N26 - niemiecki bank mobilny - może zrobić dużą konkurencję innym bankom. Z dniem 7 listopada wchodzi na polski rynek i oferuje założenie standardowych oraz biznesowych rachunków bankowych. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 07.11.2018
Udostępnij:

Niemiecki challenger bank wkracza jednocześnie na rynki innych państw: Szwecji, Norwegii i Danii, a do końca tego roku pojawi się także na Islandii i w Lichtensteinie. Choć bank istnieje zaledwie kilka lat, zdobył już niemalże 1 500 000 mln Klientów. 

źródło: https://n26.com/en-de/?s_id=184269293&utm_medium=cpo&utm_source=affiliate&utm_campaign=financeadsde&utm_term=21560

W ubiegłym miesiącu N26 wszedł także na rynek brytyjski, gdzie ma dużą konkurencję w postaci tamtejszego Revoluta. Choć oferta i sposób działania obu finechów są podobne, to różni je zasadnicza cecha – N26 działa w oparciu o licencję bankową, a Revolut takowej nie posiada. 

Czym właściwie jest N26?

Od odpowiedzi na to pytanie właściwie należałoby zacząć. N26 założony został przez niemiecki startup i oficjalnie jest bankiem, jednakże nie tradycyjnym, a mobilnym. Oznacza to, że z usług tego banku można skorzystać wyłącznie poprzez urządzenia mobilne: smartfony, tablety czy komputery. N26 nie ma zatem żadnych placówek stacjonarnych. 

Bank ten zatrudnia ponad 500 realnych osób, ale obsługują one Klientów jedyine przez Internet – nie ma możliwości spotkania się z przedstawicielem banku twarzą w twarz, ponieważ wszystkie sprawy załatwiane są online. Przez Internet założymy konto i będziemy w stanie sprawnie nim zarządzać. 

źródło: https://n26.com/en-de/?s_id=184269293&utm_medium=cpo&utm_source=affiliate&utm_campaign=financeadsde&utm_term=21560

Szansa dla Apple Pay

Zwolennicy Revoluta z utęsknieniem czekają na Apple Pay i doczekać się nie mogą. W N26 jest duża szansa na to, że takie płatności zostaną udostępnione, bo póki co zostały wprowadzone we wszystkich krajach, w których Apple udostępnia usługę płacenia sprzętami mobilnymi. 

Jeżeli tak się stanie, to N26 będzie dziesiątym bankiem oferującym płatności Apple Pay w Polsce. Płatności będą prawdopodobnie możliwe także przez Google Pay. Aplikacja mobilna N26 jest dostępna na dwa najpopularniejsze systemy operacyjne: iOS oraz Android. 

źródło: https://n26.com/en-de/?s_id=184269293&utm_medium=cpo&utm_source=affiliate&utm_campaign=financeadsde&utm_term=21560

Co oferuje N26?

Przede wszystkim założenie konta i płacenie wydaną do niego kartą na całym świecie. Konto bankowe w N26 można otworzyć w zaledwie kilka minut za pośrednictwem aplikacji mobilnej – wystarczy wypełnić formularz oraz przejść weryfikację video. Hasło przesyłane jest SMS-em, a zatem nie trzeba nawet ruszać się z domu. 

Rachunki są denominowane w euro. Do każdego rachunku wydawana jest zupełnie darmowa karta Mastercard. N26 oferuje na ten moment dwa typy rachunku bankowego: standardowy oraz biznesowy. 

Konto standardowe jest całkowicie darmowe i jest skierowane głównie do tych osób, które:
– dużo podróżują,
– mieszkają lub pracują za granicą,
– często przesyłają pieniądze na inne rachunki bankowe.

Konto biznesowe bardziej sprawdzi się u przedsiębiorców – dzięki niemu zdecydowanie łatwiejsze będzie odbieranie pieniędzy od zagranicznych partnerów biznesowych. 

źródło: https://n26.com/en-de/?s_id=184269293&utm_medium=cpo&utm_source=affiliate&utm_campaign=financeadsde&utm_term=21560

Szybki rozwój 

Choć fintech jest bardzo młody, szybko i prężnie wchodzi na rynki finansowe kolejnych krajów i wprowadza do oferty nowe produkty. W najbliższej przyszłości, obok oferty standardowej i biznesowej, mają być wprowadzone także pakiety premium: N26 Metal oraz N26 Black. 

Źródło:
https://n26.com/en-de/?s_id=184269293&utm_medium=cpo&utm_source=affiliate&utm_campaign=financeadsde&utm_term=21560

Komentarze (3)
Maciej Kasprzyk, 29 maja 2019 o 23:31

Bardzo polecam aplikacje. Jesli chcesz zarobic 15€ to przy rejestracji podaj kod maciejk1992 – po pierwszej transkacji za 15 € dostaniesz pieniadze. idealna karta do strefy euro lub na zakupy w tej walucie.

zalety: bank w niemieckim systemie prawnym (ktoś może uznać to za wadę), bezpłatne przelewy SEPA, 5 bezpłatnych wypłat w miesiącu z bankomatów sieci ATM, bezpłatna karta debetowa MC, konto również dla prowadzących działalność gospodarczą – to wszystk osprawia że warto je mieć zwłaszcza że to 1 konto w zagranicznym banku dostępne dla każdego z polskim adresem, a co ciekawsze bank wcale nie żąda żadnych dokumentów, żeby ten adres uwierzytelnić. Przyrejestracji wpisując kod polecający robertp3062 można otrzymać od banku 15 Euro.

No to już jest w PL + 15 Euro na start: https://n26.com/r/pawelc0565