Kredyt krótkoterminowy

Kredyt krótkoterminowy

author
Dominika Byczek
06 listopada 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Kredyt krótkoterminowy to produkt finansowy, które bardzo często wybierają osoby nielubiące wiązać się z jakąś firmą na lata. Szybką pożyczkę spłacamy szybko i najczęściej nie ponosimy z tego tytułu dużych dodatkowych kosztów. Sprawdzamy, gdzie znajdziemy najlepsze oferty – także bez zaświadczeń i przez Internet.

Kredyt krótkoterminowy

Pojęcie kredytu z założenia odnosi się do produktów bankowych. Firmy pożyczkowe, jak sama nazwa wskazuje, udzielają jedynie pożyczek. W praktyce jednak pojęcia te zlewają się ze sobą i często są używane wymiennie, dlatego mianem kredytu krótkoterminowego określa się wszystkie kredyty i pożyczki udzielane na krótki czas.

Kredyty krótkoterminowe charakteryzują się stosunkowo krótkim terminem spłaty. W odniesieniu do produktów bankowych, czyli typowych kredytów, “krótko” oznacza okres kilku miesięcy do roku. W odniesieniu do firm pożyczkowych natomiast “krótko” może oznaczać nawet okres 30 dni.

Przeciwieństwem kredytu krótkoterminowego jest kredyt długoterminowy, czyli taki który spłaca się latami. Ma on wiele zalet, z których główną jest to, że oprocentowanie takiego kredytu często jest niskie, ale wiele osób nie lubi na długie lata związywać się finansowo z jednym bankiem lub firmą pożyczkową.

Pożyczki krótkoterminowe charakteryzują się dużo większą elastycznością. Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z obsługi kredytowej w jednej firmie lub banku, bardzo szybko możemy spłacić dane zobowiązanie i wziąć kolejną pożyczkę już w innej firmie. Przy kredytach krótkoterminowych nie musimy trzymać się jednego kredytodawcy.

Musimy jednak liczyć się z tym, że kredyt krótkoterminowy to jednocześnie kredyt na stosunkowo niską kwotę. Z tego typu pożyczek korzystamy zatem najczęściej w celu konkretnego zakupu, np.:

 1. wycieczki wakacyjnej,
 2. prezentów świątecznych,
 3. sprzętu sportowego,
 4. prezentu na Komunię Świętą.

Kredyty krótkoterminowe mają jednak formę gotówkową, więc tak naprawdę możemy je przeznaczyć na to, co chcemy. Żaden kredytodawca nie będzie nas pytał, na co chcemy przeznaczyć pieniądze z kredytu. Tak naprawdę jest to zatem odpowiedni typ kredytu dla wszystkich osób, które chcą szybko uzyskać finansowanie i równie szybko chcą je spłacić.

Kredyt krótkoterminowy – ranking

T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe

Kwota kredytu: do 200 000 zł

Okres spłaty: do 10 lat

Bez zabezpieczeń

Brak wpisu do dowodu rejestracyjnego

W całości przez Internet

RRSO 16,52%

Kredyt gotówkowy udzielany przez T-Mobile Usługi Bankowe charakteryzuje się bardzo wysoką kwotą pożyczki. Jest to aktualnie najpopularniejszy kredyt online spośród wszystkich ofert dostępnych na rynku. Wszystkie formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Pieniądze przeznaczyć możemy na dowolny cel.

Alior Bank

Alior Bank

Kwota kredytu: do 200 000 zł

Okres spłaty kredytu: do 5 lat

Na dowolny cel

Minimum formalności

W całości online

RRSO 13,70%

Oferta Alior Banku jest kolejną bankową propozycją w naszym zestawieniu. Jest to doskonała oferta dla osób, które chcą wziąć kredyt w bardzo szybkim tempie bez wychodzenia z domu. Pieniądze uzyskane w ramach kredytu w Alior Banku możemy przeznaczyć na dowolny cel.

