Klienci Poczty Polskiej wspierają płatności BLIK
Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym, że Klienci instytucji coraz częściej stawiają na płatności BLIKiem. Tylko w styczniu 2021 roku dokonano o 114% transakcji BLIKiem więcej niż w analogicznym okresie w roku poprzednim. Natomiast w lutym bieżącego roku Poczta Polska zauważyła o 12% więcej transakcji niż w styczniu tego roku. Sprawdzamy szczegóły.
Instytucja podała, że w całym 2020 roku dokonano 120% więcej płatności BLIK niż w roku 2019.
Płatności w Poczcie Polskiej
Klienci Poczty Polskiej w ubiegłym roku dokonali prawie 25 000 000 transakcji bezgotówkowych. W przypadku płatności BLIKiem instytucja odnotowała największy wzrost, względem roku ubiegłego. Mowa o 120% transakcji BLIKiem więcej, aniżeli w roku 2019. W pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku trend ten utrzymał tendencję wzrostową, ponieważ liczba transakcji wzrosła o 114% względem stycznia 2020 roku. Natomiast wynik dotyczący płatności BLIK z lutego 2021 roku był o 12% wyższy niż w styczniu tego samego roku.
Poczta Polska na każdym kroku zachęca do korzystania z możliwości płatności bezgotówkowych, ponieważ zwiększają one bezpieczeństwo zarówno Klientów, jak i pracowników w trakcie pandemii. Od samego początku walki z COVID-19 instytucja stosuje dodatkowe środki ochronne ograniczające ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Poczta Polska promuje nowoczesne i bezpieczne sposoby płatności w placówkach pocztowych i u kurierów. Nasi klienci coraz częściej korzystają z form bezgotówkowych, opłacając w ten sposób usługi pocztowe, finansowe i ubezpieczeniowe, ale przede wszystkim dokonane na pocztach zakupy.
– mówił cytowany w komunikacie Krzysztof Falkowski, wiceprezes Poczty Polskiej.
Potrzebujesz gotówki? Sprawdź:
Pożyczki na czek GIRO – nawet do 25 000 zł
Poczta Polska wspiera transakcje bezgotówkowe
Każda placówka Poczty Polskiej jest wyposażona w terminal płatniczy, dzięki czemu Klienci za usługi oferowane przez Pocztę mogą płacić bezgotówkowo. Dodatkowo instytucja ma w swojej ofercie rozwiązania, które ułatwiają realizacje transakcji. Mowa między innymi o:
– cash-back – usługę bankową, która umożliwia wypłatę gotówki,
– kodach Paysafecard – sprzedaż tzw. kodów elektronicznych,
– płatnościach w walucie karty – DCC (Dynamic Currency Conversion),
– wypłatach gotówki z bankowej karty płatniczej za pomocą terminala płatniczego POS.
Kody Paysafecard są unikatowymi kombinacjami znaków elektronicznych, które Klienci otrzymują w formie wydruku terminalu POS. Pozwalają one na dokonywanie płatności w Internecie. Za pozostałe usługi Poczta Polska nie pobiera jakichkolwiek opłat. Wszystkie rozwiązania skierowane są do posiadaczy kart płatniczych VISA i MasterCard. Rozwiązania są dostępne w sieci placówek pocztowych, z wyłączeniem agencji pocztowych.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Bank Pocztowy
Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:
– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.
Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.
źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/655341/poczta-polska-platnosci-blikiem-utrzymaly-w-lutym-br-wysoka-dynamike-wzrostu
Dodaj komentarz