mBank – opinie

mBank – opinie

Ocena klientów

4,59

Na podstawie 174 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

156 osoby

Negatywne opinie

18 osoby

mBank - opinie Klientów

mBank jest jednym z największych, pod względem posiadanych aktywów, banków działających na terenie Polski. Bank stara się dotrzeć do potencjalnych Klientów przez Internet i w telewizji. To właśnie w tych kanałach przekazu na co dzień promuje swoje produkty oraz usługi. Te ruchy pozwalają instytucji zdobyć jeszcze większą liczbę Klientów.

W ofercie mBanku Klienci znajdą konta osobiste, konta dla młodych, lokaty oszczędnościowe, leasingi, usługi emerytalne czy faktoring. Oferta instytucji jest na tyle szeroka, że każdy Klient z całą pewnością znajdzie coś dla siebie.

mBank – podstawowe dane

Nazwa banku:mBank
Data powstania:1986 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank uniwersalny
Prezes banku:Cezary Stypułkowski
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000025237
NIP:5260215088

Najważniejsze informacje dla Klientów

mBank sesje Elixir

mBank kod BIC, SWIFT

mBank infolinia/kontakt

Na co narzekają Klienci mBanku?

Klienci, którzy na co dzień współpracują i korzystają z usług i produktów mBanku w Internecie zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze są jednak korzystne dla banku. Klienci starają się dzielić również tymi negatywnymi aspektami współpracy. Klienci mBanku narzekają na:

 • uporczywych konsultantów,
 • fakt, iż nowi Klienci często otrzymują lepsze oferty od obecnych,
 • skomplikowana bankowość internetowa dla nowych Klientów,
 • długie kolejki w placówkach,
 • prowizję za wypłacanie gotówki w bankomatach,
 • sporo formalności podczas wnioskowania o kredyt w oddziale,
 • ograniczony wybór wzorów kart płatniczych,
 • problemy podczas składania wniosków kredyt przez Internet,
 • brak możliwości załatwienia wielu sprawę przez infolinię,
 • nieopłacalne warunki kredytowe przy kredytach gotówkowych.

Z czego są zadowoleni Klienci mBanku?

Z drugiej strony Klienci mBanku dzielą się z innymi także pozytywnymi aspektami współpracy z mBankiem. Na wielu płaszczyznach Klienci instytucji bardzo ją doceniają. Klienci mBanku są zadowoleni z:

 • bardzo rozbudowanej oferty,
 • doradców na infolinii i czacie gotowych do pomocy o każdej porze,
 • szerokiej oferty płatności mobilnych,
 • kont, które rodzice mogą otworzyć swoim dzieciom,
 • dużej liczby oddziałów,
 • możliwości załatwienia wielu spraw poprzez bankowość mobilną,
 • rozwiniętej pomocy technicznej,
 • promocji skierowanych do nowych Klientów,
 • oddziałów odpowiadających na potrzeby Klientów,
 • czasu pracy oddziałów.

Wymagania do kredytów i pożyczek w mBanku

 • ważny dowód osobisty (lub inny dokument tożsamości)

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

mBank - adres siedziby

mBank SA

ul. Senatorska 18

00-950 Warszawa

mBank - najważniejsze informacje

Historia mBanku

mBank jest czwartym pod względem wielkości posiadanych aktywów bankiem w Polsce. Instytucja rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku, działając wówczas jako Bank Rozwoju Eksportu – BRE Bank. mBank jest pierwszym bankiem w Polsce, który działał w pełni przez Internet, a obecnie wyznacza kierunek w bankowości elektronicznej. Ponadto mBank od 1992 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Warto jednak zacząć od początku. Dzisiejszy mBank od początku działał jako BRE Bank i od 1986 roku do teraz budował swoją pozycję  obsługując różne grupy Klientów i dostosowując do nich swoją ofertę. W listopadzie 2013 roku nastąpiło ujednolicenie marki i to właśnie wtedy nazwa mBank stała się nazwą firmy oraz marki BRE Banku i Multibanku. W związku z tym instytucja otrzymała zarówno nowy wygląd, jak i nowe wartości.

Obecnie mBank działa jako bank uniwersalny, obsługujący wszystkie grupy Klientów. Instytucja świadczy swoje usługi z zakresu bankowości detalicznej, firmowej, korporacyjnej oraz prywatnej.

Plusy i minusy mBanku

+ bogata oferta
doświadczeni doradcy na infolinii i czacie
+ możliwość korzystania z produktów online
+ świetny pulpit bankowości mobilnej
+ oddziały dostosowane do potrzeb Klientów
+ sporo metod płatności mobilnych
+ możliwość założenia konta dla dziecka
całodobowa pomoc na czacie w bankowości elektronicznej,
+ rzadkie przypadki awarii bankowości elektronicznej
+ częste promocje dla nowych Klientów

połączenie z infolinią trwa zbyt długo
częste, niechciane telefonu od konsultantów
– nieprzejrzysta w niektórych przypadkach bankowość internetowa
 większe korzyści dla nowych Klientów, niż obecnych
– powiadomienie o zleceniach przychodzą na e-mail z opóźnieniem

Oferta mBanku

Oferta mBanku jest bardzo szeroka – bank przede wszystkim oferuje Klientom konta osobiste, ale poza tym sprzedaje również różne produkty oszczędnościowe oraz kredytowo-pożyczkowe.

Konta w mBanku dostępne są w wariancie kont osobistych, kont firmowych, kont walutowych oraz ekonto oszczędnościowe. W ofercie banku jest także cały szereg produktów kredytowych dostępnych dla klientów indywidualnych, w tym najpopularniejsze produkty, czyli np.: ofertę kredytu firmowego dla działalności gospodarczej.

Klienci indywidualni mogą znaleźć w tym banku także lokaty i wybór kart kredytowych. W ramach konta uzyskujemy także dostęp internetowy do swoich finansów i prowadzenie rachunku online.

W ofercie mBanku Klienci znajdą:

1. Kredyty:

– hipoteczne,
– gotówkowe,
– odnawialne,
– samochodowe,
– firmowe.

2. Konta:

– firmowe,
– osobiste,
– oszczędnościowe,
– walutowe,
– ekonto junior .

3. Karty:

– debetowe,
– kredytowe,
– przy koncie mIntensive.

4. Inwestycje:

– giełda,
– emerytura,
– usługi mForex,
– fundusze ETF,
– emerytura,
– fundusze inwestycyjne.

5. Ubezpieczenia:

– zdrowotne,
– samochodowe,
– kredytowe.

6. Oszczędności:

– Moje Cele,
– emerytura,
– lokaty,
– konta oszczędnościowe.

mBank w liczbach

Z roku na rok liczba placówek i pracowników mBanku się zwiększa. Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o mBanku:

– rok przemianowania BRE Banku w mBank – 2013 rok,
– liczba pracowników – 6771 osób (2019 rok),
– liczba placówek – 276,
– wysokość aktywów – 158 721 000 000 złotych (2019 rok),
– zysk za 2019 roku – 1 010 000 złotych (netto),
– kapitał własny spółki mBank S.A. – 168 955 996 złotych

Nasza opinia o mBanku

mBank to jeden z najpopularniejszych banków. Liczba Klientów tego banku świadczy przede wszystkim o tym, że jego usługi są co najmniej konkurencyjne, o ile nawet nie lepsze, niż pozostałych banków.

Bank ten jest szczególnie często wybierany przez młodych Klientów, ponieważ oferuje naprawdę sporo rozwiązań mobilnych. Co więcej – w części tych rozwiązań jest na rynku prekursorem i oferuje je o wiele szybciej niż inne banki.

mBank stara się także być bankiem wyjątkowym – wdraża takie opcje, których inne banki po prostu nie oferują. I tak w ofercie mBanku znajdziemy na przykład możliwość oszczędzania pieniędzy w formule odkładania ich na konkretny cel, ale bez otwierania osobnego konta oszczędnościowego i zupełnie za darmo.

Na docenienie zasługuje także całodobowa obsługa Klientów. O ile w innych bankach Klienci bardzo często skarżą się na długie oczekiwanie na infolinii albo brak możliwości załatwienia różnych spraw zdalnie, o tyle w mBanku zawsze można liczyć na szybką obsługę i rozwiązanie problemu i to bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej. Wystarczy, że napiszemy na czacie do konsultanta i przedstawimy mu naszą sytuacje. Odpowiedź otrzymamy nawet w środku nocy.

Poza tym w ofercie mBanku są także różne produkty oszczędnościowe i kredytowo-pożyczkowe. Klienci banku mogą liczyć na spore zniżki i dedykowane specjalnie dla nich oferty z korzystniejszym oprocentowaniem.

mBank – co wyróżnia?

1. Pod skrzydłami mBanku prowadzona jest od lat mFundacja, która zajmuje się przede wszystkim inwestowaniem w przyszłość dzieci, szczególnie w ich przyszłość związaną z matematyką. Misja mFundacji jest realizowana przez program grantowy mPotęga oraz przez liczne dotacje.

2. mBank, poza tradycyjnymi typami ubezpieczeń, oferuje także wyjątkowe ubezpieczenie na wypadek nowotworu. Za zdiagnozowany nowotwór złośliwy ubezpieczony może otrzymać świadczenie w wysokości nawet 150 000 zł. Wystarczy że złożymy dany wniosek o wypłatę.