BNP Paribas

BNP Paribas

Kwota kredytu: do 200 000 zł

Okres spłaty: do 10 lat

Kredyt na dowolny cel

Bez zabezpieczeń na domu i pojeździe

Promocja: 2 lata bez odsetek

RRSO 9,99%

Oferta banku BNP Paribas również jest propozycją typowo kredytową. W dodatku bank ten oferuje naprawdę konkurencyjny kredyt, w którym RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi jedynie 9,99%. Jest to zatem jedna z najtańszych ofert w naszym rankingu. Przekłada się to na stosunkowo niską miesięczną ratę kredytu. Pieniądze z kredytu możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Smartney

Smartney

Kwota kredytu: od 1000 do 60 000 zł

Spłata: od 12 do 60 miesięcy

W całości online

Bez zaświadczenia o zarobkach

Na dowolny cel

RRSO 23,88%

Oferta Smartney t0 nowość w naszym zestawieniu. Jest to znakomita propozycja dla osób, które potrzebują niższej kwoty finansowania (maksymalnie 60 000 zł) i są zainteresowane minimum rocznym okresem spłaty. Autem kredytu w Smartney jest fakt, że do jego wzięcia wystarczy nam zaledwie dowód osobisty. Przy tym kredycie nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach od pracodawcy.

Santander Bank Polska

Santander Bank Polska

Kwota kredytu: do 300 000 zł

Spłata: do 10 lat

Pieniądze na dowolny cel

W całości online

Możliwość skorzystania z wakacji kredytowych

RRSO 10,11%

Oferta kredytowa Santander Banku Polska to kolejna pozycja kredytowa w naszym zestawieniu. Jest to jedna z najtańszych propozycji z tym rankingu. Dużym atutem kredytu w Santanderze jest to, że możemy skorzystać z wakacji kredytowych w dowolnym momencie trwania kredytu. Maksymalna kwota kredytu w Santanderze to 300 000 zł.

Pożyczka gotówkowa PKO BP

Pożyczka gotówkowa PKO BP

Kwota pożyczki: od 1000 do 200 000 zł

Spłata: od 2 do 12 miesięcy

0% prowizji za udzielenie

Wypłata nawet w ciągu 1 dnia

Możliwość wakacji kredytowych

RRSO 7,22%

Kredyt krótkoterminowy w PKO BP jest naprawdę krótkoterminowy – minimalny okres spłaty wynosi zaledwie 2 miesiące. W dodatku bank może pochwalić się zeroprocentową prowizją za udzielenie kredytu. Pożyczka gotówkowa z RRSO 7,22% jest nowością w ofercie PKO Banku Polskiego. Osoby, które posiadają konto w tym banku, mogą skorzystać z oferty pożyczkowej w 100% online. W ramach kredytu możemy uzyskać nawet 200 000 zł do wydania na dowolny cel.

Lendo Polska

Lendo Polska

Kwota kredytu: od 1000 do 120 000 zł

Spłata: maksymalnie do 10 lat

Pośrednik kredytów online

Szybka oferta i decyzja

Dostępny kalkulator kredytowy

RRSO od 10,42%

Lendo Polska jest z kolei pośrednikiem w kredytach bankowych. Na stronie internetowej Lendo Polska porównamy między innymi oferty kredytowe banku BNP Paribas i Nest Banku. Maksymalna kwota pożyczki, o jaką możemy wnioskować, to 120 000 zł.

Bancovo

Bancovo

Kwota kredytu: od 500 do 200 000 zł

Spłata: od 2 miesięcy do 10 lat

W całości przez Internet

Szybka decyzja i wypłata gotówki

Dostępny kalkulator kredytowy

RRSO 9,59%

Bancovo to kolejny pośrednik finansowy w naszym zestawieniu. W serwisie Bancovo porównamy między innymi oferty Alior Banku, T-Mobile Usług Bankowych, Inbanku oraz Santander Banku Polska.


Dla kogo kredyt krótkoterminowy?

