MRPiPS wprowadza niezwykle ważne zmiany w zakresie ulg przysługujących posiadaczom Karty Dużej Rodziny. Nowe przepisy będą mieć znaczenie dla dziesiątek tysięcy polskich rodzin.

Autor: Halszka Gronek
Dodano: 18.08.2018
Udostępnij:

Ministerstwo Rodziny, Prasy i Polityki Rodzinnej, na którego czele stoi ministra Elżbieta Rafalska, zmienia zasady przyznawania praw do Karty Dużej Rodziny. 
 

Do tej pory na specjalne ulgi i zniżki, jakie zagwarantowane są posiadaczom Karty Dużej Rodziny, mogły liczyć jedynie te rodziny, które wychowują co najmniej trójkę niepełnoletnich lub wciąż uczących się dzieci. 
 

Od początku przyszłego roku Karta Dużej rodziny będzie przysługiwać jednak wszystkim rodzinom, którzy wychowali troje lub więcej dzieci.
 

Zniżki dostępne na każdym kroku
Karta Dużej Rodziny to wspaniały przywilej, jaki uprawnia jej posiadaczy do skorzystania ze specjalnego programu lojalnościowego i wielu korzystnych zniżek.
 

Jak informuje MRPiPS, obecnie w Polsce funkcjonuje aż 21,5 tysiąca miejsc, jakie oferują specjalne ulgi i promocje dedykowane posiadaczom Karty. 
 

Korzystne okazje można znaleźć nie tylko na stacjach paliw Orlen i Lotos czy u dostawców energii elektrycznej, lecz także w sklepach z odzieżą, żywnością czy artykułami przemysłowymi. 
 


fot. twitter
 

Karta odciąża domowy budżet

Choć zniżki, do jakich uprawnia Karta Dużej Rodziny, są zwykle w wysokości 10% ceny zakupionych produktów lub usług, w przypadku wychowywania trójki lub więcej dzieci zaoszczędzona suma może okazać się być spora. 
 

Oszczędzony dzięki Karcie zastrzyk pieniędzy odczują zwłaszcza te rodziny, które szykują dla swych pociech szkolne wyprawki. 
 

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, więc wielu rodziców zaczyna myśleć o zakupie wszystkich niezbędnych pomocy szkolnych. 


fot. twitter

Zaoszczędzimy na zakupach, wydamy na wspólne chwile

Łatwo jest dobie wyobrazić, jak pomocna w gromadzeniu własnych oszczędności jest Karta Dużej Rodziny. 

W przypadku rodzin wielodzietnych zysk wystarczy pomnożyć przez odpowiednią liczbę potomków. Otrzymana suma dla wielu rodziców jest przepustką do spełnienia oczekiwań swych pociech i wspólnego spędzenia czasu. 

Odpoczynek, weekendowy wyjazd, kino i lody – to zaledwie kilka ze sposobów, w jakie rodzice wykorzystują zaoszczędzone dzięki Karcie pieniądze. A wspólne spędzanie czasu i wzmacnianie więzi rodzinnych jest w końcu jednym z priorytetów dla obecnego Rządu.
 


fot. twitter

Komentarze