Nadchodzą zmiany w polskich finansach. 31 grudnia bieżącego roku, współpraca między mBankiem a Orange Finansami dobiegnie końca. Instytucje wspólnie podjęły decyzję o rozdzieleniu swoich dróg biznesowych. Z usług wspólnego projektu Klienci mogli korzystać od 2014 roku.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 19.06.2018
Udostępnij:

Współpracy obu spółek zaufało ponad 430 000 osób, którzy w obecnej sytuacji nie mają powodów do jakichkolwiek zmartwień. Orange Polska postanowiło rozwijać bankowość mobilną we własnym zakresie.


źródło grafiki: mBank

Sytuacja Klientów

Firmy w oficjalnych komunikatach prasowych poinformowały, że Klienci w żaden sposób nie odczują zmian, które zajdą pod koniec roku bieżącego. Użytkownicy rachunków w Orange Finanse, używający serwisu internetowego i aplikacji mobilnej, w dalszym ciągu będą mieli dostęp do tychże narzędzi. Finalnie wszelkie konta, kredyty, czy depozyty zostaną przeniesione do systemu mBanku.

O wszelkich ewentualnych zmianach Klienci zostaną poinformowani odpowiednio wcześniej.


 

Historia współpracy

Po raz pierwszy z usług Orange Finanse Klienci mogli skorzystać 19 marca 2014 roku. Od tego momentu wszelkie usługi bankowe Orange były obsługiwane przez mBank. Orange podkreśla, że blisko czteroletnia współpraca przyniosła bogate efekty. Kooperacja pozwoliła na zdobycie doświadczenia  i rozwój na płaszczyźnie finansów i usług płatniczych. Dzięki temu, firma Orange stworzyła i wdrożyła innowacyjną bankowość mobilną.

Firmy rozejdą się w zgodzie 31 grudnia 2018 roku.

Orange na swoim

Orange Polska nie ma zamiaru zniknąć z rynku finansowego. Instytucja podkreśla, że zamierza udoskonalić i nadal rozwijać swoje usługi, opierając się przy tym na indywidualnie wypracowanych aktywach.
 

Komentarze