Z ofert kredytów krótkoterminowych mogą skorzystać wszystkie osoby pełnoletnie. Nie wszyscy kredytodawcy wymagają tego, by osoba posiadała stałe zatrudnienie albo okazywała zaświadczenie od pracodawcy o uzyskiwanych dochodach, ale znaczna większość prosi chociażby o złożenie deklaracji dotyczącej zarobków.

Bezwzględnie jednak, by skorzystać z kredytu krótkoterminowego, trzeba mieć pełną zdolność do czynności prawnych i pozytywną historię kredytową. Banki udzielające kredytów weryfikują także zdolność kredytową Klienta.

Tak jak przy innych kredytach bankowych, tak i przy kredytach krótkoterminowych, kredytobiorca musi mieć:

 1. ukończone 18 lat,
 2. zamieszkanie i zameldowanie w Polsce,
 3. pełną zdolność do czynności prawnych,
 4. stałe i udokumentowane dochody,
 5. pozytywną historię kredytową,
 6. zdolność kredytową,
 7. konto w banku,
 8. telefon komórkowy,
 9. adres e-mail,
 10. brak komornika sądowego.

W przypadku posiadania jakichkolwiek zaległości w spłacie innych zobowiązań zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą pożyczki bez BIKWszystkie banki muszą obowiązkowo sprawdzić Klienta we wszystkich bazach dłużników, dlatego osoby zadłużone i niespłacające na czas swoich zobowiązań powinny szukać finansowania raczej w firmach pozabankowych.

Jak otrzymać kredyt krótkoterminowy?

Otrzymanie kredytu krótkoterminowego wiąże się z koniecznością przejścia wszystkich standardowych procedur kredytowych. Pierwszym krokiem do uzyskania kredytu krótkoterminowego jest oczywiście wybranie konkretnej oferty kredytowej. Następnie musimy wypełnić wniosek pożyczkowy i go złożyć.

Formularze kredytowe udostępniane przez banki są naprawdę proste. Wypełnia się je z reguły online, więc wnioskować o kredyt możemy tak naprawdę nie ruszając się z domu. Osoby, które nie chcą albo nie mogą korzystać z takiej opcji (ponieważ na przykład nie posiadają konta w banku), mogą wybrać opcję wnioskowania o kredyt/pożyczkę w oddziale bankowym.

Następny krok w procesie kredytowym leży po stronie kredytodawcy, u którego złożymy wniosek. Musi on zweryfikować naszą historię kredytową i zbadać naszą zdolność kredytową. Kredytodawcy w tym celu proszą zazwyczaj o podanie naszej wysokości zarobków. Pensja może być potwierdzana poprzez np.: zatelefonowanie do naszego pracodawcy.

O ile poprzednie kroki przebiegną pomyślnie, bank będzie w stanie wydać decyzję kredytową. Pozytywna decyzja oznacza, że bank jest gotów udzielić nam kredytu krótkoterminowego. Wtedy pozostaje nam jedynie podpisać wiążącą umowę kredytową. Po złożeniu podpisu możemy już oczekiwać wypłaty środków na nasze konto.

W skrócie procedura wzięcia kredytu krótkoterminowego wygląda następująco:

 1. Wybieramy ofertę kredytową, która z naszego punktu widzenia jest najbardziej korzystna.
 2. Wchodzimy na stronę internetową pożyczkodawcy w celu złożenia wniosku.
 3. Wybieramy odpowiednią pożyczkę/kredyt i wskazujemy:
  – kwotę kredytu,
  – ilość rat, która nas interesuje.
 4. Wpisujemy dane osobowe i informacje o naszym zatrudnieniu i uzyskiwanych zarobkach.
 5. Oczekujemy na decyzję kredytową.
 6. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej musimy umówić się na podpisanie umowy kredytowej (zazwyczaj do wyboru mamy dwie opcje: podpis online albo w oddziale banku).
 7. Bank uruchamia kredyt.
 8. Nasze pieniądze są wypłacane na nasze konto.

