Chcesz sprawdzić, o której godzinie spodziewać się pieniędzy na rachunku w Banku Pocztowym? A może chcesz wiedzieć, w jakich porach przelewy z tego banku są wysyłane? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Banku Pocztowym.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 08.01.2019
Udostępnij:

Sesja przychodząca to czas, w którym przelew wpływa na rachunek w Banku Pocztowym.

Sesja wychodząca to czas, w którym przelew jest wysyłany z rachunku w Banku Pocztowym.

BANK POCZTOWY SESJE PRZELEWÓW

Bank Pocztowy – sesje przelewów przychodzących

Pieniądze trafią na konto w Banku Pocztowym po godzinie:

11:00

15:00

17:30

Bank Pocztowy – sesje przelewów wychodzących

Pieniądze zostaną wysłane z konta w Banku Pocztowym o godzinie:

9:00

13:00

15:00

Prezentowane dane dotyczą Klientów detalicznych. 

Przelewy Bank Pocztowy – pytania

1) Kiedy otrzymam przelew na konto w Banku Pocztowym?

Pieniądze są księgowane trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 11:00

II sesja Elixir: 15:00

III sesja Elixir: 17:30 (ostatnia sesja)

Jeżeli czekamy na przelew, to warto sprawdzać rachunek bankowy właśnie w tych godzinach.


2) W jakich godzinach wychodzą przelewy z Banku Pocztowego?

Przelewy wychodzą trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 9:00

II sesja Elixir: 13:00

III sesja Elixir: 15:00


3) W jakich dniach realizowane są przelewy Elixir w Banku Pocztowym?

Przelewy Elixir realizuje się tylko w dni robocze – od poniedziałku do piątku.


4) Czy przelewy docierają w weekendy?

Przelewy Elixir nie są realizowane w soboty i niedziele. W weekendy docierają wyłącznie przelewy wysłane między rachunkami w tym samym banku oraz przelewy natychmiastowe.


5) Czy Bank Pocztowy obsługuje przelewy natychmiastowe?

Tak. Bank Pocztowy pozwala swoim Klientom na korzystanie z przelewów Express Elixir. Rozwiązanie to jest korzystne w przypadkach, kiedy Klient musi w trybie pilnym przelać pieniądze do innego banku. Przelewy natychmiastowe docierają do odbiorcy w ciągu kilku sekund (również w weekendy i święta) pod warunkiem, że oba banki przynależą do systemu Express Elixir. Listę wszystkich banków znajdziesz w tym miejscu.


6) W jakiej kwocie realizowane są przelewy Elixir w Banku Pocztowym?

Przelewy w systemie Elixir są realizowane w kwocie do 1 miliona złotych. Przelew powyżej tej kwoty musi zostać wykonany za pomocą systemu SORBNET.


7) Sesje SORBNET w Banku Pocztowym – przychodzące

Przelewy SORBNET są księgowane tylko w dni robocze. Jeżeli przelew został zlecony do godziny 15:00 – otrzymamy go w ciągu kilku minut.


8) Sesje SORBNET w Banku Pocztowym – wychodzące

Zlecenia przelewów wychodzących systemu SORBNET są przyjmowane w dni robocze, w godzinach od 8:00 do 15:00. Dyspozycja złożona w tych godzinach wyjdzie z banku tego samego dnia – po upływie tych godzin dopiero dnia następnego.


Sesje Elixir to system rozliczeń międzybankowych obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. System odpowiada za realizowanie przelewów bankowych w Polsce. Większość instytucji bankowych w naszym kraju dysponuje trzema sesjami wychodzącymi i przychodzącymi. W dni robocze gotówka przelana do innego banku powinna zostać dostarczona tego samego dnia. Inaczej sprawa wygląda w weekendy i święta. Przekazy pieniężne wykonane w te dni internetowo zostaną zaksięgowane dopiero w najbliższym dniu roboczym.

Bank Pocztowy to detaliczny polski bank, którego strategicznym partnerem jest Poczta Polska. Misją banku jest zapewnienie Klientom prostych, a zarazem bezpiecznych usług finansowych w jak najlepszej cenie. Bank Pocztowy może pochwalić się dużą liczbą placówek stacjonarnych – ma ich w Polsce ponad 4,5 tysiąca. Grupą docelową oferowanych przez bank produktów finansowych są Klienci detaliczni (również te osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą) oraz instytucjonalni.

