Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych

Z karty kredytowej z limitem dla zadłużonych można korzystać tak samo, jak z tradycyjnej karty. Można wykonywać nią płatności online (płatności internetowe), płacić w terminalu płatniczym oraz korzystać z bankomatu. Sprawdź, która karta kredytowa z limitem dla zadłużonych będzie dla Ciebie najlepsza. Znajdziesz u nas ranking najbardziej korzystnych ofert pozabankowych kart kredytowych.

author
Dominika Byczek
04 września 2023

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych – ranking

Spis treści:

 1. Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych – ranking
 2. Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych - na czym polega?
 3. Czy zadłużony ma szansę otrzymania karty kredytowej z limitem?
 4. Limit kredytowy w kartach kredytowych
 5. Tradycyjna czy wirtualna karta kredytowa z limitem dla zadłużonych?
 6. Jak działa karta kredytowa z limitem dla zadłużonych?
 7. Jak uzyskać pozabankową kartę kredytową z limitem dla zadłużonych?
 8. Jakie firmy pożyczkowe oferują karty kredytowe z limitem kredytowym?
 9. Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych - na co zwrócić uwagę?
Zwiń spis treści

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych - na czym polega?

Karta kredytowa dostępna dla zadłużonych to zawsze pozabankowa karta kredytowa. Banki nie mają w ofercie bankowej karty kredytowej dla osób nadmiernie zadłużonych. Bankowe karty kredytowe dostępne są tylko dla osób, które nie mają problemów finansowych. Firmy pozabankowe sprawdzają się jednak w tej dziedzinie świetnie i oferują zadłużonym cały wachlarz produktów, w tym popularne pożyczki dla zadłużonych i właśnie pozabankowe karty kredytowe.

Bardzo często zadłużeni wolą właśnie korzystać z kart kredytowych, które dają wygodę korzystania z pieniędzy tylko wtedy, kiedy są nam one rzeczywiście potrzebne. Jednocześnie wygodna jest spłata takiej karty kredytowej – spłacamy nawet małe kwoty wtedy, kiedy mamy na to możliwość, jeżeli wpadnie nam na przykład dorywcza praca. Nie musimy składać pieniędzy na całą ratę pobieraną raz w miesiącu.

Karta kredytowa a pożyczka pozabankowa – podstawowe różnice

Czym karta kredytowa różni się od pożyczki pozabankowej? Poniżej wskazujemy cechy, które ma karta kredytowa, a których brakuje pożyczkom:

 • limit kredytowy odnawiany co miesiąc,
 • wniosek wypełniany tylko raz na czas trwania umowy,
 • odsetki naliczane z reguły tylko od wykorzystanej kwoty,
 • brak przymusu skorzystania z całego przyznanego limitu kredytowego.

Czy zadłużony ma szansę otrzymania karty kredytowej z limitem?

Wskazaliśmy już na wstępie, że zadłużeni nie mają szans na uzyskanie kart kredytowych w bankach ze względu na wnikliwe badanie zdolności kredytowej. Nadmiernie zadłużeni nie mają szans na skorzystanie z jakichkolwiek produktów bankowych, więc także również z kart kredytowych. Inaczej wygląda to jednak w przypadku kart kredytowych z limitem kredytowym dla zadłużonych.

Takie produkty rzeczywiście mogą być oferowane dłużnikom, ale tylko przez firmy pożyczkowe. W nich zdolność kredytowa nie musi być badana tak wnikliwie, dlatego nawet zadłużeni wpisani negatywnie w Biurze Informacji Kredytowej mają szansę na uzyskanie karty kredytowej. Zadłużony może otrzymać kartę kredytową w firmach Net Credit czy Axi Card. Warto jednak zaznaczyć, że problem z uzyskaniem takiej karty mogą mieć osoby będą w trakcie egzekucji komorniczej – dla nich dostępne są jedynie pożyczki z komornikiem.

Limit kredytowy w kartach kredytowych

Limitem kredytowym nazywamy po prostu maksymalny limit, który miesięcznie możemy wykorzystać z ramach używania danej karty. Miesięcznie, bo praktycznie w każdej firmie pożyczkowej limit karty odnawia się w każdym miesiącu. Limit kredytowy przyznany na naszej karcie kredytowej zależny jest zawsze od naszej zdolności kredytowej oraz od tego, jaka maksymalna kwota jest oferowana przez daną firmę.

