Nowe waluty w kantorze Alior Banku

Nowe waluty w kantorze Alior Banku

author
Patryk Byczek
25 lutego 2019

Alior Bank poinformował w oficjalnym komunikacie o dodaniu nowych walut do swojego Kantora Walutowego. Dotychczas oferta proponowała Klientom trzynaście jednostek monetarnych, teraz natomiast dostępnych jest ich już dwadzieścia dwie.

Bank rozwijając swój Kantor Walutowy dodał do niego aż 9 nowych jednostek monetarnych.

Nowe waluty w kantorze Alior Banku

Kantor Walutowy Alior Banku istnieje na rynku od 2012 roku. Od tego czasu instytucja konsekwentnie rozwija i umacnia pozycję kantoru na rynku. To właśnie dlatego w ostatniej aktualizacji narzędzia Alior Bank dodał do niego takie waluty jak:

Baht tajski – THB,
Dolar hongkoński – HKD,
Kuna chorwacka – HRK,
Lej rumuński – RON,
Lew bułgarski – BGN,
Lira turecka – TRY,
Peso meksykańskie – MXN,
Nowy Szekel izraelski – ILS,
Rand południowoafrykański – ZAR.

Z nowych walut mogą korzystać zarówno Klienci indywidualni, jak i Klienci biznesowi.

Korzyści dla Klientów

Nowe waluty przynoszą korzyści Klientom indywidualnym oraz biznesowym.

Klienci indywidualni mogą:

– kupować bilety lotnicze w lokalnych cenach,
– rezerwować noclegi unikając niekorzystnych przewalutowań,
– robić zakupy w zagranicznych sklepach internetowych w obowiązującej walucie.

Ponadto oferta przewiduje również darmowe karty walutowe w euro, dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich. Warunkiem jest wówczas dokonanie jednej transakcji w przeciągu 6 miesięcy.

Klienci biznesowi mogą prowadzić bezpośrednie interesy handlowe z innymi państwami bez konieczności przewalutowywania środków na na przykład dolary, czy euro. Ponadto dla firm eksportowo-importowych oznacza to realne oszczędności w pakiecie wraz z bezpieczeństwem środków oraz natychmiastową wymianę walutową po atrakcyjnych kursach.

Specjalista do spraw Walutowych platform transakcyjnych w Alior Banku, Grzegorz Matwiejczuk mówił, że: „Pomijając aspekt biznesowy, zauważyliśmy wzmożone zainteresowanie Polaków podróżami w coraz bardziej egzotyczne strony. Poszerzenie oferty Kantoru Walutowego Alior Banku jest odpowiedzią na prężnie rozwijającą się siatkę połączeń lotniczych z Polski, z której korzysta coraz więcej naszych klientów. Wprowadzone udogodnienia to nie tylko wygoda dla pasażerów, ale przede wszystkim oszczędność kosztów organizacji podróży”.

Kantor Walutowy Alior Banku

Narzędzie banku posiada obecnie ponad 300 000 Klientów. Osoby korzystające z usługi mogą kupować i sprzedawać walutę o każdej porze dnia przez siedem dni w tygodniu. Kantor jest dodatkowo dostępny dla osób nie będących Klientami Alior Banku. Instytucja pozwala na zarejestrowanie się przez Internet za pomocą przelewu, kuriera lub poprzez wideoweryfikację.

W zeszłym roku Kantor Aliora zajął pierwsze miejsce w kategorii „Bezpieczeństwo – Najlepsze praktyki: Fintech” w rankingu „Złoty Bankier”. Narzędzie zostało również najlepszym bankowym kantorem walutowym według portalu najlepszekonto.pl

Alior Bank

Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Ponad 71 370 000 000 złotych wyniosły aktywa Aliora pod koniec trzeciego kwartału 2018 roku. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Drezdenko
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
02 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Drezdenko

Pożyczki bez zaświadczeń Szczytno
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
09 września 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Szczytno

Zwolnienia grupowe w Tesco
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
29 czerwca 2019

Zwolnienia grupowe w Tesco

Promocja: „Zyskuj jesienią” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 listopada 2019

Promocja: „Zyskuj jesienią” w BNP Paribas

Porównaj