Korzyści z kredytu krótkoterminowego

Główną korzyścią z wzięcia krótkoterminowego jest fakt, iż możemy go wziąć w każdym momencie, w którym znajdziemy się w takiej potrzebie. Nie musimy czekać na odłożenie konkretnej kwoty, co jest bardzo istotne np.: wtedy, kiedy nagle potrzebujemy pieniędzy na leczenie albo na naprawdę samochodu potrzebnego do dojeżdżania do pracy.

Korzyść z tego typu kredytu możemy odczuć także wtedy, kiedy zapomnieliśmy odłożyć konkretnej kwoty, np.: na prezent urodzinowy dla naszego dziecka i w ostatniej chwili potrzebujemy gotówki na ten cel. Gdyby nie kredyt, nie byłoby nas stać na prezent, a dzięki kredytowi możemy kupić prezent od razu, kiedy zachodzi taka potrzeba i po otrzymaniu wypłaty szybko spłacić nasze zobowiązanie.

Kredyt krótkoterminowy to także znakomita opcja dla osób, których brak gotówki zaskoczył tuż przed wypłatą. Zamiast rezygnować z opłacania np.: rachunków i abonamentów, można wziąć pożyczkę, którą spłacimy tuż po otrzymaniu wypłaty. Pozwoli nam to uniknąć konsekwencji związanych z opóźnieniami (niejednokrotnie operatorzy od każdego dnia spóźnienia życzą sobie uiszczenia procenta pożyczki w ramach kary).

Kolejnym ważnym aspektem kredytów krótkoterminowych jest to, że nie wiążą się one z ustanowieniem jakiegokolwiek zabezpieczenia na naszym pojeździe albo mieszkaniu. W sytuacji niespłacania długu jest on po prostu przejmowany przez komornika.

Kredyt krótkoterminowy – kalkulator

Dokładny koszt kredytu krótkoterminowego najłatwiej jest wyliczyć poprzez kalkulatory kredytowe oferowane przez różne strony (głównie pośredników kredytowych). Przykładem pośrednika, który oferuje kalkulator kredytowy, jest Bancovo. Korzystanie z kalkulatora jest bardzo proste – preferowaną kwotę kredytu i okres spłaty możemy ustalić za pomocą suwaków, a kwota raty i łączny koszt kredytu w każdym banku pojawi się nam automatycznie.

źródło: https://www.bancovo.pl/

W kalkulatorze proponowanym przez Bancovo możemy porównać oferty kredytowe kilku banków jednocześnie. Z kalkulatorów konkretnych banków natomiast bardzo popularny jak kalkulator kredytowy Alior Banku. Jest on bardzo prosty w obsłudze – wystarczy, że suwakiem wskażemy, ile dokładnie chcemy pożyczyć i zaznaczymy, na ile rat ma być rozłożony na kredyt.

źródło: https://pozyczka.aliorbank.pl

Na podobnej zasadzie działa także kalkulator oferowany przez Smartney. We wszystkich przypadkach kwotę raty miesięcznej (szacunkową) poznajemy przed złożeniem wniosku. Kalkulacja jest zupełnie darmowa – nie musimy od razu korzystać z proponowanych ofert.

źródło: https://www.smartney.pl/


Pytania i odpowiedzi

1. Czy muszę być pełnoletni, by otrzymać kredyt krótkoterminowy?

Tak, jest to warunek bezwzględny. Trzeba być pełnoletnim, by uzyskać jakikolwiek kredyt krótkoterminowy. W niektórych bankach 18 lat nie jest jednak warunkiem wystarczającym – są banki, w których granicą minimalną do udzielenia kredytu jest osiągnięcie wieku 21 lat.

2. Jaki jest czas oczekiwania na wypłatę środków z kredytu krótkoterminowego?

Czas oczekiwania na wypłatę pieniędzy jest taki sam, jak w przypadku innych kredytów gotówkowych. Zazwyczaj środki są wypłacane kredytobiorcy w ciągu kilku dni roboczych od momentu podpisania umowy kredytowej, ale najczęściej mamy je na koncie już w następnym dniu.

