Pożyczki w 15 minut

Pożyczki w 15 minut

author
Patryk Byczek
01 lutego 2023

Potrzebujesz pieniędzy na już, na dziś, a może nawet na wczoraj? Dobrze trafiłeś. Pożyczka w 15 minut gwarantuje maksymalnie szybką wypłatę pieniędzy na konto bankowe. Sprawdź najlepsze pożyczki w 15 minut w naszym rankingu.

Pożyczki w 15 minut – ranking

Pożyczki w 15 minut – szczegóły:

Rodzaj produktu: pożyczki w 15 minut
Kwota pożyczki: 100 – 60 000 zł
Wypłata: nawet w 15 minut
Sposób wypłaty:przelew na konto
Oferty online:tak
Wymagany wiek: od 18 lat
RRSO: od 0%

Spis treści:

 1. Pożyczki w 15 minut – ranking
 2. Na czym polegają pożyczki w 15 minut?
 3. Kto udziela pożyczek w 15 minut na konto?
 4. Błyskawiczna pożyczka w 15 minut – czy to możliwe?
 5. Jak wygląda proces przyznawania pożyczek w 15 minut?
 6. Czy na przelew będziemy czekać faktycznie 15 minut?
 7. Jak otrzymać pożyczkę w 15 minut?
 8. Jakie dokumenty do pożyczki w 15 minut?
Zwiń spis treści

Na czym polegają pożyczki w 15 minut?

Pożyczka w 15 minut to oferty od instytucji finansowych, które cechuje bardzo prosty proces pożyczkowy i szybka weryfikacja Klienta. Czynniki te powodują bowiem, że od momentu złożenia wniosku do wypłaty pieniędzy mija bardzo niewiele czasu – czasem jest to zaledwie 15 minut. Są to więc szybkie pożyczki online.

Kto udziela pożyczek w 15 minut na konto?

Pożyczki od ręki, czyli te dostępne już nawet w ciągu 15 minut, to oferty udostępniane w ramach pożyczki pozabankowej. Dlaczego nie w bankach? Ponieważ szybka pożyczka online udzielana jest głównie przez firmy pozabankowe. Mogą one, w przeciwieństwie do banków, nie stosować restrykcyjnych wymogów.

Dzięki temu cały proces weryfikacji Klienta i udzielania pożyczki online jest bardzo prosty, a przede wszystkim krótki. Dodatkowo firmy pożyczkowe często pracują dłużej niż banki, dzięki czemu rozpatrywanie wniosków odbywa się nawet całodobowo. Pieniądze z pożyczki online automatycznie szybciej trafiają więc do Klientów.

W naszym rankingu znajdują się właśnie takie oferty, warto więc zwrócić na niego uwagę. Co ciekawe, niektóre z nich to również oferty darmowych pożyczek, czyli takich, przy których oddaje się tylko pożyczoną kwotę. Pierwsza pożyczka udzielana przez większość firm pozabankowych jest zupełnie darmowa. Można więc wziąć taką pożyczkę online bez żadnych dodatkowych kosztów.

Błyskawiczna pożyczka w 15 minut – czy to możliwe?

Tak, pożyczka online w 15 minut jest w pełni możliwa, ponieważ sposób przyznawania takiej pożyczki jest w pełni uproszczony. To już standard, że firmy pożyczkowe nie wymagają załatwiania wielu formalności. Udzielają finansowania często wyłącznie na podstawie tego, że mamy dowód osobisty, dlatego te pożyczki pozabankowe nazywamy też często pożyczkami na dowód.

Błyskawiczna pożyczka online dostępna w ciągu 15 minut działają podobnie jak kredyty online. Oznacza to, że do uzyskania środków potrzebny będzie tylko dostęp do Internetu, bez odwiedzania stacjonarnych placówek pożyczkodawców.

Jak wygląda proces przyznawania pożyczek w 15 minut?

