Podwyżka cen w Enea i Energa Obrót

Podwyżka cen w Enea i Energa Obrót

author
Aleksandra Gościnna
31 grudnia 2019

Niedawno pojawiła się informacja o zmianach cen za prąd w Tauronie. Urząd Regulacji Energetyki zaakceptował nowe taryfy dla kolejnych dwóch sprzedawców – tym razem są to Enea i Energa Obrót. Zobacz, ile zapłacisz w 2020 roku.

Wraz z nowym rokiem mają pojawić się nowe, wyższe ceny. O podwyżkach słyszymy już od dawna, a dotyczyć mają one przede wszystkim kosztów wyrobów tytoniowych, alkoholu, a także prądu. Niestety, nie są to tylko podejrzenia. Urząd Regulacji Energetyki zaakceptował już nowe ceny prądu w Tauronie , a teraz także dla Energi Obrót i Enei.

Energa Obrót i Enea są dostawcami prądu określanymi jako sprzedawcy z urzędu. W 2020 roku za energię od tych dystrybutorów zapłacimy więcej. To już pewne, bowiem nowy cennik został już zaakceptowany przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Zastanawiasz się za co jeszcze zapłacisz więcej w nadchodzącym roku? Sprawdź nasz artykuł, w którym informujemy o tym, co zdrożeje w 2020 roku.


Obawiasz się nowych cen prądu? Sprawdź, jak płacić mniej za prąd – najlepsze sposoby.

Jak bardzo wzrosną kwoty na naszych rachunkach?

Czy jest się czego obawiać? Przypominamy, że wzrost cen w Tauron Sprzedaż wyniesie średnio 12% więcej na miesiąc. Z kolei, jeśli chodzi o rachunki w Energa Obrót, dla gospodarstw domowych z grupy G11 kwota na rachunku wzrośnie o około 11,3%. W przypadku grupy Enea będzie to niewiele więcej, bo szacunkowo 12,2%. 

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zaakceptował nowe taryfy, oznacza to, że wzrostu cen możemy spodziewać się już po drugim tygodniu stycznia. Okres, w którym będzie obowiązywał najnowszy cennik, jest taki, o jaki wnioskowali dystrybutorzy. W przypadku Tauron Sprzedaż i Energa Obrót będzie to koniec 2020 roku, a do końca marca nadchodzącego roku w Enei.

Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym Urzędu Regulacji Energetyki:

"

W wyniku wnioskowanych przez przedsiębiorców, a zatwierdzonych w grudniu br. przez Prezesa URE nowych taryf rachunki odbiorców energii w gospodarstwach domowych (grupa G11) będą wyższe o ok. 9 złotych miesięcznie. W przypadku odbiorców w grupach taryfowych G12, zużywających średnio znacznie więcej energii elektrycznej niż przeciętny odbiorca, nominalny wzrost opłat za energię będzie odpowiednio wyższy.


Źródło: http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/2838947,ure-zatwierdzil-taryfy-na-sprzedaz-energii-enei-i-energi-obrot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Deutsche Bank w Rzeszowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
17 listopada 2017

Deutsche Bank w Rzeszowie

Fellow Finance – opinie
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
26 lutego 2019

Fellow Finance – opinie

Aasa Polska – cały czas z kurierem
Wpisy
autor wpisu
Marek_Rutkowski
25 lutego 2016

Aasa Polska – cały czas z kurierem

Coraz większa popularność serwisu ALEO.com
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
12 sierpnia 2020

Coraz większa popularność serwisu ALEO.com

Linie lotnicze odwołują loty do Włoch
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
09 marca 2020

Linie lotnicze odwołują loty do Włoch

Santander Consumer Bank Środa Wielkopolska
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
25 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Środa Wielkopolska

Porównaj