Klienci Poczty Polskiej wspierają płatności BLIK

Klienci Poczty Polskiej wspierają płatności BLIK

author
Patryk Byczek
30 marca 2021

Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym, że Klienci instytucji coraz częściej stawiają na płatności BLIKiem. Tylko w styczniu 2021 roku dokonano o 114% transakcji BLIKiem więcej niż w analogicznym okresie w roku poprzednim. Natomiast w lutym bieżącego roku Poczta Polska zauważyła o 12% więcej transakcji niż w styczniu tego roku. Sprawdzamy szczegóły.

Instytucja podała, że w całym 2020 roku dokonano 120% więcej płatności BLIK niż w roku 2019.

Płatności w Poczcie Polskiej

Klienci Poczty Polskiej w ubiegłym roku dokonali prawie 25 000 000 transakcji bezgotówkowych. W przypadku płatności BLIKiem instytucja odnotowała największy wzrost, względem roku ubiegłego. Mowa o 120% transakcji BLIKiem więcej, aniżeli w roku 2019. W pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku trend ten utrzymał tendencję wzrostową, ponieważ liczba transakcji wzrosła o 114% względem stycznia 2020 roku. Natomiast wynik dotyczący płatności BLIK z lutego 2021 roku był o 12% wyższy niż w styczniu tego samego roku.

Poczta Polska na każdym kroku zachęca do korzystania z możliwości płatności bezgotówkowych, ponieważ zwiększają one bezpieczeństwo zarówno Klientów, jak i pracowników w trakcie pandemii. Od samego początku walki z COVID-19 instytucja stosuje dodatkowe środki ochronne ograniczające ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Poczta Polska promuje nowoczesne i bezpieczne sposoby płatności w placówkach pocztowych i u kurierów. Nasi klienci coraz częściej korzystają z form bezgotówkowych, opłacając w ten sposób usługi pocztowe, finansowe i ubezpieczeniowe, ale przede wszystkim dokonane na pocztach zakupy.

mówił cytowany w komunikacie Krzysztof Falkowski, wiceprezes Poczty Polskiej.

Poczta Polska wspiera transakcje bezgotówkowe

Każda placówka Poczty Polskiej jest wyposażona w terminal płatniczy, dzięki czemu Klienci za usługi oferowane przez Pocztę mogą płacić bezgotówkowo. Dodatkowo instytucja ma w swojej ofercie rozwiązania, które ułatwiają realizacje transakcji. Mowa między innymi o:

– cash-back – usługę bankową, która umożliwia wypłatę gotówki,
– kodach Paysafecard – sprzedaż tzw. kodów elektronicznych,
– płatnościach w walucie karty – DCC (Dynamic Currency Conversion),
– wypłatach gotówki z bankowej karty płatniczej za pomocą terminala płatniczego POS.

Kody Paysafecard są unikatowymi kombinacjami znaków elektronicznych, które Klienci otrzymują w formie wydruku terminalu POS. Pozwalają one na dokonywanie płatności w Internecie. Za pozostałe usługi Poczta Polska nie pobiera jakichkolwiek opłat. Wszystkie rozwiązania skierowane są do posiadaczy kart płatniczych VISA i MasterCard. Rozwiązania są dostępne w sieci placówek pocztowych, z wyłączeniem agencji pocztowych.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/655341/poczta-polska-platnosci-blikiem-utrzymaly-w-lutym-br-wysoka-dynamike-wzrostu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pekao poszukuje projektów fintech
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
17 sierpnia 2021

Pekao poszukuje projektów fintech

PKO BP zarobił w IV kwartale ponad miliard złotych
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 marca 2019

PKO BP zarobił w IV kwartale ponad miliard złotych

Alior Bank w Zgorzelcu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
08 lipca 2019

Alior Bank w Zgorzelcu

Ile kosztuje wiza do Chin?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
21 maja 2019

Ile kosztuje wiza do Chin?

Lendo – nowa platforma pożyczkowa
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
28 listopada 2018

Lendo – nowa platforma pożyczkowa

Porównaj