Pożyczka w 15 minut przyznawana jest w zaledwie kilku następujących krokach:

 1. deklarujemy kwotę pożyczki i termin spłaty,
 2. firma pożyczkowa przyjmuje nasz wniosek online,
 3. wniosek jest rozpatrywany automatycznie,
 4. formalności ograniczone są do minimum,
 5. potwierdzana jest nasza tożsamość,
 6. środki wypłacane są na konto bankowe.

Uzyskanie pożyczki online jest zatem banalnie proste. Przyznanie pożyczki zależy od pozytywnej decyzji pożyczkowej (o niej decydują głównie zarobki oraz wpisy z Biura Informacji Kredytowej). Przy weryfikacji tożsamości warto natomiast posiadać dostęp do swojego konta bankowego, bo najczęściej to właśnie przez konto przeprowadzany jest ten proces. Pożyczka online wpłynie zawsze na to konto, które wykorzystaliśmy do weryfikacji tożsamości.

Czy na przelew będziemy czekać faktycznie 15 minut?

Czas oczekiwania na przelew naprawdę może wynieść zaledwie 15 minut. Pożyczki oraz chwilówki online wypłacane są od razu, gdy pożyczkodawca zdecyduje się na udzielenie nam finansowania. Prędkość otrzymania pożyczki zależy najczęściej od tego, w jakim banku posiadamy konto my, a w jakim pożyczkodawca.

W skrócie:

 • jeśli posiadamy konto w tym samym banku, co firma, z której pożyczamy, pieniądze rzeczywiście uzyskać można nawet w ciągu kilku sekund,
 • jeżeli firma wysyła pieniądze za pomocą przelewu natychmiastowego, to pieniądze uzyskamy w ciągu kilku minut,
 • jeżeli mamy konto w innym banku niż firma pożyczkowa i jednocześnie firma nie oferuje przelewów natychmiastowych – pożyczkę otrzymamy dopiero w następnym dniu roboczym.

Co ciekawe, są firmy pożyczkowe, które pracują do bardzo późnych godzin, a nawet w weekendy. W takim wypadku szanse na uzyskanie finansowania będą miały również osoby, które złożyły wniosek o późnej godzinie lub w sobotę czy niedzielę.

Jak otrzymać pożyczkę w 15 minut?

Wnioskowanie o pożyczkę online jest dużo prostsze niż uzyskanie kredytu bankowego. Wystarczy, że wybierzemy odpowiednią ofertę i złożymy szybki wniosek na stronie internetowej pożyczkodawcy. Do wybranej oferty można przejść bezpośrednio z naszego rankingu. Wystarczy kliknąć w banner “złóż wniosek“.

Następnie należy przejść przez proces weryfikacji tożsamości. Ten natomiast zwykle odbywa się poprzez przelew weryfikacyjny w wysokość 1 grosza, 10 groszy lub 1 złotego. Po pozytywnej weryfikacji wystarczy już tylko oczekiwać na pojawienie się decyzji. W momencie uzyskania pozytywnej decyzji, na nasze konto bankowe zostanie przesłany przelew z pożyczką.

Co z weryfikacją w BIK?

Weryfikacja Klientów w rejestrach dłużników takich jak Biuro Informacji Kredytowej, KRD czy innych, to jeden z elementów, który często pojawia się podczas procesu ubiegania się o finansowanie. Weryfikacja w bazach wiele osób zniechęca do skorzystania z usług danego pożyczkodawcy.

Czy pożyczkodawcy, którzy udzielają pożyczek w 15 minut, również sprawdzają dokładnie historię kredytową Klienta? Niekoniecznie. Nie zapominajmy o tym, że istnieją oferty pożyczek bez baz, a więc takich, przy których pożyczkodawca rezygnuje z weryfikacji Klienta w bazach dłużników lub nie musi ich uwzględniać podczas etapu przyznawania pożyczki.

Najprościej ujmując, niektóre pożyczki w 15 minut zaliczyć można także do grona pożyczek bez BIK, a więc również Klienci z zadłużeniem będą mieć szansę na szybki zastrzyk dodatkowej gotówki. Jednocześnie nie musi to oznaczać, że każda osoba z długami może bez problemu dostać pożyczkę w każdej firmie. Wiele w tej kwestii zależy bowiem od konkretnej sytuacji danego Klienta oraz od polityki prowadzonej w instytucji pożyczkowej. Warto również mieć na uwadze, że w wielu firmach pożyczkowych można skorzystać z opcji pierwsza pożyczka gratis.

Jakie dokumenty do pożyczki w 15 minut?

Przy klasycznych ofertach pożyczek lub kredytów zaświadczenie o dochodach jest jednym z wymaganych elementów podczas procesu ubiegania się o finansowanie. Jednak pożyczki w 15 minut to nic innego jak pożyczki bez zaświadczeń, czyli takie, które otrzymamy bez dołączania zaświadczeń o dochodach czy innych dokumentów z pracy, czy innych miejsc, z których uzyskujemy stały dochód.

Pożyczki w 15 minut z reguły nie wymagają dostarczania zaświadczenia o dochodach. Finansowanie może zostać przyznane na podstawie danych z dowodu osobistego. Pożyczkodawca może oczekiwać od Klienta co najwyżej oświadczenia o dochodach, czyli informacji o wysokości otrzymywanych dochodów oraz ich źródle. Jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, gdyż zmniejsza liczbę gromadzonych dokumentów i skraca w ten sposób cały proces. To dobre rozwiązanie także dla osób, które zatrudnione są na podstawie umowy o dzieło czy umowy zlecenie, lub nawet nie są w ogóle zatrudnione, a utrzymują się np. z zasiłków lub alimentów. Wypełnienie wniosku online jest z reguły możliwe bez załączenia skanu umowy czy wyciągu z banku.

Czy pożyczka w 15 minut jest bezpieczna?

Od razu warto zaznaczyć, że pożyczki w 15 minut mogą być jak najbardziej bezpieczne. Wierzymy jednak w to, że taka oferta może budzić sporo wątpliwości, no bo jak to możliwe, że wszystko da się załatwić w tak krótkim czasie? Skrócony czas oczekiwania na pieniądze nie wynika jednak z tego, że coś odbywa się nielegalnie, a wyłącznie z faktu uproszczonej procedury pożyczkowej.

Wspominaliśmy już, że pożyczka w 15 minut nie wymaga dostarczania praktycznie żadnych dokumentów i ubiegać się o nią można za pomocą internetowego wniosku. Czynniki te powodują więc, że cały proces odbywa się naprawdę szybko, a pieniądze wypłacane są od razu w momencie pojawienia się pozytywnej decyzji.

Pożyczka w 15 minut – co grozi za opóźnienia w spłacie?

Termin spłaty w przypadku pożyczek jest bardzo ważny. Za opóźnienia w spłacie pożyczek na raty lub chwilówek grożą nam oczywiście konsekwencje wynikające z umowy – z reguły są to odsetki karne lub kara finansowa za nieterminową spłatę zobowiązania. W ostateczności możemy nawet doprowadzić do wszczęcia postępowania komorniczego, które może skończyć się nawet zajęciem konta lub naszych ruchomości/nieruchomości. Jest to najgorszy scenariusz, który w dodatku zmniejsza to nasze szanse na kolejne pożyczki czy kredyty w przyszłości (wtedy pozostaje jedynie ratunek w postaci pożyczki z komornikiem). Jeżeli nie będziemy w stanie spłacić pożyczki o czasie, warto postarać się o refinansowanie pożyczki.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Każda oferta z naszego rankingu to pożyczka online w 15 minut.

Pieniądze trafią na konto Klienta nawet w 15 minut, jeżeli będą spełnione najpotrzebniejsze do tego warunki, np. konto w tym samym banku co pożyczkodawca.

