Od poniedziałku 15 kwietnia 2019 roku z rynku finansowego zniknęła marka Orange Finanse. W jej miejsce powołano Kompakt Finanse, któremu w dalszym ciągu produkty bankowe dostarcza mBank.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 15.04.2019
Udostępnij:

Należy zaznaczyć, że zmienił się również internetowy adres strony, natomiast loginy i hasła Klientów zostały niezmienione.

Klienci Orange Finanse

Klientów Orange Finanse można podzielić na dwie grupy:

posiadających dodatkowo produkty lub usługi w mBanku,
nieposiadających produktów i usług w mBanku.

Jeżeli Klienci z pierwszej grupy posiadali konto osobiste lub firmowe z na przykład kartą kredytową, kredytem odnawialnym, czy kredytem w koncie dla firm i:

decydują się przenieść konto do mBanku – wszelkie produkty, usługi i limity pozostają niezmienione,
decydują się rozwiązać umowę o konto – wszelkie zadłużenia muszą zostać spłacone natychmiast.

Osoby, które posiadały wyłącznie konto i kredyt w Orange Finanse i nie chcą przenosić konta do mBanku, staną się automatycznie Klientami Kompakt Finanse.

Wyłączone serwisy

Od 15 kwietnia 2019 roku dotychczasowi Klienci Orange Finanse nie mogą zalogować się do aplikacji mobilnej instytucji. Taka sama sytuacja spotka Klientów internetowych oraz Użytkowników strony internetowej. Sytuacja może odbić się na Klientach, którzy posiadali rachunki założone w Orange Finanse, ponieważ nie będą mogli wykonywać przelewów typu pay by link oraz skorzystać z płatności mobilnych BLIK.

Orange Finanse

Kiery firmy mBank i Orange podejmowały współpracę plany były bardzo ambitne. Twórcy pomysłu liczyli, że w ciągu dwóch/trzech lat do Orange Finanse przystąpi przynajmniej milion Klientów. Rzeczywistość okazała się być inna i pod koniec ubiegłego roku Orange Finanse posiadało jedynie około 412 000 Klientów. Warto wiedzieć, że blisko 80 000 spośród wszystkich Klientów instytucji posiadało jednocześnie produkty lub usługi w mBanku. Z danych zebranych w ubiegłym roku wynika, że w czwartym kwartale 2018 roku jedynie 10% wszystkich Klientów przynajmniej raz w miesiącu logowało się do swoich kont w bankowości elektronicznej.

mBank

mBank jest bankiem uniwersalnym założonym w 1986 roku. Swoją ofertę kieruje do Klientów detalicznych, inwestycyjnych, MŚP, korporacji oraz bankowości indywidualnej. Akcje banku widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku. mBank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja wypracowała w trzecim kwartale bieżącego roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 285 300 000 złotych. Od 2007 roku działa na polskim, czeskim i słowackim rynku. Prezesem zarządu mBanku jest aktualnie Cezary Stypułkowski.

Komentarze