Strona główna Wpisy Inne Nest Bank opinie

Nest Bank opinie

dominika
Dominika Sobieraj
20 listopada 2020

Nest Bank jest bardzo młodym bankiem działającym w Polsce. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o banku, jego zalety i wady oraz opinie Klientów.

Nest Bank – historia

Nest Bank powstał w 1995 roku pod firmą o nazwie Westdeutsche Landesbank Polska SA, a założycielem był Westdeutsche Landesbank AG, którego siedziba znajdowała się w Dusseldorfie. Od roku 2003 do 2010 instytucja działała pod nazwą WestLB Bank Polska SA, natomiast w latach 2011-2013 nazwę zmieniono na Polski Bank Przedsiębiorczości SA. Kolejna zmiana nazwy nastąpiła w 2013 roku i do 2016 roku instytucja działała jako FM Bank PBP SA. Nazwa Nest Bank obowiązuje od 2016 roku. Nest Bank jest bankiem uniwersalnym i kieruje swoją ofertę zarówno do Klientów indywidualnych, jak i Klientów biznesowych.

Przejdź do opinii o Nest Banku i dodaj swoją.

Plusy i minusy Nest Banku

sprawnie działająca infolinia
+ bank rozwinięty technologicznie
instytucja przyjazna dla nowych Klientów
wsparcie dla Klientów indywidualnych oraz firm


– problemy z logowaniem się do panelu Klienta banku
– niska przyznawalność pożyczek
– mało oddziałów w Polsce

Na co narzekają Klienci Nest Banku?

Klienci Banku BGK narzekają na:

– pojawiające się problemy podczas logowania do panelu Klienta,
– zbyt małą liczbę oddziałów,
– niską przyznawalność pożyczek.

Z czego są zadowoleni Klienci Nest Banku?

Klienci Banku BGK są zadowoleni z:

– technologicznego rozwinięcia,
– pozytywnego podejścia do nowych Klientów,
– infolinii działającej bez zarzutu,
– produktów i oferty skierowanej do Klientów indywidualnych i firm.

Nest Bank – co wyróżnia?

1. Na stronie głównej Nest Banku możemy zauważyć aktualne kursy walutowe. W widoku bezpośrednim prezentowanych jest tylko kilka walut, ale po kliknięciu “wszystkie kursy walut” pojawia się nam lista z kursami także dla pozostałych walut.

2. Nest Bank jako jeden z pierwszych banków w Polsce udostępnił płatności za pomocą Google Pay, Apple Pay oraz Garmin Pay.

3. Obecnie bank dysponuje kilkuset placówkami, w których obsługuje swoich Klientów. Placówki te nie przypominają jednak typowych biurowych przestrzeni bankowych. Zamysłem Nest Banku było stworzenie w placówce takiej atmosfery, by Klient mógł poczuć się w niej jak w domu, więc w oddziałach jest dużo domowych lamp, dywanów czy foteli.

4. W 2020 roku Nest Bank uzyskał wyróżnienie w kategorii Bezpieczny Bank – najlepsze praktyki. W tym samym roku bank został również liderem rankingu World’s Best Banks 2020 organizowanego przez magazyn Forbes (USA).

5. Nazwa banku z angielskiego oznacza gniazdo, dlatego też akcenty logo banku są brązowe i rzeczywiście wygląda ono, jakby było upecione z gałęzi. Taka nazwa ma symbolizować wartości, które kojarzymy zazwyczaj z gniazdem rodzinnym – bezpieczeństwo, dobro i troskę. Na to wszystko możemy liczyć właśnie w Nest Banku.

Nest Bank – podstawowe dane

Nazwa banku:Nest Bank
Data powstania:1995 rok
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:bank uniwersalny
Prezes banku:Marek Kulczycki
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000030330
NIP:1070010731

Siedziba Banku:

Nest Bank

ul. Wołoska 24
02-675 Warszawa


Adres korespondencyjny:

