Kolejny sukces Fundacji Banku Millennium

Kolejny sukces Fundacji Banku Millennium

author
Aleksandra Gościnna
02 kwietnia 2021

W informacji prasowej banku czytamy, że po raz kolejny Fundacja Banku Millennium może pochwalić się nagrodą za działania edukacyjne. Wyróżnienie przyznane zostało w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

Fundacja Banku Millennium za misję stawia sobie pomnażanie kapitału społecznego. Oznacza to, że chętnie spierają działania, które prowadzą do poprawy rzeczy społeczności lokalnych. Obszary działań Fundacji skupiają się na trzech obszarach: edukacji kulturalnej, finansowej, a także na promocji wolontariatu.

Poczynania Fundacji Banku Millennium po raz kolejny zostały nagrodzone. Jak możemy wyczytać z informacji prasowej na stronie banku, Fundacja uzyskała wyróżnienie w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w tegorocznej edycji rankingu Instytucja Roku, który organizowany jest przez firmę Moje Bankowanie.

Sukces „Finansowego Elementarza”

Na sukces Fundacji Banku Millennium w tegorocznej edycji rankingu Instytucja Roku miał bez wątpienia wpływ program „Finansowy Elementarz”. Organizatorzy rankingu wyróżnili wsparcie domowej edukacji finansowej dzieci prowadzonej przez fundację w ramach wspomnianego programu.

Dla Fundacji Banku Millenium jest to flagowy projekt, który trwa już od 2016 roku. Działań programu całe szczęście nie przerwała nawet panująca pandemia. Co prawda zmienił się przez nią format programu, gdyż przez zagrożenie epidemiczne prowadzone do tamtej pory zajęcia musiały zostać zawieszone. Jednak i to nie pokrzyżowało planów w pełni. Fundacja zadbała bowiem o to, aby nowoczesne materiały edukacyjne były łatwo dostępne w Internecie.

O programie

Autorski program „Finansowy Elementarz” ma za zadanie edukowanie przedszkolaków w dziedzinie finansów. Fundacja w ramach projektu przygotowała cykl animowanych filmów prezentujących filmy o przygodach Pana Sebastiana. Cykl ten ma być pomocą dla rodziców w domowej edukacji dzieci w wieku przedszkolnym w czasie panującej pandemii.

W ramach programu powstał także e-poradnik „Jak uczyć dzieci finansów”, a także seria wywiadów video z psychologiem, które poruszają kwestie dotyczące specyfiki edukacji filmowej dzieci w wieku przedszkolnym. Materiały skierowane są dla rodziców najmłodszych. Dostępność dodatkowych pomocy w takiej formie są specjalną propozycją Fundacji Banku Millennium, która ma pomóc rodzicom w trudnej sytuacji związanej z pandemią.

Jeszcze przed pandemią z „Finansowego Elementarza” można było skorzystać w placówkach Banku Millennium oraz na warsztatach w przedszkolach. Aktualnie materiały dostępne są bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki temu przygody Pana Sebastiana dostępne są dla szerszego grona odbiorców. Co ciekawe, tegoroczna nagroda nie jest pierwszym sukcesem programu. W 2019 roku „Finansowy Elementarz” również doczekał się nagrody Złotego Bankiera w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”.


Źródło:

https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe?p_p_id=newsportlet_WAR_newsportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&_newsportlet_WAR_newsportlet_articleName=dzia%25C5%2582ania-edukacyjne-fundacji-banku-millennium-po-raz-kolejny-nagrodzone-30.032021&news_articleId=29686077

https://www.bankmillennium.pl/o-banku/fundacja/o-fundacji?mv=1mv

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Ile kosztuje laminowanie włosów?
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
09 lipca 2019

Ile kosztuje laminowanie włosów?

ING Bank Śląski infolinia
Wpisy Inne
author
Aleksandra Gościnna
29 września 2017

ING Bank Śląski infolinia

Santander Consumer Bank Przasnysz
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
12 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Przasnysz

Gdzie trzymamy oszczędności ? Raport Deutsche Banku
Wpisy
author
Aleksandra Gościnna
05 czerwca 2018

Gdzie trzymamy oszczędności ? Raport Deutsche Banku

Biuro paszportowe w Limanowej
Biura paszportowe
author
Aleksandra Gościnna
09 listopada 2021

Biuro paszportowe w Limanowej

Alior Bank w Namysłowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
12 lipca 2019

Alior Bank w Namysłowie