Współpraca, którą ING Bank Śląski nawiązał z Engie Technika Instalacyjna, będzie odbywała się w zakresie elektromobilności oraz rozwiązań z obszaru efektywności energetycznej. Instytucje 29 listopada 2018 roku podpisały stosowny List Intencyjny.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 06.12.2018
Udostępnij:

Wspólne działania mają na celu wspieranie poczynań na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz rozwój elektromobilności w naszym kraju.

Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego, Joanna Edrman wspominała, że bank chce wspierać inicjatywy związane z ochroną środowiska. Ponadto elementem strategii ING jest niesienie pomocy Klientom, w związku z wyborem rozwiązań sprzyjających oszczędzaniu energii oraz transformacją energetyczną. ING ma nadzieje, że dzięki współpracy z Engie liczba elektrycznych samochodów w Polsce wzrośnie.

Prezes Zarządu ENGIE Technika Instalacyjna, Maciej Kopański wspomniał, że współpraca z ING jest kolejnym projektem związanym z elektromobilnością, w którym firma bierze udział. Engie kooperuje już z, między innymi, organami samorządowymi oraz producentami samochodów.

Firma Engie zadowolona

Cytowany w komunikacie Janusz Grądzki, Dyrektor Departamentu Nowych Technologii ENGIE Technika Instalacyjna bardzo cieszy się z podjętej współpracy. Wskazuje ona przede wszystkim na to, że Engie jest czołowym podmiotem w Polsce, który wspiera rozwój elektromobilności. Grądzki wskazywał, że popularność samochodów elektrycznych wzrośnie w momencie, kiedy na przykład będzie dostępnych więcej stacji ładujących. Engie chce się także zająć rozpowszechnianiem wiedzy na temat elektormobilności.

Grądzki stwierdził także, że bardzo cieszy go podjęcia współpracy z ING na polskim rynku. Dodał, że jest to potwierdzenie, w którym obie firmy udowadniają, że sprawy związane z poszanowaniem środowiska są dla nich priorytetowe.

ING Bank Śląski

Pod koniec ubiegłego roku ING Bank Śląskiego dysponował 7 134 000 kont Klientów instytucji. Wypracowany zysk netto na koniec czwartego kwartału wynosił 366 800 000 złotych. Zysk osiągnięty w trzecim kwartale bieżącego roku wyniósł ponad 378 000 000 złotych. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.

Komentarze