Oddziały BNP Paribas z certyfikatem “Obiekt bez barier”

Oddziały BNP Paribas z certyfikatem “Obiekt bez barier”

author
11 maja 2021

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że aż 56 placówek instytucji zdobyło certyfikat „Obiekt bez barier”, który potwierdza ich dostępność dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Jest to efekt skrupulatnej realizacji działań umożliwiających osobom z grup wrażliwych społecznie lub zagrożonych wykluczeniem na komfortowe korzystanie z usług i produktów w BNP Paribas. Sprawdzamy szczegóły.

Certyfikat “Obiekt bez barier”

Certyfikat “Obiekt bez barier” jest przyznawany przez Fundację Integracja obiektom, które zdecydowały się na wdrożenie udogodnień dla między innymi osób z niepełnosprawnościami ruchu, słuchu czy wzroku oraz dla osób starszych i osób z małymi dziećmi. Chodzi o to, że osoby poruszające się na wózku po obiekcie z takim certyfikatem mogą korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji danego miejsca. Do potrzeb wszystkich osób z problemami z poruszaniem się dostosowana jest szerokość drzwi oraz przegród. Osoby z niepełnosprawnością wzroku mogą korzystać z dopasowanego formatu dokumentów. Każde stanowisko w oddziale z certyfikatem posiada jedną wersję, która jest w pełni dostosowana do potrzeb z ograniczeniami mobilnymi. Podobnie dostosowane do potrzeb wszystkich wymagających są również bankomaty.

Zwiększanie dostępności produktów i usług to jedno z 12 zobowiązań, jakie podjęliśmy w ramach Strategii CSR i Zrównoważonego Rozwoju. Działania te wpisują się także w realizację 10. celu „Mniej nierówności”. To jeden z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, które wyznaczają kierunki naszej społecznej odpowiedzialności. Zależy nam na zapewnieniu dostępu do bankowości wszystkim Klientom na jednakowym poziomie.  Cieszymy się, że kolejne dostosowywane przez nas oddziały pomyślnie przechodzą audyt i uzyskują certyfikat Fundacji Integracja. W bieżącym roku uznano za „Obiekty bez barier” pięć naszych placówek. Dążymy do tego, aby było ich coraz więcej.

– mówiła cytowany w komunikacie Anna Muszkowska, Starszy Ekspert ds. Rozwoju Sieci Sprzedaży w Banku BNP Paribas.

Certyfikowane oddziały

Należy wiedzieć, że niezależnie od certyfikacji kolejnych oddziałów, BNP Paribas w każdej placówce oferuje szereg udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Wśród oddziałów z certyfikatem na szczególne wyróżnienie zasługują placówki w:

– Krakowie ul. Lubicz 23,
– Szczecinie ul. Milczańska 47,
– Warszawie w budynku SEZAM,
– Żarach ul. Pocztowa 13.

W tych placówkach przeprowadzono spektakularne modernizacje.

Cieszymy się, że wspólnie wyznaczamy standardy dostępności. Cenimy sobie także spotkania i warsztaty z działami technicznymi odpowiedzialnymi za wdrażanie zmian. Były one okazją, by pokazać, że czasem niewielkie zmiany parametrów wysokości i szerokości, mogą znacząco poprawić możliwość poruszania się w placówce.

– mówił cytowany w komunikacie Adam Wach, architekt i audytor Integracji.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/665128/56-oddzialow-banku-bnp-paribas-z-certyfikatem-obiekt-bez-barier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior IKE oraz Alior IKZE w ofercie emerytalnej Alior Banku
Bez kategorii
author
29 października 2019

Alior IKE oraz Alior IKZE w ofercie emerytalnej Alior Banku

Aplikacja Bonus E.Leclerc da spore rabaty
Bez kategorii
author
24 sierpnia 2020

Aplikacja Bonus E.Leclerc da spore rabaty

Ile wynosi średnia emerytura po obniżeniu wieku ?
Wpisy
author
17 listopada 2017

Ile wynosi średnia emerytura po obniżeniu wieku ?

Oszuści podszywają się pod WHO
Bez kategorii
author
27 marca 2020

Oszuści podszywają się pod WHO