3. Ile mamy czasu na spłatę kredytu krótkoterminowego? 

Nie ma uniwersalnego terminu spłaty kredytu krótkoterminowego. Każdy musi spłacić swój kredyt w takim czasie, na jaki kredyt został mu udzielony. Rzadko kiedy jednak czas na spłatę kredytu krótkoterminowego przekracza rok.

4. Co mogę kupić z pieniędzy uzyskanych z kredytu krótkoterminowego?

Bank nie weryfikuje tego, na co przeznaczyliśmy pieniądze z kredytu gotówkowego. Najistotniejsze jest to, byśmy pożyczoną kwotę zwrócili w całości. Pieniądze uzyskane z kredytu krótkoterminowego możemy przeznaczyć na dowolny cel.

5. Czy jest jakaś maksymalna kwota przy kredycie krótkoterminowym?

Nie – maksymalna kwota kredytu krótkoterminowego jest uzależniona od indywidualnej oferty danego banku.


Przykłady reprezentatywne

1. T-Mobile Usługi Bankowe

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 16,52%, całkowita kwota kredytu: 28 865,58 zł (bez kredytowanych kosztów),oprocentowanie zmienne: 9,99%, całkowita kwota do zapłaty: 42 343,16 zł, całkowity koszt kredytu: 13 477,58 zł (w tym: prowizja: 3 932,49 zł, odsetki: 9 545,09 zł), 64 miesięcznych rat, w tym 63 równe miesięczne raty w wysokości / po: 661,61 zł, ostatnia rata: 661,73 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.10.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty.

2. Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla Pożyczki z Mikrokosztami wynosi 13,7%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 17 900 zł, całkowita kwota do zapłaty: 23 591,26 zł, oprocentowanie stałe: 9,43%, całkowity koszt pożyczki: 5691,26 zł (w tym prowizja: 1326,64 zł (6,9%), odsetki: 4364,62 zł), 53 równe, miesięczne raty w wysokości 445,12 zł. Kalkulacja została dokonana na 6.03.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Okres kredytowania: minimalny 24 miesiące,maksymalny 60 miesięcy. 6 zł to średni koszt miesięczny w całym okresie kredytowania za każdy pożyczony 1000 zł. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Szczegóły oferty oraz Taryfa opłat i prowizji w placówkach i na www.aliorbank.pl. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 14,03%.

3. BNP Paribas

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wyliczona na 09.09.2019 r. wynosi 9,99%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów kredytu) 32 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 46 567,33 zł, oprocentowanie stałe 8,49% w skali roku, całkowity koszt kredytu 14 567,33 zł (prowizja 1 280 zł, odsetki 13 287,33 zł), 98 miesięcznych rat (97 po 475,17 zł i jedna 475,84 zł).

4. Smartney

Oferta produktowa „Możesz Mądrzej” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 51 do 60 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Możesz Mądrzej”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,69%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 12 600 zł, całkowita kwota do zapłaty 17 516,28 zł, oprocentowanie zmienne 10 %, całkowity koszt kredytu 4 916,28 zł (w tym: prowizja 1 134 zł, odsetki 3 782,28 zł), 59 miesięcznych równych rat po 291,81 zł, ostatnia rata wyrównująca 299,67 zł. Kalkulacja na dzień 09.10.2019 r.

Oferta produktowa „Korzystna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 1 000 zł do 50 000 zł, zawieranej na okres od 12 do 50 miesięcy, za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 29,55%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8 500 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 198,28 zł, oprocentowanie zmienne 10 %, całkowity koszt kredytu 4 698,28 zł (w tym: prowizja 2 550 zł, odsetki 2 148,28 zł), 42 miesięczne równe raty po 306,82 zł, ostatnia rata wyrównująca 311,83 zł. Kalkulacja na dzień 09.10.2019 r.