Szybka gotówka jest dostępna dzięki pożyczkom pozabankowym, które można otrzymać nawet w 15 minut od otrzymania pozytywnej decyzji pożyczkowej, czyli w kilkadziesiąt minut od momentu złożenia wniosku. Szybka pożyczka online to coraz popularniejszy produkt.

Tak. Pożyczki z naszego rankingu to oferty z minimum formalności – najczęściej do otrzymania pożyczki wystarczy wyłącznie dowód osobisty.

Wybrane przykłady reprezentatywne pożyczek w 15 minut:

1) Vivus

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 01.07.2022 r. Pożyczkodawcą jest Soonly Finance sp. z o.o. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

2) Provident

Oferta produktowa „Pożyczka Samoobsługowa PRO” trwa od 01.06.2022 r. i dotyczy pożyczki oferowanej przez Internet spłacanej w 12, 18, 24 lub 36 miesięcznych ratach o całkowitej kwocie pożyczki od 500 zł do 15 000 zł. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 19,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 6000 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 1000 zł (w tym: prowizja 480 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 480 zł, odsetki 0 zł), 24 równe raty miesięczne w wysokości 250 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 16.11.2022 na reprezentatywnym przykładzie „Pożyczki Samoobsługowej PRO”.

3) TAKTO Finanse

Całkowita kwota pożyczki: 3500 zł; Czas obowiązywania umowy: 40 miesięcy; Miesięczna rata: 243 zł; Całkowity koszt pożyczki: 6219 zł; Całkowita kwota do zapłaty: 9719 zł (Opłata prowizyjna: 2625 zł, Opłata za udzielenie pożyczki: 875 zł, Kwota odsetek: 2719 zł); Stopa oprocentowania: 20.5% w skali roku; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi: 109.36%.

4) Smartney

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 24,20%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 771,42 zł, całkowita kwota do zapłaty 46 636,87 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 21 865,45 zł (w tym: prowizja 3 520,02 zł, odsetki 18 345,43 zł), 77 miesięcznych równych rat po 597,59 zł, ostatnia rata wyrównująca 622,44 zł. Kalkulacja na dzień 14.12.2022 r.

5) Aasa

Aasa Standard – Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 6 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy 48,12%. Rata miesięczna od 297,58 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 4 518,69 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki –  2 124,69 zł, prowizja 2 394,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 518,69 zł. Stan na dzień 15.12.2022 r.

Aasa z Pakietem Korzyści – Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 9 900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 48,12%. Rata miesięczna od 491,00 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7 455,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3 505,77 zł, prowizja 3 950,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 17355,87 zł. Stan na dzień 15.12.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 3 600,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Marlena
Marlena
2022-10-04 15:34:45

Ze wszystkich firm w tym rankingu, korzystałam z usług Vivus, Szybka Gotówka, Miloan i Kuki i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nazwa rankingu "Pożyczka w 15 minut" odpowiada rzeczywistości tylko w Szybkiej Gotówce. Jeszcze nigdzie nie otrzymywałam pieniążki tak szybko jak otrzymałam w Szybkiej Gotówce! Serdecznie polecam tę firmę.

Podobne artykuły

R.Power dostanie 90 mln zł kredytu od mBank
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
12 sierpnia 2019

R.Power dostanie 90 mln zł kredytu od mBank

Nowa kampania Alior Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 maja 2020

Nowa kampania Alior Banku

Kredyt gotówkowy Jelenia Góra
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
24 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Jelenia Góra

Bank Spółdzielczy w Żmigrodzie sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
18 września 2019

Bank Spółdzielczy w Żmigrodzie sesje przychodzące i wychodzące

Santander Bank Polska w Koszalinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
15 maja 2019

Santander Bank Polska w Koszalinie

Alior Bank w Stargardzie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
13 czerwca 2019

Alior Bank w Stargardzie

Porównaj