Użytkownicy Blika mogą już szybciej płacić za zakupy na Allegro. Mowa o płatności One Click Blik, którą razem z serwisem wdrożył Polski Standard Płatności. W jaki sposób działa płatność?

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 14.11.2017
Udostępnij:

Blik jest mobilnym systemem, który pozwala na dokonywanie płatności przy użyciu smartfona. Został on stworzony i rozwijany przez Polski Standard Płatności. Dane operatora pokazują, że dziś z Blika korzysta 5,2 mln klientów bankowości mobilnej w Polsce.

Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności w Allegro, tłumaczy, że serwis obserwując rosnącą popularność kanału mobilnego w handlu internetowym, nie ma wątpliwości, że to właśnie "mobile" jest przyszłością e-commerce. 

Dlatego m.in. zdecydowaliśmy się na współpracę z Polskim Standardem Płatności, liderem płatności mobilnych w Polsce. Wdrażając One Click Blika, udostępniamy użytkownikom Allegro.pl najnowocześniejszą metodę płatności w Internecie – wyjaśnia.

Allegro w liczbach

21 mln klientów i firm posiada konto na Allegro.pl 

– sprzedaż na platformie prowadzi prawie 100 tysięcy polskich firm handlowych

– firmy miesięcznie oferują kupującym blisko 70 milionów ofert

– dane serwisu pokazują, że z kanału mobilnego korzysta coraz więcej polskich internautów

Jak działa One Click Blik ?

Aby skorzystać z opcji One Click Blika na Allegro.pl, należy w trakcie standardowej transakcji Blikiem zaakceptować w aplikacji mobilnej swojego banku zaproszenie do zapamiętania sklepu, w którym kupujemy. Później, przy kolejnej transakcji w serwisie, nie trzeba będzie wpisywać już kodu Blik. 

Jedyne co trzeba zrobić, to wybrać Blika i potwierdzić płatność w aplikacji mobilnej banku w telefonie kodem PIN.

Kto może korzystać z One Click Blik ?

Wszyscy klienci Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, Banku Millennium i PKO Banku Polskiego mogą korzystać z tej opcji płatności.

Operatorem płatności jest platforma Przelewy24, z którą Allegro.pl podpisało ostatnio umowę o współpracy.

Promocja z okazji premiery płatności

Serwis przygotował specjalną akcję, w ramach której kupujący pierwszy raz za pomocą Blika na Allegro.pl, otrzymają 20 zł rabatu na kolejne zakupy. Promocja potrwa do 30 listopada 2017 r. lub do wyczerpania puli kuponów rabatowych.

Komentarze