5. Santander Bank Polska

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego wynosi 10,11%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 79 532,46 zł, całkowita kwota do zapłaty 118 821,40 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 7,99 % (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która na dzień31.05.2019 r. wynosi 1,50 % i marży banku w wysokości 6,49 p.p.), całkowity koszt kredytu 40 288,94 zł (w tym: prowizja 5 067,54 zł, odsetki 35 221,40 zł), umowa zawarta na okres 110 miesięcy, 109 miesięcznych rat równych w kwocie 1099,37 zł, ostatnia rata 1089,44 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.06.2019 na reprezentatywnym przykładzie.

6. PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,22%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 7 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 7 268,75 zł, oprocentowanie zmienne 6,99%, całkowity koszt kredytu 268,75 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 268,75 zł),11 miesięcznych rat równych po 605,65 zł i ostatnia rata 606,60 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.10.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie.

7. Lendo Polska

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 46,57%, całkowita kwota pożyczki: 19 798,50 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 28 252,62 zł, oprocentowanie 8,56%, całkowity koszt pożyczki: 8 920,84 zł (w tym: prowizja 3 020,10 zł, odsetki 5 866,67 zł). Liczba miesięcznych rat: 56 w wysokości 459,62 zł każda. Kalkulacja została dokonana na dzień 2019-01-28. 

Lendo sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-952), pod adresem: ul. Wiertnicza 165, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000548269, NIP 7010473086 działa jako pośrednik kredytowy banków: BNP Paribas S.A., Nestbank S.A. oraz instytucji pożyczkowych: IPF Polska Sp. z o.o., Mash Poland Sp. Z o.o., AASA Polska S.A., Fellow Finance Sp. Z o.o., Provident Polska S.A.

Na podstawie umów z bankami i instytucjami pożyczkowymi, Lendo jest umocowana do prezentowania ofert pożyczek konsumentom; zbierania i przetwarzania danych i dokumentów od konsumentów; przekazywania danych konsumentów bankom i instytucjom pożyczkowym. Informujemy, że minimalny okres na jaki udzielane są kredyty i pożyczki za pośrednictwem Platformy Lendo wynosi 3, a maksymalny 120 miesiące. Minimalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) wynosi 10,42%. Maksymalne RRSO wynosi 262,59% (informacja aktualna na dzień 2019-01-28).

8. Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26 %, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pracujemy „na swoim” albo na „śmieciówkach”

Polacy coraz liczniej przechodzą na samozatrudnienie i coraz rzadziej mogą liczyć na przyznanie umowy o pracę. Dziś na rynku pracy ceni się wolne zawody, elastyczne godziny pracy i szanse na zarobienie dużych pieniędzy. Poczucie stabilizacji zatrudnienia i gwarancja posiadania ustawowych przywilejów pracowniczych zostały odsunięte na drugi plan.

author
Halszka Gronek
03 stycznia 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Pożyczki Mikrokasa

Mikrokasa to pożyczka na raty dostępne w całości przez Internet. Firma oferuje nawet 15 000 zł na okres 30 miesięcy. Stali Klienci dodatkowo mogą skonsolidować wszystkie swoje zobowiązania.

author
Patryk Byczek
25 kwietnia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Alior Bank w Środzie Śląskiej

Alior Bank jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Środzie Śląskiej – zapoznaj się z godzinami otwarcia, danymi kontaktowymi i opiniami.

author
Aleksandra Gościnna
13 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Bank Pekao w Zielonej Górze

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Placówki Banku mieszczą się w Zielonej Górze – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę oddziałów.

author
Patryk Byczek
15 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Jak płacić BLIKiem w PKO BP?

Chcesz używać BLIKA do płatności zbliżeniowych lub przelewów BLIK w PKO BP, ale nie wiesz jak? Sprawdź nasz poradnik, w którym krok po kroku wyjaśniamy, jak wykonać wszystkie czynności związane z BLIKIEM w PKO BP.

author
Dorota Grycko
08 kwietnia 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

PKO BP w Braniewie

W Polsce największym bankiem jest PKO BP. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Braniewie – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
09 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj