mBank opinie

mBank opinie

author
Dominika Sobieraj
14 listopada 2020

Współpraca z bankiem, na jakiejkolwiek płaszczyźnie, to element codziennego życia każdego człowieka. W Polsce działa kilkadziesiąt banków, o których co chwilę można usłyszeć w radio, czy zobaczyć w telewizji i w Internecie. Jednym z atrakcyjnych banków, szczególnie dla młodych osób, wydaje się być mBank. Przedstawiamy szczegółowe dane i informacje o mBanku oraz prześwietlamy jego ofertę.

mBank – opinie Klientów

mBank jest jednym z największych, pod względem posiadanych aktywów, banków działających na terenie Polski. Bank stara się dotrzeć do potencjalnych Klientów przez Internet i w telewizji. To właśnie w tych kanałach przekazu na co dzień promuje swoje produkty oraz usługi. Te ruchy pozwalają instytucji zdobyć jeszcze większą liczbę Klientów.

W ofercie mBanku Klienci znajdą konta osobiste, konta dla młodych, lokaty oszczędnościowe, leasingi, usługi emerytalne czy faktoring. Oferta instytucji jest na tyle szeroka, że każdy Klient z całą pewnością znajdzie coś dla siebie.

Przejdź do opinii o mBanku i dodaj swoją.

Plusy i minusy mBanku

+ bogata oferta
doświadczeni doradcy na infolinii i czacie
+ możliwość korzystania z produktów online
+ świetny pulpit bankowości mobilnej
+ oddziały dostosowane do potrzeb Klientów
+ sporo metod płatności mobilnych
+ możliwość założenia konta dla dziecka
całodobowa pomoc na czacie w bankowości elektronicznej,
+ rzadkie przypadki awarii bankowości elektronicznej
+ częste promocje dla nowych Klientów


połączenie z infolinią trwa zbyt długo
częste, niechciane telefonu od konsultantów
– nieprzejrzysta w niektórych przypadkach bankowość internetowa
 większe korzyści dla nowych Klientów, niż obecnych
– powiadomienie o zleceniach przychodzą na e-mail z opóźnieniem

Historia mBanku

mBank jest czwartym pod względem wielkości posiadanych aktywów bankiem w Polsce. Instytucja rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku, działając wówczas jako Bank Rozwoju Eksportu – BRE Bank. mBank jest pierwszym bankiem w Polsce, który działał w pełni przez Internet, a obecnie wyznacza kierunek w bankowości elektronicznej. Ponadto mBank od 1992 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Warto jednak zacząć od początku. Dzisiejszy mBank od początku działał jako BRE Bank i od 1986 roku do teraz budował swoją pozycję  obsługując różne grupy Klientów i dostosowując do nich swoją ofertę. W listopadzie 2013 roku nastąpiło ujednolicenie marki i to właśnie wtedy nazwa mBank stała się nazwą firmy oraz marki BRE Banku i Multibanku. W związku z tym instytucja otrzymała zarówno nowy wygląd, jak i nowe wartości.

Obecnie mBank działa jako bank uniwersalny, obsługujący wszystkie grupy Klientów. Instytucja świadczy swoje usługi z zakresu bankowości detalicznej, firmowej, korporacyjnej oraz prywatnej.

Oferta mBanku

Oferta mBanku jest bardzo szeroka – bank przede wszystkim oferuje Klientom konta osobiste, ale poza tym sprzedaje również różne produkty oszczędnościowe oraz kredytowo-pożyczkowe.

Konta w mBanku dostępne są w wariancie kont osobistych, kont firmowych, kont walutowych oraz kont oszczędnościowych. W ofercie banku jest także cały szereg produktów kredytowych, w tym najpopularniejsze produkty, czyli:

  • kredyty odnawialne,
  • kredyty samochodowe,
  • kredyty gotówkowe,
  • kredyty firmowe.

W mBanku, a raczej jego oddziale – mHipotecznym – weźmiemy nawet kredyt na dom lub mieszkanie. Obsługa kredytów odbywa się na zwykłym koncie osobistym w mBanku.

Wśród produktów oszczędnościowych w ofercie mBanku znajdziemy na przykład typowe lokaty, ale także trzy typy strategii funduszy oszczędnościowych: mFundusz dla każdego, mFundusz dla aktywnych oraz mFundusz dla odważnych.

W ofercie mBanku Klienci znajdą:

1. Kredyty:

– hipoteczne,
– gotówkowe,
– odnawialne,
– samochodowe,
– firmowe.

2. Konta:

– firmowe,
– osobiste,
– oszczędnościowe,
– walutowe.

3. Karty:

– debetowe,
– kredytowe,
– przy koncie mIntensive.

