Marka Lion’s Bank zniknie z rynku

Marka Lion’s Bank zniknie z rynku

author
Patryk Byczek
29 listopada 2018

Jak podaje serwis PRNews.pl, Lion’s Bank, który należy do Idea Banku, będzie etapowo kończył swoją działalność. Główną przyczyną jest podważenie i naruszenie reputacji firmy, w związku z obligacjami GetBack.

Cytowany przez PRNews pełniący obowiązku prezesa zarządu Idea Banku Jerzy Pruski mówił, że stopniowa likwidacja marki jest związana ze zmianą modelu biznesowego.

Lion’s Bank kończy działalność

Po pierwsze należy wspomnieć, że Lion’s Bank zamknął swoje oddziały ulokowane w Gdańsku, Lublinie i Warszawie. Instytucja pośredniczyła w sprzedaży obligacji korporacyjnych. Osoby bliskie Stowarzyszeniu Poszkodowanych Obligatariuszy Getback informowało, że podczas sprzedaży doszło do wielu błędów. W związku z tym Klienci byli niedoinformowani w wielu kwestiach. Mowa na przykład o nieprzekazaniu informacji dotyczących ryzyka, które niesie za sobą inwestycja. Ponadto obligacje proponowano jako bezpieczną ewentualność dla lokat.

Rezygnacja z marki Lion’s Bank wiąże się z przeniesieniem Klientów do Idea Banku. Migracja nie będzie miała żadnego wpływu na dostęp do do bieżącej oferty usługowej oraz produktowej. Dodatkowo o Klientów zadbają indywidualni doradcy, którzy w razie problemów pomogą w zapoznaniu się z nową formą obsługi.

Lista alertów KNF

13 listopada bieżącego roku Idea Bank trafił na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Zawiadomienie skierował UKNF na podstawie art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 5 i 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Wpis odnosi się do działalności maklerskiej prowadzonej w przeszłości i związanymi z nią nieprawidłowościami. Chodziło oczywiście o sprawy dotyczące sprzedaży obligacji korporacyjnych GetBack bez wymaganych zezwoleń. W oficjalnym komunikacie Idea Banku poinformowano, że aktualna działalność banku w żaden sposób nie wiąże się z wpisem.

Po wydarzeniach z 13 listopada w Idea Bank uderzają wszelkie plotki i doniesienia ze świata mediów. Jerzy Pruski zapewnia, że instytucja podjęła działania, które mają chronić ją przed całym wielkim zamieszaniem skumulowanym wokół niej. Ponadto zarówno akcjonariusze, jak i Klienci mogą być zupełnie spokojni o swoje usługi oraz produkty. Dodatkowo, Pruski wspomniał, że wszelkie transakcje Bank realizuje bez najmniejszych problemów.

Wyniki Idea Banku w trzecim kwartale

Trzeci kwartał przyniósł instytucji wiele strat. Bank odnotował ponad 32 600 000 złotych straty zysku netto. Ponadto wynik za łącznie trzy kwartały w sektorze opłat i prowizji wynosi -144 100 000 złotych. Z tytułu odsetek bank odnotował wynik zbliżony do tego w ubiegłym kwartale i wyniósł on nieco ponad 161 600 000 złotych.

Idea Bank

Akcje banku widnieją na GPW w Warszawie w 2015 roku. Instytucja powstała po przejęciu GMAC Banku przez Geting Holding. Początkowo bank oferował swoje usługi jedynie online, natomiast w 2011 roku, szczególnie w większych miastach w naszym kraju, zostały otwarte fizyczne oddziały instytucji.

W czwartym kwartale bieżącego roku Idea Bank trafił na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. W raporcie podano, że Zarząd Idea Banku ustala z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego tak zwany Plan Ochrony Kapitału. Jednakże do momentu zaakceptowania raportu finansowego za trzeci kwartał, Plan nie zatwierdzono.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank ze specjalną ofertą dla projektów OZE
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 lipca 2021

Alior Bank ze specjalną ofertą dla projektów OZE

Licytacja Ferrari za niespłacone alimenty
Wpisy
author
Patryk Byczek
07 czerwca 2018

Licytacja Ferrari za niespłacone alimenty

Pożyczki bez BIK Rzeszów
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
16 maja 2022

Pożyczki bez BIK Rzeszów

BOŚ Bank z nową stroną internetową
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
09 stycznia 2020

BOŚ Bank z nową stroną internetową

ReCredit – pożyczka na spłatę zaległych pożyczek
Pod Lupą
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
28 lipca 2016

ReCredit – pożyczka na spłatę zaległych pożyczek

Bank Pekao w Milanówku
Oddziały
author
Patryk Byczek
01 sierpnia 2019

Bank Pekao w Milanówku

Porównaj