Nest Bank – opinie

Nest Bank – opinie

Ocena klientów

3,18

Na podstawie 165 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

90 osoby

Negatywne opinie

75 osoby

Opinie o Nest Banku

Opinie Klientów o Nest Banku są różne. Jedni podkreślają, jak wiele atutów posiadają Nest Konta i przenoszą się z zadowoleniem z innego banku. Wielu użytkowników banku wskazuje jednak także, że jest to “najgorszy bank”, więc sytuacja w kwestii opinii jest tu podobna jak w innych bankach – jedni wskazują plusy, inni minusy banku. Jeszcze inne opinie dają osoby, które były pracownikiem banku. Obiektywnie trzeba jednak przyznać, że Nest Bank oferuje całkiem spory pakiet usług finansowych, w dodatku w nowoczesnym pytaniu.

Nest Bank - podstawowe dane

Nazwa banku:Nest Bank
Data powstania:1995 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank uniwersalny
Prezes banku:Marek Kulczycki
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000030330
NIP:1070010731

Najważniejsze informacje dla Klientów

Nest Bank sesje Elixir

Nest Bank kod BIC, SWIFT

Nest Bank – infolinia

Na co narzekają Klienci Nest Banku?

Klienci Nest Banku narzekają na:

 • pojawiające się problemy podczas logowania do panelu Klienta,
 • zbyt małą liczbę oddziałów,
 • niską przyznawalność pożyczek.

Z czego są zadowoleni Klienci Nest Banku?

Klienci Nest Banku są zadowoleni z:

 • technologicznych nowinek dostępnych w banku,
 • pozytywnego podejścia do nowych Klientów,
 • infolinii działającej bez zarzutu,
 • produktów i oferty skierowanej do Klientów indywidualnych i firm.

Wymagania do kredytów i pożyczek w Nest Banku

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Nest Bank - siedziba

Nest Bank

ul. Wołoska 24

02-675 Warszawa

Nest Bank - najważniejsze informacje

Nest Bank – historia

Nest Bank powstał w 1995 roku pod firmą o nazwie Westdeutsche Landesbank Polska SA, a założycielem był Westdeutsche Landesbank AG, którego siedziba znajdowała się w Dusseldorfie. Od roku 2003 do 2010 instytucja działała pod nazwą WestLB Bank Polska SA, natomiast w latach 2011-2013 nazwę zmieniono na Polski Bank Przedsiębiorczości SA. Kolejna zmiana nazwy nastąpiła w 2013 roku i do 2016 roku instytucja działała jako FM Bank PBP SA. Nazwa Nest Bank obowiązuje od 2016 roku. Nest Bank jest bankiem uniwersalnym i kieruje swoją ofertę zarówno do Klientów indywidualnych, jak i Klientów biznesowych.

Oferta Nest Banku

Nest Bank to nowoczesny bank, w którym możemy założyć tradycyjne konto osobiste (tzw. Nest Konto), a także konto oszczędnościowe. W każdym koncie uzyskujemy dostęp do bankowości internetowej. Poza tym w Nest Banku można także założyć konto walutowe. Waluta rachunku to EUR, USD lub GBP. W Nest Banku założymy także darmowe konto firmowe i skorzystamy z bankowości firmowej. Nie ma jednak możliwości założenia kont walutowych dla firm, co jest dla wielu Klientów minusem oferty Nest Banku.

Zakładanie konta osobistego w Nest Banku jest bardzo proste. Aby założyć Nest Konto osobiste, wystarczy wybrać odpowiednią opcję konta na stronie banku. Przy zakładaniu konta jest kilka opcji potwierdzenia tożsamości zdalnie (np.: przez przelew weryfikacyjny wykonany z konta prowadzonego w innym banku), dzięki czemu konto osobiste możemy założyć w całości za pośrednictwem bankowości internetowej. Do założenia konta wystarczy nam zaledwie kilka minut. Bankowość internetowa tego banku działa bardzo sprawnie i jest chwalona przez Klientów.

Nest Bank – co wyróżnia?

1. Na stronie głównej Nest Banku możemy zauważyć aktualne kursy walutowe. W widoku bezpośrednim prezentowanych jest tylko kilka walut, ale po kliknięciu “wszystkie kursy walut” pojawia się nam lista z kursami także dla pozostałych walut.

2. Nest Bank jako jeden z pierwszych banków w Polsce udostępnił płatności za pomocą Google Pay, Apple Pay oraz Garmin Pay.

3. Obecnie bank dysponuje kilkuset placówkami, w których obsługuje swoich Klientów. Placówki te nie przypominają jednak typowych biurowych przestrzeni bankowych. Zamysłem Nest Banku było stworzenie w placówce takiej atmosfery, by Klient mógł poczuć się w niej jak w domu, więc w oddziałach jest dużo domowych lamp, dywanów czy foteli.

4. W 2020 roku Nest Bank uzyskał wyróżnienie w kategorii Bezpieczny Bank – najlepsze praktyki. W tym samym roku bank został również liderem rankingu World’s Best Banks 2020 organizowanego przez magazyn Forbes (USA).

5. Nazwa banku z angielskiego oznacza gniazdo, dlatego też akcenty logo banku są brązowe i rzeczywiście wygląda ono, jakby było upecione z gałęzi. Taka nazwa ma symbolizować wartości, które kojarzymy zazwyczaj z gniazdem rodzinnym – bezpieczeństwo, dobro i troskę. Na to wszystko możemy liczyć właśnie w Nest Banku.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Tak, w Nest Banku można założyć walutowe konto osobiste.

Nest Bank jest bezpieczny, ponieważ posiada gwarancję BFG (Bankowego Funduszu Gwarancyjnego).

Nest Bank to naprawdę warty uwagi nowoczesny bank.

Nest Bank należy do funduszu private equity AnaCap Financial Partners LLP z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Ten fundusz posiada 100% udziałów.

Tak, Nest Bank istnieje i nie ma żadnych problemów finansowych.

Zostaw swoją opinię o Nest Banku

Nest Bank możesz ocenić w naszym głosowaniu poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół. Twoja ocena może być bardzo cenna dla innych osób! Dzięki Tobie będą wiedziały, czy warto skorzystać z tej oferty. Swoje doświadczenie w kontakcie z tą firmą pożyczkową możesz także opisać w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Nick
Nick
2023-12-07 00:21:37

Oszuści i kłamcy nakładają blokady na karty bez potwierdzenia faktów, człowiek wydzwania na infolinię a oni nie potrafią określić skąd blokada się wzięła odradzam z dala od tego pseudo banku!!

Puklys
Puklys
2023-09-28 23:53:30

Jestem klientem od kilku lat i nie miałem do tej pory problemów z tym bankiem. Konta i karta sa darmowe. Apka dziala sprawnie. Duzo spraw mozna załatwić na klik.

maruda
maruda
2023-08-24 22:39:11

Negatywnych opinii nie podzielam oraz niektóre kwestionuje, nie zgadzam się na nieudzielanie kredytu klientom indywidualnym, poza tym jestem zadowolony z usług banku będę go polecał. Pozdrawiam

Porównaj