4. Inwestycje:

– giełda,
– emerytura,
– usługi mForex,
– fundusze ETF,
– emerytura,
– fundusze inwestycyjne.

5. Ubezpieczenia:

– zdrowotne,
– samochodowe,
– kredytowe.

6. Oszczędności:

– Moje Cele,
– emerytura,
– lokaty,
– konta oszczędnościowe.

mBank w liczbach

Z roku na rok liczba placówek i pracowników mBanku się zwiększa. Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane statystyczne o mBanku:

– rok przemianowania BRE Banku w mBank – 2013 rok,
– liczba pracowników – 6771 osób (2019 rok),
– liczba placówek – 276,
– wysokość aktywów – 158 721 000 000 złotych (2019 rok),
– zysk za 2019 roku – 1 010 000 złotych (netto),
– kapitał własny spółki mBank S.A. – 168 955 996 złotych

Nasza opinia o mBanku

mBank to jeden z najpopularniejszych banków. Liczba Klientów tego banku świadczy przede wszystkim o tym, że jego usługi są co najmniej konkurencyjne, o ile nawet nie lepsze, niż pozostałych banków.

Bank ten jest szczególnie często wybierany przez młodych Klientów, ponieważ oferuje naprawdę sporo rozwiązań mobilnych. Co więcej – w części tych rozwiązań jest na rynku prekursorem i oferuje je o wiele szybciej niż inne banki.

mBank stara się także być bankiem wyjątkowym – wdraża takie opcje, których inne banki po prostu nie oferują. I tak w ofercie mBanku znajdziemy na przykład możliwość oszczędzania pieniędzy w formule odkładania ich na konkretny cel, ale bez otwierania osobnego konta oszczędnościowego i zupełnie za darmo.

Na docenienie zasługuje także całodobowa obsługa Klientów. O ile w innych bankach Klienci bardzo często skarżą się na długie oczekiwanie na infolinii albo brak możliwości załatwienia różnych spraw zdalnie, o tyle w mBanku zawsze można liczyć na szybką obsługę i rozwiązanie problemu i to bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej. Wystarczy, że napiszemy na czacie do konsultanta i przedstawimy mu naszą sytuacje. Odpowiedź otrzymamy nawet w środku nocy.

Poza tym w ofercie mBanku są także różne produkty oszczędnościowe i kredytowo-pożyczkowe. Klienci banku mogą liczyć na spore zniżki i dedykowane specjalnie dla nich oferty z korzystniejszym oprocentowaniem.

Na co narzekają Klienci mBanku?

Klienci, którzy na co dzień współpracują i korzystają z usług i produktów mBanku w Internecie zamieszczają swoje opinie na temat współpracy z instytucją. Nie zawsze są jednak korzystne dla banku. Klienci starają się dzielić również tymi negatywnymi aspektami współpracy. Klienci mBanku narzekają na:

– uporczywych konsultantów,
– fakt, iż nowi Klienci często otrzymują lepsze oferty od obecnych,
– skomplikowana bankowość internetowa dla nowych Klientów,
– długie kolejki w placówkach,
– prowizję za wypłacanie gotówki w bankomatach,
– sporo formalności podczas wnioskowania o kredyt w oddziale,
– ograniczony wybór wzorów kart płatniczych,
– problemy podczas składania wniosków kredyt przez Internet,
– brak możliwości załatwienia wielu sprawę przez infolinię,
– nieopłacalne warunki kredytowe przy kredytach gotówkowych.

Z czego są zadowoleni Klienci mBanku?

Z drugiej strony Klienci mBanku dzielą się z innymi także pozytywnymi aspektami współpracy z mBankiem. Na wielu płaszczyznach Klienci instytucji bardzo ją doceniają. Klienci mBanku są zadowoleni z:

– bardzo rozbudowanej oferty,
– doradców na infolinii i czacie gotowych do pomocy o każdej porze,
– szerokiej oferty płatności mobilnych,
– kont, które rodzice mogą otworzyć swoim dzieciom,
– dużej liczby oddziałów,
– możliwości załatwienia wielu spraw poprzez bankowość mobilną,
– rozwiniętej pomocy technicznej,
– promocji skierowanych do nowych Klientów,
– oddziałów odpowiadających na potrzeby Klientów,
– czasu pracy oddziałów.

mBank – co wyróżnia?

1. Pod skrzydłami mBanku prowadzona jest od lat mFundacja, która zajmuje się przede wszystkim inwestowaniem w przyszłość dzieci, szczególnie w ich przyszłość związaną z matematyką. Misja mFundacji jest realizowana przez program grantowy mPotęga oraz przez liczne dotacje.

