mSzafir darmowy do końca czerwca w PKO BP

mSzafir darmowy do końca czerwca w PKO BP

author
Patryk Byczek
01 maja 2020

Krajowa Izba Rozliczeniowa wraz z PKO Bankiem Polskim podjęli decyzję o darmowym korzystaniu z jednorazowego kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir do 30 czerwca 2020 roku. Promocja bezpłatnego korzystania będzie przedłużona również na długoterminową wersję podpisu.

Podjęte decyzje są kolejnym elementem działań niosących pomoc osobom indywidualnym oraz gospodarce w czasach rozprzestrzeniającego się w Polsce koronawirusa.

Czym jest mSzafir?

mSzafir jest innowacyjną wersją kwalifikowanego podpisu elektronicznego, która wykorzystuje technologię chmurową eliminującą konieczność stosowania czytnika i karty kryptograficznej. Rozwiązanie umożliwia podpisywanie wszystkich umów i pism w wersji elektronicznej i formacie PDF, bez wychodzenia z domu. Dokument podpisany za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir ma identyczną moc, jak dokument podpisany odręcznie. Niezależnie od tego, czy pismo dotyczy spraw biznesowych, prywatnych, czy urzędowych.

Krajowa Izba Rozliczeń udostępnia takowe rozwiązanie w wersji, która pozwala użycie jednorazowe, to znaczy do podpisania pojedynczego dokumentu lub z długim terminem ważności, wynoszącym rok lub dwa lata, z wybranym limitem podpisów.

Jednakże przed wydaniem jednorazowego certyfikatu (użycia) należy potwierdzić tożsamość Użytkownika. Weryfikacja przeprowadzana jest całkowicie zdalnie za pomocą bankowości elektronicznej. Na chwilę obecną z takiej opcji skorzystać mogą Klienci PKO BP oraz Inteligo. Co ważne, do końca czerwca bieżącego roku Klienci tych banków z usługi korzystają bezpłatnie. PKO BP chcąc ułatwić dostęp do mobilnej wersji podpisu elektronicznego mSzafir jak największej liczbie osób, promocyjna oferta dotycząca zakupu dowolnego pakietu podpisów z rabatem wynoszącym 30%, zostałą przedłużona do 30 czerwca 2020 roku.

Podpisy kwalifikowane mSzafir, zarówno w wersji jednorazowej, jak i długoterminowej, można znaleźć na oficjalnie stronie narzędzia: www.mszafir.pl. Podczas zakupu certyfikatu należy potwierdzić swoje dane osobowe poprzez zalogowanie się do systemu bankowości eletronicznej iPKO lub Inteligo wykorzystując do tego usługę e-Tożsamość. Następnie należy wybrać konkretny dokument PDF, który należy podpisać.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/94391-podpis-elektroniczny-mszafir-za-darmo-do-konca-czerwcazostanwdomu-pracujzdomu-pracujzdalnie-podpisujzdomu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Parczew
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
17 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Parczew

Santander Consumer Bank Bolesławiec
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
30 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Bolesławiec

Bank Millenium poszerza swoją ofertę finansową
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 marca 2019

Bank Millenium poszerza swoją ofertę finansową

10 najtańszych aut w użytkowaniu
Blog
author
Patryk Byczek
21 września 2018

10 najtańszych aut w użytkowaniu

Kredyt gotówkowy Świdnik
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
08 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Świdnik

BNP Paribas oddziały w Kłodzku
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Kłodzku

Porównaj