Lider polskiej bankowości PKO BP zmienia preferencje wprowadzonej w zeszłym roku karty wielowalutowej. W komunikacie prasowym instytucja potwierdziła, że w roku bieżącym karta wielowalutowa będzie dostępna dla wszystkich dorosłych Klientów banku, którzy posiadają konto osobiste. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 30.03.2018
Udostępnij:

Wprowadzona na początku trzeciego kwartału zeszłego roku karta wielowalutowa pozwalała kontom Platinum II oraz Autum na dołączenie rachunków w frankach szwajcarskich, funtach brytyjskich, dolarach amerykańskich, czy euro. W nadchodzących zmianach mają dojść także rachunki w koronach szwedzkich, duńskich i norweskich.

Karty wielowalutowe zyskują w ostatnim czasie coraz większą popularność. W niedalekiej przeszłości narzędzie to do swojej oferty wprowadził Citi Handlowy, Euro Bank, ING Bank Polski oraz Pekao SA, a kolejne również mają to przedsięwzięcie w planach. Zabieg ten ma zatrzymać w bankach Klientów, którzy uciekają się do rozwiązań firm niebankowych, które pozwalają na dokonywanie tanich transakcji zagranicznych. 

PKO BP
 

PKO BP jest liderem polskiego sektora bankowego. W zeszłym roku instytucja odnotowała 820 000 000 złotych skonsolidowanego zysku netto. Wartość banku na GPW w Warszawie, na której akcje intytucji notowane są od listopada 2004 roku, pod koniec 2017 roku wynosiła nieco ponad 55 000 000 000 złotych
 

Instytucja dba i rozwija również swoją technologię mobilną. W roku ubiegłym z aplikacji IKO aktywnie korzystało ponad 2 600 000 użytkowników, natomiast od początku istnienia programu na smartfony wykonaniu przy jej użyciu ponad 68 000 000 różnego rodzaju transakcji.


 

Komentarze