2. mBank, poza tradycyjnymi typami ubezpieczeń, oferuje także wyjątkowe ubezpieczenie na wypadek nowotworu. Za zdiagnozowany nowotwór złośliwy ubezpieczony może otrzymać świadczenie w wysokości nawet 150 000 zł.

3. W mBanku, jako jednym z nielicznych banków w Polsce, można założyć konto osobiste także dla najmłodszych, czyli dzieci do 13 roku życia. W dodatku z kontem tym za 0 zł otrzymujemy prowadzenie konta, obsługę karty oraz wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce.

4. Logo mBanku nie zawsze ma takie same kolory – zmienia się w zależności od tego, jaka oferta jest nim sygnowana. Logo podstawowe – mające dość jaskrawe kolory – dotyczy jedynie oferty indywidualnej mBanku, oferta premium ma logo w bardziej ciemnych barwach, choć nadal przebijają się różnorodne kolory zbliżone do czerwonego. Zielono-niebieskie barwy przyjmuje natomiast logo mBanku przy ofercie firmowej, a beżowe kolory są zarezerwowane dla działu Private Banking. MSP i korporacje to natomiast logo w barwach niebieskich.

5. Strategia Grupy mBanku na lata 2020-2023 zyskała nazwę: „Rośniemy z klientami i dzięki nim”. Bank ma zamiar koncentrować się na 4 obszarach: kliencie, platformie, efektywności oraz pracownikach i kulturze organizacyjnej.

mBank – podstawowe dane

Nazwa banku:mBank
Data powstania:1986 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank uniwersalny
Prezes banku:Cezary Stypułkowski
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000025237
NIP:5260215088

Siedziba Banku:

mBank SA

ul. Senatorska 18
00-950 Warszawa


Adres korespondencyjny:

mBank SA

Skrytka Pocztowa 2108
90-959 Łódź 2


OPINIE O MBANKU

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z mBankiem ? Podziel się swoją opinią.

Dodaj swoją opinię na temat mBanku.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Edytex

Fatalna firma przy zakładaniu nie poinformowano mnie o rodzaju konta, przelewów po 10 zł, przy wpłacie w placówce ta sama sytuacja płaciłam, że mogą obracać większą gotówka.... żenujące. Odradzam

Oszukany kiient

Nie polecam!!! Bezwzględne działania na... ...korzyść tylko i wyłącznie banku. Żadnej współpracy w razie problemów nawet hipotetycznych. Omijać !!! Uciekać !!! Działania „za plecami” klienta.

Adamosn35

Jako przedsięrbiorca absolutnie nie polceam współpracy z mBank. Niestety, byłem obsługiwany przez niekompetenty personel - mianowicie Justyna Kowalik, Doradca Klienta ds. dużych przedsiębiorstw w mBank S.A. Absolutny brak wiedzy, problem z uzyskaniem informacji. Nie polecam.

Okradziona 12.2021

Szok!!! Moje konto okradzione 07.12.2021 na kwotę ponad tysiąc PLN przez ogólnie znanego przestępcę. W GOOGLE numer potwierdzony wielokrotnie jako oszust, który podstępem przez portal niby banku wyłudza dane, zmienia detale urządzenia do obsługi transakcji mobilnych i kradnie. A MLinia zapewniała że aplikacja mobilna to takie bezpieczne ☹ Po fakcie pracownicy MLinii zwalają na Ciebie winę i nawet nie wspominają o konieczności uruchomienia procesu reklamacyjnego, bo po co im kolejny problem …. Zrobiłam zgłoszenie REK164052438 i zobaczymy jak ta farsa się zakończy. Poinformowana Policja przyjęła zgłoszenie i rozłożyła ręce właściwie na wstępie. Jak na razie wygląda na to że bezkarnie można rąbać Klientów MBank na kasę. ……. Ręce opadają.

Łukasz ChujCIDoTego

Oszuści i zdziercy. Bezpodstawnie zabierają pieniądze po czym brak kontaktu z infolinią.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy – najlepsze oferty
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
11 października 2014

Kredyt samochodowy – najlepsze oferty

Bank Spółdzielczy w Zawierciu sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
18 września 2019

Bank Spółdzielczy w Zawierciu sesje przychodzące i wychodzące

Zastrzeżenie karty płatniczej – wykaz telefonów
Banki
author
Dominika Sobieraj
27 lipca 2013

Zastrzeżenie karty płatniczej – wykaz telefonów

Profi Credit w Słupsku
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
09 czerwca 2019

Profi Credit w Słupsku

BNP Paribas oddziały w Oświęcimiu
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
23 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Oświęcimiu