Nowa marka odzieżowa wchodzi do Polski - nad Wisłą pojawi się więcej sklepów sieci Lindex. To druga największa szwedzka marka odzieżowa, której klienci z Polski mogli do tej pory robić zakupy tylko w trzech sklepach stacjonarnych oraz w sklepie online.  

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 20.02.2018
Udostępnij:

Lindex jest szwedzką siecią sklepów. W ofercie klienci znajdą odzież dla kobiet, młodzieży i dzieci. Kolekcje obejmują ubrania z „wysokiej półki”, jak również odzież basic. Sieć posiada około 500 sklepów w Skandynawii, Czechach, Rosji, na Słowacji i Bliskim Wschodzie. 

Aktualnie, Lindex ma w Polsce trzy sklepy zlokalizowane w centrach handlowych:

  • w Wałbrzychu
  • w Bytomiu 
  • w Gliwicach

Sieć zamierz otworzyć kilkadziesiąt nowych punktów. Co wyróżnia markę spośród innych? Lindex oferuje ubrania jedynie dla kobiet, młodzieży i dzieci. Posiada własny zespół projektantów, który tworzy nowe kolekcje sezonowe. Co więcej, sieć stale współpracuje z projektantami mody jak na przykład Jean-Paul Gaultier, Matthew Williamson, Narciso Rodriguez i włoski dom designu Missoni.

Firma kieruje się również konkretnymi wartościami – prowadzi społecznie odpowiedzialny biznes oraz design, a ekologiczne materiały są podstawą założeń sieci. Celem do roku 2020 jest, aby 80% produkowanej odzieży pochodziło ze zrównoważonych źródeł. Dziś ten poziom wynosi 55%. Lindex plasuje się w pierwszej dziesiątce sklepów na świecie, które kupują bawełnę organiczną. 

Źródło: screen – sklep internetowy lindex.com

Współpraca z firmą

Johan Isacson, dyrektor odpowiedzialny za franczyzę w Lindex, tłumaczy w rozmowie z "Pulsem Biznesu", że sieć zamierza w marcu rozpocząć poszukiwania tzw. masterfranczyzobiorcy na Polskę (to firma, która zajmie się ekspansją sieci nad Wisłą).

Na terenie Polski, w wyborze partnera franczyzowego firmie pomaga Biuro Radcy Handlowego Ambasady Szwecji. Kogo poszukuje Lindex? Jak czytamy, “masterfranczyzobiorcy z doświadczeniem w zarządzaniu oraz dobrą znajomością lokalnego rynku, z sektora handlu detalicznego, choć niekoniecznie z sektora fast fashion, który w sposób kreatywny i profesjonalny pokieruje i zainwestuje w rozwój szwedzkiej marki na rynku polskim”. 

Ile sklepów powstanie w Polsce ?

W rozmowie z portalem retailnet.pl, Johan Isacson, wyjaśnia, że dziś trudno jest określić krótkoterminowe cele, ale w planach jest stworzenie nawet kilkudziesięciu sklepów. 

Lindex planuje uruchomić sklepy już jesienią 2018 roku.

Firma Lindex  powstała w 1954 w Szwecji. Na początku zaczynała jako producent bielizny damskiej. Lindex został nagrodzony między innymi za najlepsze wnętrze powierzchni sklepowej i otrzymał także dwie nagrody za najlepszą firmę roku w kategorii omnichannel dla sektora detalicznego.

Komentarze