Nowość w Banku Millennium: e-operat

Nowość w Banku Millennium: e-operat

author
Dominika Sobieraj
24 grudnia 2020

Rewolucja w kredytach hipotecznych Banku Millennium – proces brania kredytu na nieruchomość w połowie grudnia został jeszcze bardziej zelektronizowany. Bank wprowadził elektroniczny proces wyceny nieruchomości – e-operat. Na czym polega? Sprawdzamy.

E-operat w Banku Millennium

E-operat w to nazwa, którą zyskał w pełni zelektronizowany proces wyceny nieruchomości Banku Millennium. Cały proces zakłada wsparcie Klienta przez bank w pozyskaniu, jak sama nazwa wskazuje, operatu szacunkowego.

Zlecenie w sprawie dokonania wyceny jest przekazywane do firmy je wykonującej elektronicznie. Klient otrzymuje wycenę już w ciągu 3-4 dni od oględzin nieruchomości i wycena jest od tego momentu do jego dyspozycji.

Dostępny dla Klientów hipotecznych

E-operat jest już dostępny dla wszystkich Klientów, którzy w Banku Millennium zawnioskują o kredyt hipoteczny na dowolną nieruchomość. Bank będzie pośredniczył w zleceniu wyceny nieruchomości. Obowiązek przeprowadzenia wyceny trafi do jednej z dwóch firm, z którymi bank w tej sprawie nawiązał współpracę.

Oględziny nieruchomości są wykonywane w jednym z dwóch trybów:

  • fizycznie (poprzez odwiedziny rzeczoznawcy),
  • zdalnie.

Wirtualna forma odwiedzin w nieruchomości wprowadzona została oczywiście w trosce o bezpieczeństwo Klienta i pracowników banku oraz firmy realizującej wyceny.

W jakiej formie otrzymamy wycenę?

Wycena jest przekazywana Klientowi w takiej formie, w jakiej zadeklarował, że chciałby ją otrzymać. Standardowo wycena przekazywana jest albo mailem, albo w formie papierowej. Wycena jest także automatycznie udostępniana do wiadomości banku, by czas wydania decyzji kredytowej mógł być maksymalnie skrócony.

Rezygnujemy z fizycznej formy operatu i przechodzimy całkowicie na elektroniczną. Zapewniamy przy tym naszym klientom nie tylko szybką wycenę nieruchomości, ale też, dzięki negocjacjom z rzeczoznawcami, bardzo konkurencyjne ceny.

Nie pobieramy też żadnych dodatkowych opłat za przekazanie zlecenia klienta do firmy, a wszystko można załatwić podczas jednego spotkania, dzięki czemu klient oszczędza swój czas – wskazuje cytowany w komunikacie banku Tomasz Pol, Dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Detalicznej w Banku Millennium. – “Wkrótce planujemy udostępnienie kolejnych rozwiązań w ramach projektu digitalizacji hipotek” – dodaje.

Co ważne – to, że wprowadzono usługę e-operat, nie wyklucza możliwości dostarczenia przez Klientów własnej wyceny nieruchomości (o ile jest ona wykonana przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego). Wycena oferowana jest Bank Millennium w ramach e-operatu jest jednak darmowa, a za wycenę zewnętrzną zazwyczaj musimy sporo zapłacić, więc naprawdę warto rozważyć tę opcję.


Źródło:

https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe?p_p_id=newsportlet_WAR_newsportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&_newsportlet_WAR_newsportlet_articleName=e-operat-w-banku-millennium-22.12.2020&news_articleId=29404874

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Pelplinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
21 września 2019

PKO BP w Pelplinie

Credit Agricole w Dąbrowie Górniczej
Oddziały
author
Patryk Byczek
19 lipca 2019

Credit Agricole w Dąbrowie Górniczej

PKO BP w Sokółce
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
24 lipca 2019

PKO BP w Sokółce

Wymiar urlopu wypoczynkowego
Blog
author
Halszka Gronek
24 lutego 2020

Wymiar urlopu wypoczynkowego

ING Bank Śląski w Zielonej Górze
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
04 lipca 2019

ING Bank Śląski w Zielonej Górze

Lombardy w Koninie
Lombardy
author
Patryk Byczek
06 stycznia 2023

Lombardy w Koninie

Porównaj