Tradycyjna czy wirtualna karta kredytowa z limitem dla zadłużonych?

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych może przyjąć dwie formy – albo będzie to tradycyjna karta plastikowa, do której wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, albo nowość – wirtualna karta kredytowa pozabankowa. W praktyce to, jak działa karta kredytowa tradycyjna i wirtualna, jest praktycznie takie samo, ale dla wielu osób drobne różnice mogą robić dużą różnicę, więc w skrócie przedstawimy oba te rodzaje produktów. Sprawdź, czym jest pozabankowa karta kredytowa.

Jak wybrać najlepszą pozabankową kartę?

Tradycyjna plastikowa karta kredytowa z limitem działa dokładnie tak samo, jak karta bankowa i wygląda również identycznie. Jest tych samych rozmiarów i na pierwszy rzut oka nie sprawia wrażenia, że jest kartą wydaną przez firmę pożyczkową. Z takiej karty kredytowej chętnie korzystają przede wszystkim osoby, które przywiązane są do tradycyjnych form płatności, w tym płatności zbliżeniowych kartą plastikową.

Wirtualna karta kredytowa jest natomiast nowoczesną kartą na miarę XXI wieku. W ramach tej karty kredytowej dostajemy właściwie jedynie dane tej karty – jej numer oraz kod CVV. Z tymi danymi jesteśmy w stanie korzystać z tej karty praktycznie tak samo, jak z karty plastikowej, jednakże jeżeli chcemy płacić nią zbliżeniowo, musimy najpierw dodać ją do urządzenia umożliwiającego płatności, np.: smartwatcha lub smartfona.

Jak działa karta kredytowa z limitem dla zadłużonych?

Zastanawiasz się, jak działają karty kredytowe? Pozabankową kartę kredytową możemy wykorzystywać dokładnie w taki sam sposób, jak tradycyjną kartę płatniczą.Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych posłuży nam do:

 • płatności kartą za zakupy w sklepie stacjonarnym – jeżeli mamy kartę kredytową tradycyjną (plastikową), to po prostu zbliżamy lub wkładamy ją do terminalu płatniczego, a jeżeli mamy wirtualną kartę kredytową, to dodajemy ją do smartwatcha lub smartfona i płacimy zbliżeniowo,
 • płatności kartą w internecie – zarówno poprzez podanie w trakcie transakcji bezgotówkowych danych karty kredytowej, jak i przez Apple Pay czy Google Pay,
 • wypłaty gotówki z bankomatu – jeżeli mamy plastikową kartę kredytową, to w sposób tradycyjni, a w przypadku wirtualnej karty kredytowej po skorzystaniu ze specjalnego bankomatu, który obsługuje takie wypłaty.

Jak uzyskać pozabankową kartę kredytową z limitem dla zadłużonych?

Jeżeli zastanawiasz się, jak uzyskać kartę kredytową z limitem dla zadłużonych, przeczytaj nasz krótki poradnik, w którym krok po kroku wskazujemy, jak ją bezproblemowo i szybko uzyskać.

 1. Wybieramy ofertę, która najlepiej odpowiada naszym oczekiwaniom, a zatem przede wszystkim pod kątem dostępnej kwoty maksymalnej oraz kosztów (oprocentowania, prowizji, opłaty za bankomaty czy wypłaty z karty).
 2. Przechodzimy do wypełnienia wniosku online. Wpisujemy w nim wszystkie wymagane dane osobowe oraz kontaktowe. Podajemy także numer konta osobistego oraz numer dowodu osobistego i inne dane, które wymagane są we wniosku.
 3. Potwierdzamy naszą tożsamość, najczęściej za pomocą przelewu weryfikacyjnego wykonanego w aplikacji typu Kontomatik lub za pomocą tradycyjnego przelewu wysłanego na konto wskazane przez firmę pożyczkową.
 4. Wysyłamy wniosek i czekamy na decyzję kredytową.

W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej, karta kredytowa może być nam wydana natychmiastowo – szczególnie, jeżeli wnioskowaliśmy o wirtualną kartę kredytową. Dłużej proces trwa tylko w przypadku wnioskowania o kartę plastikową, tradycyjną, ponieważ jest ona z reguły wysyłana pocztą.

