„Lubię bo polskie 2018” – Bank Pocztowy nagrodzony

„Lubię bo polskie 2018” – Bank Pocztowy nagrodzony

author
Patryk Byczek
03 grudnia 2018

W tegorocznej edycji „Lubię po polskie 2018” – rankingu przygotowywanym przez Polskie Radio, wyróżniony został Bank Pocztowy. Instytucja zajęła drugie miejsce w kategorii „Najlepsza polska usługa 2018”.

Nagrodzona usługa to Bliskie Konto Pocztowe, które znajduje się w ofercie Banku Pocztowego.

Ranking Polskiego Radia

Dyplomy i statuetki w ramach rankingu „Lubię po polskie 2018” przyznano w jednym ze studiów muzycznych w siedzibie Polskiego Radia imienia Agnieszki Osieckiej. W związku z konkursem nagradzano w sześciu kategoriach, natomiast w jednej z nich nagrodę zdobył Bank Pocztowy. Bliskie Konto wchodzące w skład oferty banku doceniono ze względu na:

  • nowoczesność
  • wygląd
  • dostępność – w związku z bardzo dużą liczbą punktów Poczty Polskiej i Banku Pocztowego.

Decyzje o nagrodach zgodnie podejmowała kapituła składająca się z ekspertów oraz naukowców zajmujących się problematyką gospodarczą i ekonomiczną.

Reakcja instytucji

Cytowany w oficjalnym komunikacie wiceprezes zarządu Banku Pocztowego, Robert Kuraszkiewicz mówił, że bank i jego pracownicy są zaszczyceni faktem, że usługę doceniono. Ponadto dodał, że jako polski bank pragnie zawsze dokładać wszelkich starań, aby oczekiwania Klientów zostały zaspokojone.

Bliska, przyjazna i bezpieczna bankowość to wizja towarzysząca codziennej działalności Banku Pocztowego. Dlatego czujemy się zaszczyceni, że Bliskie Konto Pocztowe zostało docenione w tym prestiżowym rankingu. Jesteśmy polskim bankiem i dokładamy wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Podejmowanym przez nas inicjatywom zawsze towarzyszy dbałość o rodzimą gospodarkę” – mówił wiceprezes Kuraszkiewicz.

Bliskie Konto Pocztowe

Ze statystyk wynika, że w roku 2018 blisko 70% Klientów wybierając Bank Pocztowy decyduje się na otworzenie Bliskiego Konta Pocztowego. Ponadto oferta spełnia założenia zgodne ze strategią i misją instytucji dotyczącą zapobieganiu wykluczeniu finansowemu. Widoczne jest to w związku z otwieraniem kont – ponad 50% rachunków otwierają mieszkańcy miejscowości, w których mieszka do 50 000 mieszkańców.

Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Visa dołącza do programu „Bezgotówkowa Japonia”
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
02 sierpnia 2019

Visa dołącza do programu „Bezgotówkowa Japonia”

Kredyt1000 – pożyczka online
Firmy pożyczkowe
author
Halszka Gronek
06 sierpnia 2018

Kredyt1000 – pożyczka online

Oświadczenie mBanku w sprawie wycieku danych
Wpisy
author
Patryk Byczek
12 czerwca 2018

Oświadczenie mBanku w sprawie wycieku danych

Kredyt samochodowy Inowrocław
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
13 listopada 2017

Kredyt samochodowy Inowrocław

Lokaty najniższe w historii
Wpisy
author
Aneta Jankowska
03 sierpnia 2017

Lokaty najniższe w historii

W Wonga.com pożyczymy już 10 000 zł
Wpisy
autor wpisu
Sienkiewicz
04 lipca 2017

W Wonga.com pożyczymy już 10 000 zł

Porównaj