Nest Bank

ul. Wołoska 24
02-675 Warszawa


OPINIE O Nest Banku

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego? Podziel się swoją opinią.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Robert Makłowicz
Robert Makłowicz
2021-06-10 16:52:37
Jestem rozczarowany, założyłem lokatę i po 3 miesiącach dowiedziałem się że żeby oprocentowanie wynosiło więcej niż 0,01% miałem wpłacać po 1000 zł miesięcznie na konto. Ja wiem że błąd leży po mojej stronie ale mówiąc realistycznie nikt nie przeczyta 20 stron umowy pisanych maczkiem i tak ważna informacja powinna być wyszczególniona. TRAGEDIA
Marek Gronek
Marek Gronek
2021-04-19 13:19:15
Bank który tylko w zapowiedziach telefonicznych podaje że dba o twoje finanse w rzeczywistości bank który rozlicza spłacony wcześniej kredyt tygodniami należny zwrot części prowizji będę musiał "wyrywać" sądownie bo nikt z pracowników nie ma informacji na ten temat powołując się że to leży w gestii jakiegoś tajnego działu. Generalnie pracownicy proszą o cierpliwość, zamykam rachunek i nie polecam tego banku nawet wrogom
ALEKSANDRA
ALEKSANDRA
2021-04-07 13:08:20
Nest Bank. Nie polecam. Z konta znikneło prawie 20 tyś. Stwierdzili ze ich zabezppieczenia były ok. Ktos wkradł sie na konto i ustanowił siebie zaufanym zleceniobiorca i przez kilka przelewów oczyscił konto. Mimo ze nie dostałam informacji o przelewach - było ok. Sprawca ustalony ale nie odnaleziony. Postepwanie umozone. To było 2 lata temu do dziś bank nie oddał pieniedzy , mimo ze według prawa bankowego mięli obowiązek oddac juz w pierwszym dniu roboczym ale tego nie zrobili. Mimo kilku reklamacji pieniadze nie odzyskane. Bedziemy sie sądzic.
Maciej Mrozowski
Maciej Mrozowski
2021-02-18 16:43:54
Od 15 lutego 2020 roku, to jedno z najdroższych kont w kraju. Każdy przelew 9 złotych, z wyjątkiem jednego. Nawet przełożenie na konto oszczędnościowe i zasilenie walutowego. Szkoda, bo bardzo cieszyłem się z możliwości swobodnego operowania finansami. Teraz mam kłopot, muszę zmienić bank (na co totalnie nie miałem ochoty), oraz opróżnić wszystkie pootwierane rachunki (oszczędnościowy, walutowy i na końcu zwykły). Naprawdę żałuję. Przypomina mi to sytuację Getin Banku z roku 2004, kiedy wprowadzili opłaty za karty i prowadzenie rachunku. Pożegnali się z masą klientów, stracili wiarygodność i do dzisiaj jadą na rezerwie. Ja w każdym razie omijam ich logo, nawet nie sprawdzając, co mają do zaoferowania. Szkoda. Z czystym sumieniem (już) nie polecam.
Tomasz Wałdoch
Tomasz Wałdoch
2021-01-28 13:15:41
Trzy lata temu otworzyłem w Nestbanku limit w koncie na 6o cyfrową kwotę. Wynegocjowałem, jak mi się wtedy wydawało, korzystne warunki (niskie oprocentowanie gotowości, na czym mi zależało). Cały pierwszy rok obfitował jednak w naliczanie niezrozumiałych kosztów dodatkowych po 1000 - 3000zł, tytułem zapisanych małym druczkiem w umowie warunków. Oczywiście wina leży po mojej stronie. Byłem po prostu przyzwyczajony, korzystając dotychczas z innego banku, do przejrzystości współpracy. Niestety Nestbank nie chce zatrzymać klienta. Chce go skusić, złapać, wyssać i pod każdym możliwym pretekstem nie rozwiązać potem umowy. Obecnie jestem na etapie, gdzie z odpowiednim wyprzedzeniem wypowiedziałem umowę i uzupełniłem środki w limicie. Pomimo tego bank przedłużył mi umowę na kolejny rok i ściągnął kolejnych kilka tysięcy złotych. LICHWA, proszę nie dać się złapać!

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Słupca
Oddziały
dorota
Dorota Cholewicka
26 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Słupca

Ile wynosi mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym?
Bez kategorii
alicja
Alicja Uzarowicz
31 stycznia 2020

Ile wynosi mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym?

Zgoda na przejęcie Banku BPH
Wpisy
anna_dancewicz
Anna_Dancewicz
25 czerwca 2016

Zgoda na przejęcie Banku BPH

Idea Bank zwolniony z obowiązku dotyczącego rezerwy obowiązkowej
Bez kategorii
natalia
Natalia Narloch
21 listopada 2018

Idea Bank zwolniony z obowiązku dotyczącego rezerwy obowiązkowej

Santander Bank Polska udostępnił portal RazemPokonamy.pl
Bez kategorii
patryk
Patryk Byczek
26 kwietnia 2020

Santander Bank Polska udostępnił portal RazemPokonamy.pl

Pożyczki bez BIK Cieszyn
Wpisy Inne
aleksandra
Aleksandra Gościnna
06 marca 2021

Pożyczki bez BIK Cieszyn