Dane karty wirtualnej trafiają do nas natomiast mailem – natychmiastowo. Jeżeli decyzja kredytowa będzie pozytywna, tak zapewne się stanie. Jeżeli natomiast decyzja kredytowa będzie negatywna, możemy zawsze ubiegać się o pożyczki bez odmowy.

Jakie firmy pożyczkowe oferują karty kredytowe z limitem kredytowym?

W naszym rankingu przedstawiamy Państwu trzy oferty kart kredytowych: Net Credit, Axi Card oraz ByCard. Podstawowe parametry tych ofert wskazujemy poniżej.

Net Credit – wirtualna karta kredytowa z limitem dla zadłużonych

Net Credit to wirtualna karta kredytowa, z której możemy korzystać praktycznie tak samo, jak z każdej innej karty płatniczej. Wykonamy nią płatności zbliżeniowe, możemy płacić nią w sklepie oraz dokonywać płatności online. Co więcej, za środki dostępne na karcie kredytowej Net Credit nie płacimy do momentu, dopóki z nich nie skorzystamy. Od wykorzystanej kwoty naliczana jest natomiast prowizja, ale niewysoka (16%).

Firma zapewnia bezpieczne logowanie do swojego panelu obsługi karty kredytowej oraz całodobowy dostęp do zgromadzonych na niej środków. W Net Credit znajdziemy przejrzyste warunki użytkowania karty i jasny system opłat.

Główne cechy karty kredytowej Net Credit to:

 • prowizja naliczana tylko za wykorzystany limit
 • 0 zł za wydanie karty,
 • 0 zł za obsługę karty,
 • 0 zł za płatność kartą kredytową,
 • 0 zł za przelewy,
 • darmowe płatności zbliżeniowe,
 • 0 zł za Apple Pay i Google Pay.

Jeżeli zainteresowała Cię oferta Net Credit, sprawdź także nasz artykuł z opiniami o Net Credit.

Axi Card – tradycyjna plastikowa karta kredytowa z limitem dla zadłużonych

Oferta Axi Card stanowi właściwie połączenie tradycyjnej karty kredytowej z formą pożyczki gotówkowej. Wyróżnikiem tej propozycji jest to, że Klient aż 80% limitu kredytowego może otrzymać przelewem na konto osobiste – praktycznie na takich samych zasadach, jakby otrzymywał pożyczkę na raty czy chwilówkę.

Warto mieć na uwadze, że ta firma pożyczkowa stawia Klientom kilka wymagań. Osoby, które chcą otrzymać kartę kredytową Axi Card, muszą mieć co najmniej 21 lat oraz pracować na umowie o pracę. W dodatku firma określa także minimalny dochód z tej umowy – obecnie musi być to 1500 zł miesięcznie. Jeżeli nie spełniamy tych warunków, nie mamy szans otrzymania karty kredytowej w Axi Card. Warto również wiedzieć, że w Axi Card dostępna jest karta kredytowa MasterCard.

Główne cechy karty kredytowej Axi Card to:

 • nawet 80% limitu przelewem na konto bankowe,
 • jedna wypłata z bankomatu bezpłatna,
 • pierwsze 30 dni RRSO 0%,
 • prowizja za udzielenie limitu kredytowego,
 • dostępna aplikacja mobilna.

Jeżeli zainteresowała Cię oferta Axi Card, sprawdź także nasz artykuł z opiniami o Axi Card.

ByCard – wirtualna karta kredytowa z limitem dla zadłużonych

Oferta ByCard to najnowsza z zaprezentowanych tutaj ofert. Wyjątkowość tej karty kredytowej polega na tym, że składamy tylko jeden wniosek o kartę kredytową z limitem kredytowym, a z przyznanego limitu możemy korzystać aż przez 360 dni, czyli prawie rok. Co ważne, nie płacimy za kartę ByCard, jeżeli z niej nie korzystamy. Prowizja naliczana jest zawsze tylko od wykorzystanej kwoty.

Karta ByCard, choć jest wyłącznie wirtualna, spełnia te same funkcje, co karta plastikowa. Możemy używać jej do płatności w sklepach internetowych i stacjonarnych, możemy wykonywać nią przelewy i płacić zbliżeniowo. Maksymalny limit kredytowy jest do naszej dyspozycji przez cały okres trwania umowy, ale płacimy tylko za wykorzystany limit.

