Listonosze na elektrycznych rowerach i skuterach w terenie

Listonosze na elektrycznych rowerach i skuterach w terenie

author
Aneta Jankowska
25 stycznia 2019

Poczta Polska stawia na elektryczne rowery i skutery. W ramach projektu „Elektromobilność” pocztowcy sprawdzą w terenie Skuter Cargo, a także rower firmy Zasada Bikes.

Poczta Polska – elektryczne skutery i rowery

Po pierwszych testach nowych pojazdów dla listonoszy, Poczta Polska zgłosiła uwagi na temat sprawności sprzętu w terenie. W oficjalnym komunikacie czytamy, że po modyfikacjach, ulepszone modele trafiły już do pracowników Poczty Polskiej.

W ramach projektu elektromobilności firma „Jeden Ślad” przekazała do placówki pocztowej w Raszynie Skuter Cargo o mocy 2000 W. Pojazd może na jednym ładowaniu przejechać nawet do 80 km. Maksymalna prędkość jaką może osiągnąć wynosi 45km na godzinę. Natomiast jego maksymalna ładowność sięga 220 kg.

Po przeprowadzeniu testó i wprowadzeniu zmian, zmofyfikowano kufer skutera tak, aby zwiększyć jego ładowność o 60 kg. Dodatkowo, zamontowano również większe koła oraz inaczej ułożono środek ciężkości pojazdu.

Źródło: Poczta Polska

Flotę Poczty Polskiej zasilą również rowery. Z komunikatu dowiadujemy się, że do dwóch placówek w Gliwicach trafiły rowery firmy Zasada Bikes. Ich parametry również nieco się zmieniły po przeprowadzonych wcześniej testach.

Poczta Polska otrzymała specjalnie zaprojektowany model Nuntius 1.0 zasilany baterią PRECURSOR. Zai pojazdu na jednym łądowaniu wynosi nawet 150 km. Wszystko zależy jednak od takich parametrów jak waga rowerzysty, rodzaj pokonywanej trasy, liczby przewożonych przesyłek, a także od pojemności baterii, co pokazuje jak ważnym elementem całego systemu jest właśnie litowo-jonowy akumulator.

Rowery są zasilane bateriami firmy BMZ Poland, która od pięciu lat dostarcza rozwiązania największym dostawcom usług pocztowych Europy Zachodniej. Maksymalna ładowność roweru to 80 kg” – czytamy.

Źródło: Poczta Polska

Wszystkie testowane w Gliwicach i Raszynie pojazdy elektryczne mają ułatwić pracę listonoszom w dostarczaniu listów oraz mniejszych paczek.

Poczta Polska prowadzi projekt „Elektromobilność”, by jak najlepiej być przygotowanym do wprowadzenia „Stref Czystego Transportu”. Liczymy nie tylko na oszczędności, ale także na to, że Spółka będzie postrzegana jako dbająca o lokalne społeczności i zainteresowana pozytywnym wpływem na środowisko poprzez ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. Jednocześnie bardzo zależy nam na poprawie komfortu pracy pocztowców, dlatego testujemy użyteczność pojazdów w codziennej pracy listonoszy i kurierów – wyjaśniał w październiku ubiegłego roku członek Zarządu Poczty Polskiej, Grzegorz Kurdziel.

Poczta Polska

Poczta Polska jest spółką Skarbu Państwa, która zajmuje się świadczeniem usług pocztowych (listy i paczki), bankowo-ubezpieczeniowych – poprzez spółki z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej (Bank Pocztowy i Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych) oraz usług logistycznych.

Firma rozwija także obszar usług cyfrowych (neoznaczek, neolist, neokartka) realizowanych poprzez platformę internetową – Envelo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Chiński skuter
Chiński skuter
2019-05-05 17:19:15

Przecież to chiński skuter Slane XLS-CN. Nie dajcie się manipulować.

Podobne artykuły

Stypendium naukowe – kto może otrzymać?
Ekonomia
author
Halszka Gronek
22 stycznia 2020

Stypendium naukowe – kto może otrzymać?

Najpopularniejszy banknot to 100 zł
Blog
author
Patryk Byczek
24 stycznia 2018

Najpopularniejszy banknot to 100 zł

Santander Consumer Bank Pionki
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
19 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Pionki

Premia 600 zł od mBanku
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
07 lutego 2014

Premia 600 zł od mBanku

Polacy porównują oferty kredytowe
Blog
author
Aneta Jankowska
26 sierpnia 2017

Polacy porównują oferty kredytowe

Zmiany w podatkach 2019
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
02 grudnia 2018

Zmiany w podatkach 2019

Porównaj