Promocja: „Polecam PKO Bank Polski – edycja III” w PKO BP

PKO BP w Jordanowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
22 sierpnia 2019

PKO BP w Jordanowie

Porównaj