Główne cechy karty kredytowej ByCard to:

 • tylko jeden wniosek kredytowy, a 360 dni dostępu,
 • 0 zł za wydanie karty kredytowej,
 • 0 zł za obsługę karty,
 • 0 zł za Google Pay i Apple Pay,
 • 0 zł za płatności zbliżeniowe,
 • 0 zł za wypłatę pieniędzy z bankomatu.

Jeżeli zainteresowała Cię oferta ByCard, sprawdź także nasz artykuł z opiniami o ByCard.

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych - na co zwrócić uwagę?

Wybierając najlepszą kartę kredytową dla zadłużonych warto zwrócić uwagę przede wszystkim na okres bezodsetkowy, czyli okres, w którym nie dotyczą nas tak naprawdę jakiekolwiek opłaty. Jeżeli wykorzystamy dobrze okres bezodsetkowy i zdążymy oddać w tym czasie całe pożyczone pieniądze, nie będziemy musieli zapłacić ani grosza za korzystanie z karty. Koszty (prowizje) naliczane są z reguły od kwoty, którą wykorzystamy i dopiero po tym, jak zakończy się okres bezodsetkowy.

A czy ten produkt ma jakieś wady? Karta kredytowa z limitem – jak sama nazwa wskazuje – traci w oczach niektórych Klientów przede wszystkim na tym, że ma właśnie limit kredytowy, często na dość niską kwotę. O ile pożyczki dostępne są na kwoty kilkudziesięciu, a czasem nawet kilkuset tysięcy złotych, o tyle w ramach przyznanego limitu na karcie kredytowej możemy liczyć na maksymalny limit kredytowy w wysokości 6000 zł.

Czy warto korzystać z karty kredytowej z limitem dla zadłużonych?

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które często korzystają z pożyczek na niewielkie kwoty, ponieważ pozwala uniknąć ciągłego przechodzenia procesu kredytowego od nowa. Wniosek o kartę kredytową składamy raz, a z przyznanego nam limitu kredytowego będziemy mogli korzystać wielokrotnie, w zależności od naszych potrzeb.

Minusem karty kredytowej z limitem kredytowym jest jednak jej… niewysoki limit kredytowy. Oferty z naszego rankingu oscylują w granicach kilku tysięcy złotych, a na przykład pożyczki bez zdolności kredytowej dostępne są na dużo wyższe kwoty, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Tak, posiadacze kart kredytowych potwierdzają, że istnieje wiele takich kart. Posiadanie zadłużenia nie jest przeszkodą przy uzyskaniu produktów pozabankowych. Zarówno karta kredytowa, jak i inna pożyczka pozabankowa, mogą być dostępne dla zadłużonych.

Jeżeli jednak mamy duże problemy w spłacie zobowiązania i potrzebujemy pilnie dodatkowej gotówki, możemy także rozważyć kredyt oddłużeniowy lub konsolidację chwilówek, pozwalające błyskawicznie wyjść z długów.

Jeżeli chodzi o to, jak działa karta kredytowa bankowa i pozabankowa, to trzeba przyznać, że nie ma tutaj żadnych różnic. Obiema kartami zapłacimy, obiema wykonamy przelew i obiema wypłacimy pieniądze z bankomatu. Różnica tkwi głównie w warunkach przyznawania limitu.

W firmach pożyczkowych przyznanie limitu jest proste w uzyskaniu, ale jednocześnie limit kredytowy dostępny jest z reguły na dość niską kwotę. W bankach przeprowadzane jest gruntowne badanie zdolności kredytowej, ale za to maksymalny limit jest z reguły wyższy niż w firmach pożyczkowych.

Karty kredytowe uzyskuje się praktycznie w taki sam sposób, jak pożyczki pozabankowe. Rozpoczynamy zawsze od złożenia wniosku online – wniosek wypełniamy naszymi danymi osobowymi i kontaktowymi. Następnie podajemy numer naszego konta bankowego oraz dowodu osobistego. Dzięki temu będzie mogła być zweryfikowana nasza tożsamość. Ostatnim krokiem jest oczekiwanie na decyzję pożyczkową – jeżeli będzie pozytywna, karta kredytowa od razu zostanie nam przyznana.

