Marka Lion’s Bank zniknie z rynku
Jak podaje serwis PRNews.pl, Lion’s Bank, który należy do Idea Banku, będzie etapowo kończył swoją działalność. Główną przyczyną jest podważenie i naruszenie reputacji firmy, w związku z obligacjami GetBack.
Cytowany przez PRNews pełniący obowiązku prezesa zarządu Idea Banku Jerzy Pruski mówił, że stopniowa likwidacja marki jest związana ze zmianą modelu biznesowego.
Lion’s Bank kończy działalność
Po pierwsze należy wspomnieć, że Lion’s Bank zamknął swoje oddziały ulokowane w Gdańsku, Lublinie i Warszawie. Instytucja pośredniczyła w sprzedaży obligacji korporacyjnych. Osoby bliskie Stowarzyszeniu Poszkodowanych Obligatariuszy Getback informowało, że podczas sprzedaży doszło do wielu błędów. W związku z tym Klienci byli niedoinformowani w wielu kwestiach. Mowa na przykład o nieprzekazaniu informacji dotyczących ryzyka, które niesie za sobą inwestycja. Ponadto obligacje proponowano jako bezpieczną ewentualność dla lokat.
Rezygnacja z marki Lion’s Bank wiąże się z przeniesieniem Klientów do Idea Banku. Migracja nie będzie miała żadnego wpływu na dostęp do do bieżącej oferty usługowej oraz produktowej. Dodatkowo o Klientów zadbają indywidualni doradcy, którzy w razie problemów pomogą w zapoznaniu się z nową formą obsługi.
Lista alertów KNF
13 listopada bieżącego roku Idea Bank trafił na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Zawiadomienie skierował UKNF na podstawie art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 5 i 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Wpis odnosi się do działalności maklerskiej prowadzonej w przeszłości i związanymi z nią nieprawidłowościami. Chodziło oczywiście o sprawy dotyczące sprzedaży obligacji korporacyjnych GetBack bez wymaganych zezwoleń. W oficjalnym komunikacie Idea Banku poinformowano, że aktualna działalność banku w żaden sposób nie wiąże się z wpisem.
Po wydarzeniach z 13 listopada w Idea Bank uderzają wszelkie plotki i doniesienia ze świata mediów. Jerzy Pruski zapewnia, że instytucja podjęła działania, które mają chronić ją przed całym wielkim zamieszaniem skumulowanym wokół niej. Ponadto zarówno akcjonariusze, jak i Klienci mogą być zupełnie spokojni o swoje usługi oraz produkty. Dodatkowo, Pruski wspomniał, że wszelkie transakcje Bank realizuje bez najmniejszych problemów.
Wyniki Idea Banku w trzecim kwartale
Trzeci kwartał przyniósł instytucji wiele strat. Bank odnotował ponad 32 600 000 złotych straty zysku netto. Ponadto wynik za łącznie trzy kwartały w sektorze opłat i prowizji wynosi -144 100 000 złotych. Z tytułu odsetek bank odnotował wynik zbliżony do tego w ubiegłym kwartale i wyniósł on nieco ponad 161 600 000 złotych.
Idea Bank
Akcje banku widnieją na GPW w Warszawie w 2015 roku. Instytucja powstała po przejęciu GMAC Banku przez Geting Holding. Początkowo bank oferował swoje usługi jedynie online, natomiast w 2011 roku, szczególnie w większych miastach w naszym kraju, zostały otwarte fizyczne oddziały instytucji.
W czwartym kwartale bieżącego roku Idea Bank trafił na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. W raporcie podano, że Zarząd Idea Banku ustala z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego tak zwany Plan Ochrony Kapitału. Jednakże do momentu zaakceptowania raportu finansowego za trzeci kwartał, Plan nie zatwierdzono.
Dodaj komentarz