Millennium ulubionym bankiem młodych z ofertą płatności bezgotówkowych
Pod względem płatności bezgotówkowych bank Millennium nie m sobie równych. Na drugim miejscu wśród tego obszaru badania rynkowego przeprowadzonego przez Miesięcznik Finansowy BANK znalazł mBank – zwycięzca tegorocznego konkursu na najlepszy bank dla młodych.
Tegorocznej gali Horyzontów Bankowości 2019 towarzyszyło wyjątkowe wydarzenie – ogłoszenie wyników dwudziestej czwartej już edycji Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego BANK. Oficjalna prezentacja zwycięzców nie obyła się bez oklasków i wyrazów uznania dla najlepszych banków w Polsce. Niemniej dla wielu uczestników forma zestawienia kolejnych instytucji okazała się zaskoczeniem.
Po raz pierwszy w historii Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego BANK jury osobno nagrodziło banki za ich oferty przeznaczone kolejno dla młodych, seniorów oraz dla osób z różnego typu niepełnosprawnościami. W kategorii „Bank dla Młodych” pierwsze miejsce zdobył mBank. Drugie miejsce na podium zostało przydzielone bankowi Millennium, a trzecie – PNP Paribas Bank Polska.
Warto jednak zauważyć, iż w ogólnej kategorii „Bank dla Młodych” wyznaczonych było kilka podkategorii poddanych badaniu. Jedną z nich były płatności bezgotówkowe – transakcje tak ważne dla dzisiejszych młodych, dla których szybkość i wygoda to dwie najwyżej cenione właściwości technologii. W przypadku podkategorii płatności bezgotówkowych mBank, zwycięzca wśród banków dla młodych, musiał ustąpić miejsca bankowi Millennium.
Bank Millennium najwyżej ceniony
Bank Millennium jako zwycięzca drugiego miejsca wśród ogólnej kategorii „Bank dla Młodych” XXIV Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego BANK mógł pochwalić się najwyższym wynikiem w obszarze płatności bezgotówkowych. Spośród blisko 2,6 tysięcy ankietowanych konsumentów w wieku do 26. roku życia średnia wystawionych ocen dla tej podkategorii w skali od 1 do 6 wyniosła 5,63 pkt.
Na drugim miejscu znalazł się mBank. Wynik osiągniętych przez tę instytucję to niewiele ponad 5,5 pkt. Po piętach mBanku depcze zdobywcza trzeciego miejsca zarówno w podkategorii płatności bezgotówkowych, jak i w ogólnej kategorii – bank BNP Paribas (5,5 pkt). Tuż za podium znalazły się takie banki, jak PKO Bank Polski (5,46 pkt), ING Bank Śląski (5,45 pkt) oraz Santander Bank Polska (5,42).
Ogólne wyniki polskich banków komercyjnych w zakresie płatności bezgotówkowych ocenić można na poziom bardzo wysoki. Na uznanie zasługuje fakt, że aż jedenaście banków osiągnęło wynik na poziomie conajmniej 5,0 pkt na 6 pkt możliwych do zdobycia. Różnice między poszczególnymi laureatami także nie były wyjątkowo znaczące i wysoce zauważalne, co wzmacnia jedynie opinię, iż wśród polskich banków płatności bezgotówkowe stoją na wysokim poziomie.
fot. alebank.pl
Inna grupa wiekowa, inne potrzeby
Jak zaznaczyliśmy już w poprzedniej części artykułu, dla młodych Polek i Polaków kwestie takie jakie wygoda i szybkość stanowią najwyżej cenione cechy instytucji finansowych. Z tego też właśnie względu wśród weryfikowanych podkategorii ocenie poddany został dostęp do płatności bezgotówkowych. Jednak nie dla wszystkich tego typu usługi są priorytetem. Nie dziwi więc fakt, iż banki określone mianem najlepszych dla seniorów, nie pokrywały się z gronem zwycięzców w kategorii banków dla młodych.
Za instytucje z najlepszą ofertą spersonalizowaną dla starszych użytkowników uznano ING Bank Śląski. Nagrodę w imieniu banku podczas tegorocznej gali Horyzontów Bankowości odebrał Piotr Utrata, rzecznik prasowy ING Banku Śląskiego. Drugie miejsce przypadło ex aequo dwóm polskim zrzeszeniom banków spółdzielczych. Mowa o Banku Polskiej Spółdzielczości oraz o SGB-Banku.
Ostatnie miejsce na podium wśród najlepszych banków z ofertą dedykowaną seniorom przypadło PKO Bankowi Polskiemu. Bank ten zdobył także drugie miejsce w kategorii „Innowacyjność” i drugie miejsce pod względem efektywności (kategoria „Innowacyjność”). Więcej o wynikach tegorocznego Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego BANK przeczytać można w naszym artykule.
Dodaj komentarz