Osoby niezadłużone przede wszystkim mają szansę na uzyskanie takiej karty, podobnie jak nawet kredytu gotówkowego. Karta kredytowa z limitem w pierwszej kolejności wydawana jest osobom o wysokiej zdolności kredytowej, więc niezadłużeni mają jeszcze większą szansę uzyskania takiej karty niż zadłużeni.

Karta kredytowa służy głównie do płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, ale także do wypłat z bankomatu. Jeżeli chcemy płacić kartą kredytową, musimy posiadać jej wersję plastikową albo dodać wersję wirtualną karty do urządzenia mającego opcję płatności, np.: zegarka lub telefonu. Niekiedy możliwe są także przelewy z kart kredytowych, traktowane wtedy jako transakcje bezgotówkowe.

Podsumowanie

 1. Najważniejsza korzyść wynikająca z posiadania karty kredytowej wynika z faktu, iż potrzebną gotówkę mamy zawsze pod ręką, bez każdorazowego wnioskowania o nią.
 2. Limit kredytowy w kartach kredytowych jest odnawialny i odnawia się co miesiąc.
 3. Dodatkowe finansowanie w postaci karty kredytowej dostępne jest także dla osób zadłużonych, widniejących w bazach dłużników.
 4. Karta kredytowa to albo tradycyjna karta plastikowa, albo tylko karta wirtualna, która w praktyce spełnia te same funkcje. Przy zamówieniu wirtualnej karty często można zaoszczędzić na samym koszcie jej wydania, ponieważ plastikowa wersja jest zwykle dodatkowo płatna.
 5. Z pozabankowej karty kredytowej może korzystać każda pełnoletnia osoba. W przypadku karty kredytowej w Axi Card minimalny wiek to 21 lat.
 6. Otrzymanie karty kredytowej z limitem jest bardzo proste i składa się z zaledwie kilku kroków.
 7. Spłata karty kredytowej następuje cyklicznie, w trybie opisanym szczegółowo w umowie.
 8. Aby otrzymać pozabankową kartę kredytową, wystarczy kliknąć “złóż wniosek” przy wybranej ofercie z naszego rankingu.
author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt podatkowy – na czym polega?

Kredy podatkowy jest dużym ułatwieniem, dzięki któremu możemy odroczyć płatność zaliczek na podatek dochodowy. Może z niego skorzystać ściśle określona grupa osób, która prowadzi swoją działalność gospodarczą. Na czym polega kredyt podatkowy? Sprawdźmy kto może skorzystać z takiego rozwiązania, a także jakie są warunki otrzymania kredytu podatkowego.

author
Julia Wierciło
10 maja 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Promocja: „Voucher do Biedronki z kartą Citi Simplicity” w Citi Handlowym

W Citibanku trwa kolejna edycja promocji, w której w zamian za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplicity i spełnienie bardzo prostych warunków, Klienci mogą zgarnąć voucher do Biedronki o wartości 300 złotych. Promocja trwa do 14 stycznia 2022 roku. Sprawdź warunki.

author
Patryk Byczek
12 września 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Pekao w Rawie Mazowieckiej

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jedna z placówek banku mieści się w Rawie Mazowieckiej – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę oddziału.

author
Patryk Byczek
27 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Nowe godziny pracy placówek Credit Agricole

Credit Agricole poinformował w komunikacie prasowym, że wychodząc na przeciw potrzebom swoich Klientów zdecydował się na wydłużenie godzin otwarcia placówek bankowych. Od dzisiaj, to jest 11 września 2020 roku, w wybrany dzień tygodnia placówki czynne są nawet do godziny 18:00.

author
Patryk Byczek
11 września 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Premie pracownicze w Biedronce

Pracownicy sieci sklepów Biedronka mogą liczyć na wyjątkowe nagrody roczne. Specjalne premie pieniężne mają wynosić nawet 2 tysiące zł brutto. Aby je otrzymać, trzeba jednak spełniać kilka warunków. 

author
Halszka Gronek
28 kwietnia 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Komu Polacy przekazują 1% podatku

W ubiegłym roku prawie połowa z nas skorzystała z możliwości przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Dzięki badaniom Stowarzyszenia Klon/Jawor wiemy, kto i dlaczego dzieli się z fundacjami i stowarzyszeniami. 

author
Aneta Jankowska
07 kwietnia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Porównaj