Źródło – strona Banku Pocztowego:

https://www.pocztowy.pl/pdf/konta/komunikat-elixir.pdf

http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 3 / 5, łącznie 11 ocen
Komentarze (19)

Bardzo zacofany bank, rzadko gdzie można korzystać z przelewów błyskawicznych pieniądze idą długi czas przewalutowanie z euro to lichwa polecił bym mniej wymagającym osobą na przykład babci.

Przemysław Pasieko, 2 maja 2019 o 09:36

Wpłata w okienku banku na konto banku pocztowego, teoretycznie powinno być natychmiast na koncie, w rzeczywistości jak rozmawiałem z firmą na której rachunek środki są wpłacane – zawsze przelewy przychodzą trzecią (3) sesją elixir na konto banku pocztowego. Odradzam ten szajs!

Drzwi na poczcie nie zamykają się, poza tym gitara.

Ja jestem zadowolona. Polecilam ten bank kilku os i oni też są zadowoleni. Przelewy bez prowizji. Czytelna str internetowa. I jak to poczta dostępna na każdym kroku. Wpłaty, wypłaty bez prowizji. Można komuś wpłacić gotówkę bez prowizji, a nie jak w innych bankach kwoty za wpłatę nawet 20zl.

Bank ma jedną zasadniczą wadę – aplikacja mobilna, a właściwie jej brak…

Szkoda, ze nie ma Blika.

Ja nie wiem za co chwalic ta poczte ja juz czekam 13 dni na przelew za paczke pobraniowa Jakis czas temu jak moja partnerka miala konto w pocztowym to nie mogla przez tydzien wyplacic kasy bo niby jakas awarja systemu

Andrzej Paszkiewicz z Pieszyc, 4 stycznia 2019 o 11:33

Założyłem w pocztowym konto zawsze darmowe i jestem ZADOWOLONY.Ja nie płacę za nic bank nie płaci mi oprocentowania bo go niema.Jedyna opłata jest za abonament bankomatowy 5 złotych miesięcznie ale mogę pobrać pieniążki z każdego bankomatu na całym świecie 😙chyba😚 próbowałem w Niemczech,Francji,Czechach bez problemu i prowizji.Bankowość elektroniczna przelewy bez problemu.Więc naprawdę polecam😁😎

fajne jest to ze ide na poczte w moim miescie i mam ten bank, chwilke od domu
wszystko sie zgadza takich informacji szukalem
pozdrawiam, Piotrek

Nie rozumiem prawie wszystkich komentarzy,m które tutaj są (mam na myśli te bardziej negatywne) – nigdy, ale to nigdy nie miałem żadnych problemów z tym kontem. Wszystko odbywa się prawidłowo. Dla porównania miałem wcześniej Tmobile bankowe – interfejs został zmieniony na mało intuicyjny i ogólnie obsługa w tym banku mnie zniechęciła. Podobnie mam z mBankiem – po zmianie interfejsu zrobiło się kiepsko – do samego działania banku nie mam zastrzeżeń.
Bank Pocztowy to zawsze także polski bank, a nie obcy.

Nie wiem od czego to zależy.Koleżanka wysłała mi pieniądze o 10 i miałam je już o 15.Kolejnym razem przelew był wysłany o 12 i miałam dopiero dnia następnego.

by mogli szybciej przelewy realizowac to by sie przydało

Ja czekam od wczoraj od 10 i do tej pory nie mam

  jest ok ale za duzo za konto pobierajom wychodzi 10-18zł na miesiąc

   wychodzi 10-18zł JAK TYLE WYCHODZI, COŚ NIE TAK 🙁 ?

    To zależy jakie kto ma wymagania. Ja mam tylko konto bez żadnych dodatkowych usług, typu karty płatnicze, kredytowe. Wszystkie przelewy są darmowe. Wpłaty i wypłaty robię na poczcie a przelewy przez internet. Od roku nie zapłaciłem ani złotówki. Jak dla mnie to bardzo dobry bank a co najważniejsze POLSKI!!!

Fajny bank

  No nie wiem ja czekam na przelew zrobiony po 14 i do tej pory nie ma go na koncie.

zgadza się, potwierdzam.