Nowy członek zarządu w Credit Agricole

Nowy członek zarządu w Credit Agricole

author
Patryk Byczek
21 listopada 2018

W najbliższym czasie zajdą zmiany w zarządzie Credit Agricole. Aktualny wiceprezes Richard Paret, któremu wygasa polski kontrakt, zostanie zastąpiony przez Damiana Ragana. Nowy członek zarządu zajmie się zarządzaniem siecią sprzedaży oraz rozwijaniem kanałów dystrybucyjnych, natomiast Paret będzie kontynuował budowanie kariery w strukturach międzynarodowych instytucji.

Damian Ragan zajmie się sprzedażą dotyczącą obszaru bankowości detalicznej, a także małych i średnich przedsiębiorstw. Dodatkową pod jego nadzorem funkcjonować będą wszelkie kanały dystrybucji oraz bankowość elektroniczna.

Historia Damiana Ragana

Damian Ragan jest absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył również studia podyplomowe na University of Colorado oraz Executive MBA na Warszawskim Uniwersytecie Technologicznym. Na swoim koncie posiada również wiele zrealizowanych szkoleń i kursów. Jednym z takich osiągnięć jest ukończenie programu szkoleniowego w zakresie bankowości i zarządzania na London Business School. Wyraźnie widać, że nowy współpracownik Credit Agricole posiada wykształcenie i doświadczenie stricte bankowe.

Ragan posiadając biznesowe wykształcenie, pracuje w bankowości od 20 lat. Karierę zaczynał w banku Pekao SA, a kontynuował w Nordea Banku (zarządzał siecią sprzedaży), Banku BPH (szef dystrybucji) oraz w Kredobanku na Ukrainie (pierwszy zastępca prezesa).

Obowiązki nowego członka zarządu

Po zajęciu stanowiska, Damian Regan zajmie się bankowością małych i średnich przedsiębiorstw oraz bankowością detaliczną. Dodatkowo pod jego okiem będą funkcjonowały wszelkie kanały dystrybucyjne oraz bankowość internetowa.

Richard Paret po pięciu przepracowanych w Credit Agricole latach będzie kontynuował swoją karierę w międzynarodowych strukturach grupy. Podczas polskiego kontraktu wiceprezes był odpowiedzialny za obszar ryzyka, a następnie za sprzedaż związaną z bankowością uniwersalną.

Credit Agricole

Ogólnie rzecz biorąc, grupa wchodzi w skład dziesięciu najpotężniejszych grup finansowych na świecie. Ponadto uważana jest za europejskiego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami oraz współpracy banku z firmą ubezpieczeniową (bancassurance). Instytucji zaufało ponad 52 000 000 Klientów na całym świecie. Credit Agricole od ponad 120 lat nie zmienia kierunku swojego działania. Przez cały ten okres grupa skupia się przede wszystkim na Kliencie oraz wspieraniu społeczności lokalnych.

W naszym kraju bank działa i wspiera Polaków od 2011 roku. Aktualnym prezesem CA jest Piotr Kwiatkowski, a stanowisko pierwszego wiceprezesa zajmuje obecnie Olivier Constantin. Poza prezesem, w zarządzie zasiada jeszcze sześciu innych członków. We wrześniu bieżącego roku bank świętował niewielki sukces. To właśnie pod koniec trzeciego kwartału 2018 roku liczba otwartych Kont dla Ciebie przekroczyła 100 000.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao doceniony przez Magazyn Global Finance
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 marca 2021

Bank Pekao doceniony przez Magazyn Global Finance

Komornik zajął psa i wystawił go na eBay
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
28 lutego 2019

Komornik zajął psa i wystawił go na eBay

BZ WBK rozdaje Klientom 700 zł rocznie
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
14 października 2013

BZ WBK rozdaje Klientom 700 zł rocznie

PKO BP w Brodnicy
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
23 lipca 2019

PKO BP w Brodnicy

Ile kosztuje implant zęba?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
15 czerwca 2019

Ile kosztuje implant zęba?

Porównaj