3. W mBanku, jako jednym z nielicznych banków w Polsce, można założyć konto osobiste także dla najmłodszych, czyli dzieci do 13 roku życia. W dodatku z kontem tym za 0 zł otrzymujemy prowadzenie konta, obsługę karty oraz wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce.

4. Logo mBanku nie zawsze ma takie same kolory – zmienia się w zależności od tego, jaka oferta jest nim sygnowana. Logo podstawowe – mające dość jaskrawe kolory – dotyczy jedynie oferty indywidualnej mBanku, oferta premium ma logo w bardziej ciemnych barwach, choć nadal przebijają się różnorodne kolory zbliżone do czerwonego. Zielono-niebieskie barwy przyjmuje natomiast logo mBanku przy ofercie firmowej, a beżowe kolory są zarezerwowane dla działu Private Banking. MSP i korporacje to natomiast logo w barwach niebieskich.

5. Strategia Grupy mBanku na lata 2020-2023 zyskała nazwę: „Rośniemy z klientami i dzięki nim”. Bank ma zamiar koncentrować się na 4 obszarach: kliencie, platformie, efektywności oraz pracownikach i kulturze organizacyjnej.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Tak, mBank uzyskał wiele nagród za bycie najlepszym bankiem. Świadczy o tym np.: tytuł „Przyjazny Bank Newsweeka” i „Najlepszy bank dla firm” nadany mBankowi przez magazyny Newsweek Polska i Forbes.

Konto w mBanku jest polecane dla tych, którzy chcą płacić 0 zł za założenie konta i prowadzenie konta. Wypłaty z bankomatów w mBanku też najczęściej są bezpłatne.

To, że bank jest na skraju upadłości, to medialna plotka. mBank zapewnia, że jest w dobrej sytuacji finansowej.

mBank to bezpieczny bank z gwarancją Skarbu Państwa (podlega Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu).

Zostaw swoją opinię o mBanku

mBank możesz ocenić w naszym głosowaniu poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół. Twoja ocena może być bardzo cenna dla innych osób! Dzięki Tobie będą wiedziały, czy warto skorzystać z tej oferty. Swoje doświadczenie w kontakcie z tą firmą pożyczkową możesz także opisać w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Iga
Iga
2023-02-26 22:49:16

mbank niestety ignoruje prawo unijne. Z treści art. 16 ust. 1 dyrektywy 2008/48/WE wynika, że: Konsument ma prawo w każdym czasie spłacić w całości lub w części swoje zobowiązania wynikające z umowy o kredyt. W takich przypadkach jest on uprawniony do uzyskania obniżki całkowitego kosztu kredytu, na którą składają się odsetki i koszty przypadające na pozostały okres obowiązywania umowy. A mbank ma to gdzieś i nie zwraca. Można? Można. No to spotkamy się w sądzie drogi mbanku.

Zażenowana
Zażenowana
2023-01-13 14:38:06

Bank tragiczny. Jeśli zastanawiacie się nad założeniem konta w tym banku, szczerze odradzam. Od samego początku są z tym bankiem problemy. 3 razy karta nie doszła pocztą, którą jak się okazało wysyłają zwykłym listem, a nie poleconym. Dodatkowo oczywiście za wysyłkę kolejnej karty trrzba płacić, pomimo że to bank zawinił. Kolejna rzecz, odpowiedzi od nich są niejasne i o niczym nie mówią. Na wniosek przesłany do banku otrzymałam odpowiedź tylko ze wniosek został odrzucony, ale z jakiego powodu to już sama muszę się domyśleć 😅 śmiech na sali i żenada z tego banku. opowiadać mogłabym jeszcze uwierzcie bardzo długo, natomiast za duzo czasu już straciłam na tak nieprofesjonalny bank. Trzymajcie się od nich z daleka jeśli nie chcecie mieć poszarpanych nerwów jak ja 😆 a i jeszcze w sumie ważna kwestia. Po zamknięciu konta mBank nawet nie raczył wykonać zwrotu pozostałeś kwoty, pomimo wskazania nr. Konta do zwrotu. Uważajcie!

Aleksander
Aleksander
2022-12-23 07:05:24

Najgorszy bank w jaki miałem konto klienta mają głęboko w poważaniu na czacie ich najpopularniejsze hasło że na wszystko mają siedem dni brak wolnej kwoty od zajęcia komorniczego dopiero na złożenie wniosku włączają funkcje po siedmiu dniach za przelew do komornika pobierają 30 zł Aplikacja nie intuicyjna.

Porównaj